Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: TorFPV »

Nie ma czasu bawić się w zmniejszanie, w kompresje itp ;) Od kolejnego będę się starał ;-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Baqsthc »

Mi bardziej szkoda czasu czekać aż się imgur załaduje, a jakość podglądu na TapaTalk bez pójścia linkiem jest tragiczna :d
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

Baqsthc pisze:No tak, ale jaki masz model? Z tego co pamiętam coś w miarę spokojnego, twórca tematu chce cisnąć z 80? :D
Typowy off road zjazdy i trudne podjazdy... A na prostej tak... Ile fabryka dała czyli 80 km/h :D
toretto1995 pisze:Ja mam to:

https://www.conrad.de/de/absima-asb1bl- ... 91516.html

z zamontowanymi klamotami:

Obrazek
Daj znać jak z zasięgiem :)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Domino998
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2019, 18:24
Lokalizacja: Zlotoryja

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Domino998 »

Witam , posiadam Xmaxxa 8s z zamontowanym eLeReS TBS crossfire lite oraz oraz odbiornik TBS diversity 8CH . Mam do tego aparaturę taranisa qx7 . Wszystko ładnie pięknie , aparatura w chwili obecnej daje nieograniczony zasięg , jednak mam problem z FPV . W chwili obecnej na FPV mam taki set:
Nadajnik - tarot 1000mw + antena lollipop v3
Kamera Pilot HD Fat Shark
Gogle LS-800D + lollipop v3 + lollipop echo patch

I w chwili obecnej obojętnie czy jeżdżę po terenie równym , górzystym , zdała od zabudowań i lini czy tez między zabudowaniami to zasięg waha się w granicach 200/300 metrów po lini prostej do auta .

Władowałem w to auto dosc sporo i oczekiwałem dużo lepszego zasięgu na wizji jednak okazuje się ze albo gogle są za
Słabe albo transmisja na 5.8 dalej nie pójdzie . Zmieniałem kanały robiłem różne rzeczy i wciąż to samo . Dodam ze na poprzednim nadajniku 600mw praktycznie taki sam
Zasięg .

https://m.youtube.com/watch?v=SGp5203ZhnA

Chciałbym bardzo uzyskać coś takiego i pytanie czy 1.2 da radę na takie odległości rzędu 1/2 km ?

Jeśli byłby ktoś na tyle obeznany i miły aby pomoc
mi i podpowiedzieć co kupić będę miał dług wdzięczności . Pozdrawiam
02FC6112-B1C3-4435-9D0D-4B6FDD3C5AAC.jpeg
02FC6112-B1C3-4435-9D0D-4B6FDD3C5AAC.jpeg (173.76 KiB) Przejrzano 5538 razy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: pawelsky »

Domino998 pisze:Gogle LS-800D + lollipop v3 + lollipop echo patch
A tego patcha (czyli antene kierunkowa) to aby montujesz jak nalezy, bo nie widze katowej zlaczki ani gietkiego kabelka?
Domino998
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2019, 18:24
Lokalizacja: Zlotoryja

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Domino998 »

Tak wiem ze powinna być po skosie bo wiem jak odbiera sygnał jednak po założeniu końcówki kątowej nic nie ulega zmianie . A jak mam prosto to teoretycznie wystarczy ze mam pochylona głowę delikatnie i wtedy „robię” jakby za ta końcówkę . Dobrze rozumuje ? Tak teoretycznie wtedy pierwsza antena tez jest pochylona . Tylko pytanie czy nawet jeżeli jest nie do końca prawidłowo zamontowana to to będzie mi tłumiła obraz do 200/300 m zamiast do 1 km ? Bo to bardzo duza przepaść i mimo ze jestem laikiem w tym temacie to wydaje mi się ze aż tyle antena nie nadrobi . Tak czy siak zależy mi bardzo na osiągach jak chłopak na filmie lub czymś podobnym/lepszym . I pytanie jak duży wpływ mogą mieć na to same „tanie” gogle ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: pawelsky »

Domino998 pisze:Tak wiem ze powinna być po skosie
Nie po skosie bo to nie model latajacy zeby patrzec nia w gore tylko skierowana na twoj pojazd ktory jezdzi po ziemi.
Domino998
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2019, 18:24
Lokalizacja: Zlotoryja

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Domino998 »

Rozumiem . Masz napewno racje z tym co
Mówisz i to sprawdzę jak będę w domu tylko ze tak czy inaczej ta antena nie poprawi mi zasięgu o 1000m i więcej . A chciałbym uzyskać zasięg rzędu 1/2/3 km. Generalnie jak najdalej się da
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: pawelsky »

Zasieg z pewnoscia sie poprawi jesli zaczniesz uzywac anten zgodnie z przeznaczeniem. O ile to juz zalezy od wielu innych czynnikow...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: kuczy »

Domino998, Kup anteny od Actuny albo kKacpra - to dwa sprawdzone i pewne źródła. Ja też wiele czasu oszczędzałem na antenach i walki nie było końca. Możesz podpytać na fb - grupa np. Racekopter - chłopaki mają przetestowane kilogramy anten - a akurat w racerach najczęściej nadaje się z mocą 25mW - więc Twoje 1W (zakładając, że nie jest spalone) powinno swobodnie polecieć na min 1km na otwartym terenie (tak szacuję).
Domino998
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2019, 18:24
Lokalizacja: Zlotoryja

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Domino998 »

W takim razie mam inne pytanie . Warto jest zainwestować w to co na filmie i to co wrzucam niżej ? Czy dalej brnąc w 5.8 i rozbudowywać ?

Film :

https://m.youtube.com/watch?v=SGp5203ZhnA


FPV EQUIPMENT-
TX-FOX 1.3GHz 1500Mw (1.3GHz SINGULARITY)
RX-R12 HobbyWireless (1.3GHz PEPPERBOX 13DBi)


Uważam ze jak na jazdę między zabudowaniami to wynik wręcz przerasta moje oczekiwania . Bo myśle ze na otwartym terenie powinien zrobić dużo więcej . Co wy na to ?
michal319
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2017, 08:27
Lokalizacja: Wielkopolska.

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: michal319 »

Long range od zawsze na 1.2/1.3 GHz.
Jedyną rzeczą jaka jest wg. mnie do zrobienia to podniesienie antyny na autku, Pan Fresnel może się upomnieć.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Adrián »

Lepszą przenikalność będzie miało 1.2
Chyba, że cały czas podczas jazdy jesteś tak wysoko, by widzieć auto. To zastanowiłbym się nad trakerem do anteny kierunkowej.
Tylko obawiam się, że z braku doświadczenia w budowaniu takiego urządzenia, zestaw na 1.2 i obowiązkowo dobre, dostrojone anteny na odpowiednią częstotliwość i tak wyjdą taniej.

Sprawdź na tym co masz, tylko patrzenie przez gogle i celowanie kierunkowa anteną w model, to nie jest zbyt dobre rozwiązanie.. Co innego, gdyby to był monitor na aparaturze, to możesz się swobodnie obracać i obserwować model i widok z kamery.
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: rychoo »

pdb z quada które wypluje ci stabilne odfiltrowane 12v (pakiet przynajmniej 4s w takim przypadku) do zasilania 1.2vtx oraz cam, obraz fpv będzie wtedy dużo czystszy niż to z filmu, dodatkowo gps i micro minim żeby mieć osd czyli napięcia i strzałkę do domu
I koniczynki od kkacper do wideo :)
Domino998
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2019, 18:24
Lokalizacja: Zlotoryja

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Domino998 »

Rychoo , co znaczy pierwsze zdanie które napisałeś bo jako samochodziarz początkujący nie kumam . Prosiłbym naprawdę jak dla debila . Rozumiem ze oświetlenie +kamera + FPV Long Range na jednej baterii 3s/4s odpada ? Ma być sama kamera z nadajnikiem pod 1 bateria ? Bo na chwile obecna mam samochód na 2x 4s =8s i światło tył, przod , led dach i kamerę z nadajnikiem mam pod 2s .

Rycho osd jest tak naprawdę potrzebne ? Głównie do lokalizacji ? Bo szczerze to po prostu nie mam już miejsca w odbiorniku żeby cokolwiek podłączyć . Nie wiem już sam co mam zrobić mam coraz większy mętlik w głowie
Adrian , tak tez słyszałem o tej przenikalności . Wiec doradzi mi ktoś w która stronę zrobić krok ? Zależy mi na opini kogoś kto ma o tym pojęcie i wie co mówi . Bo nie chce wydawać kolejnych setek złotych w błoto .

OCZEKUJE REZULTATÓW TAKICH JAKIE UDAŁO SIĘ OSIĄGNĄĆ CZŁOWIEKOWI NA FILIE WYZEJ , BĄDŹ TEZ LEPSZYCH JEŚLI TO MOŻLIWE .


Problem jest jeszcze tego typu ze antena odbiorcza 1.3 jest wielkości mojego samochodu prawie z tego co udało mi się zobaczyć . Tak na oko to ma z pół metra .... i tu się robi problem czy znajde coś tak mocnego ale delikatnie mniejszego .
ODPOWIEDZ