Podzespoły do racera

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Podzespoły do racera

Post autor: bialy »

Cześć.
Wypadlem nieco z obiegu dlatego chciałbym podpytać co jest teraz "na topie", w co warto zainwestować?
Obecnie latałem na silnikach kultowych aczkolwiek mocno starych - CM Cobra 2204/2300. Ponadto będę musiał oddać dwa z nich do przewinięcia.(przewijać czy nie opłaca się i kupić coś nowego?) Jeżeli chodzi o regle - nie nadają się już do niczego prócz niedzielnego latania (są to jakieś stare dys, o których oprogramowaniu boję się wspominać) do tej pory latałem cały czas na 4s. Do meritum:
1. na jakie regle powinienem się zdecydować by były w miarę nowoczesne? Najlepiej by działaly na 3s/4s - 5s
2. Ewentualnie co za moje cobry? Przewijać te co mam czy będzie to mało opłacalne i kupić nowe? Nie ukrywam że chciałbym jeszcze na nich polatać, z tym że trzeba dopasować do nich regle.
Sprzęt nie musi być totalnie topowy, po prostu niech będą to części zgodne z duchem czasu, stąd kryterium niech będzie optymalna cena za podzespoły.
Dzięki!
Ostatnio zmieniony środa 10 lip 2019, 16:54 przez bialy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Podzespoły do racera

Post autor: Adrián »

Co z resztą? Jakie masz fc? Może tez nadaje się do wymiany? Masz chociaż f4?
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Podzespoły do racera

Post autor: noman1 »

Jak top to FC F7 :)
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: Podzespoły do racera

Post autor: bialy »

Eh bez bicia.. F3 (racebase)
Co do reszty to taranis, xm+, runcam swift 2, vtx- holybro atlat v2.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Podzespoły do racera

Post autor: PiotrSz »

bialy pisze:Eh bez bicia.. F3 (racebase)
Nie jest to zły kontroler i spokojnie daje radę jeszcze.
Silniki możesz kupić na miejscu Inferno 2205 2666kv co w zupełności wystarczy i są to dobre, markowe silniki.
Esc możesz zamówić coś z chin lub też kupić coś na miejscu też u Demona albo w rcmaniak. Zależy jaki masz budżet na zakupy, można popłynąć z podzespołami lub zrobić skromniej.
Bardzo fajny jest zestaw to ESC HOBBYWING XROTOR MICRO 45A 6S 4IN1 DSHOT1200 + FC HOBBYWING XROTOR MICRO F4 G2 FLIGHT CONTROLLER WITH OSD, obie płytki spinasz razem przewodem wielożyłowym i nie masz makaronu za dużo.

Ale wszystko zależy od budżetu jaki chcesz zadysponować na zakupy.
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: Podzespoły do racera

Post autor: bialy »

Okej, do wymiany mam w takim razie jako części pierwszej potrzeby silniki oraz regle.
Pewnie będę posiłkował tym co podesłałeś Piotrze. Ewentualnie jakie inne regle będą sensowne, ponieważ nie wiem czy uda mi się upchnąć w środku 4in1?
ODPOWIEDZ