failsafe jak ustawić

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

failsafe jak ustawić

Post autor: ko17 »

Witam . Panowie mam problem i nie umiem go przeskoczyć . Chodzi o ustawienie failsafe ,oglądałem kilka filmików na YT ale nic z tego nie rozumiem gdyż większość jest po angielsku i wszyscy działają na taranisie ,ale od początku.... mam aparature fly sky z modułem fr sky xjt odbiornik fr sky x8r FC apm2.6 no i zecz jasna mission planer do konfiguracji wszystkiego . ja miałem jakiś czas temu wszystko poustawiane ale załorzyłem nowy odbiornik i teraz trzeba ustawić failsafe na tym nowym,no niestety jakoś mi to nie wychodzi,proszę was o pomoc,a jeszcze jedno,ta wyszukiwarka tu na forum nic mi nie znalazła na temat f/s albo ja coś robię nie tak,nie wiem...z góry bardzo wam koledzy modelarze dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: Verid »

Procedura ustawienia failsafe znajduje się w instrukcji odbiornika. Polski manual do X8R masz tu: https://77hobby.pl/pobieranie/frsky_pl/ ... BBYv11.pdf
Ten wredny...
Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: ko17 »

dzięki za szybką odp. mam tą instrukcję gdyż kupując odbiornik ona była z nim....nie do końca ją rozumiem dla tego piszę tu,no niestety trzeba mi to ''łopatologicznie'' wytłumaczyć , niby jest teraz tak ze jak wyłączę aparature to w MP przełącza mi się tryb z stabilize na RTL ale jednak zmiany które zachodzą w tych sukach poziomych (radio1-radio2-radio3....) zachodzi tylko zmiana w słupku radio 5 z 1042 (radio włączone) jak wyłączę to zmienia się na 1809 a powinna niby ta zmiana być tylko w słupku radio 3 (ten słupek się zmienia u mnie jak ruszam throtel) i dla tego właśnie piszę tu bo sam sobie z tym nie umiem poradzić....proszę wytłumaczcie mi krok po kroku jak mam przejść całą procedurę.... dzięki :)
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: Adriee »

ko17, jaka to jest dokładniej aparatura FLYSKY?
Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: ko17 »

Fly sky th9x z modułem nadawczym frsky xjt
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: pawelsky »

Instrukcja jest bardzo lopatologiczna, ciezko o prostsza. Czego konkretnie w niej nie rozumiesz? Opisz krok po kroku dokladnie co robisz.
Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: ko17 »

kolego pawelsky robię to następująco : wszystko jest włączone tryb lotu jest stabilize po czym przełączam przełącznik odpowiadający za tryb lotu RTL i naciskam krótko swich w odbiorniku F/S po czym odbiornik sygnalizuję mi dwoma lud trzema błyśnięciami diody led . na aparaturze z powrotem ustawiam do trybu lotu stabilize albo loiter to jest bez znaczenia i wyłączam aparaturę więc link znika a odbiornik się przełącza na tryb RTL ,no niby tak ma być ale zmiana następuje na kanale radio5 a ma niby być na radio 3 wtedy było by ustawione poprawnie F/S .Ja to miałem tylko miałem małe wypadek i wszystko się spaliło prócz esc,silników i kamery , na szczęście miałem kopie zapasową ustawień apm'a więc była rozbiórka praktycznie całego qada demontaż spalonych rzeczy i zamontowanie nowych no jeszcze nie mam osd ale to nie jest potrzebne do pierwszych lotów,tak wiem zaraz ktoś powie ze F/S też nie jest potrzebne ,oczywiście ze nie ale skoro jest już poprawnie od nowa złożony a problemem jest teraz F/S to przydało by się to zrobić ale coś mi idzie nie tak jak powinno iść dlatego piszę tu o pomoc do zaawansowanych modelarzy dla których jest to jak zakładam błahostka...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: pawelsky »

Troche nie rozumiem tego co piszesz. Skoro kontroler przelacza sie w RTL to w czym problem? Jak masz poustawiane kanaly? Dlaczego oczekujesz zmiany na kanale 3 a nie 5? Skoro innych kanalow nie tykasz w porownaniy do tego jak je miales ustawione zapamietujac failsafe to dlaczego oczekiwalbys ze po przejsciu w failsafe cokolwiek sie na nich zmieni?
Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: ko17 »

ja się nie uparłem ze ma następować zmiana tylko na kanale 3 a nie na żadnym innym, tylko powiedział mi taki jeden modelarz tu z tego forum ,nie powiem kto bo może by sobie tego nie życzył ,wie o tym temacie i jak będzie chciał to pewnie się włączy do rozmowy ,niestety on nie zna mojej aparatury i nie jest wstanie mi pomóc ,od razu powiedział ze bym napisał tu na forum i ze ktoś mi pomoże w tym temacie... Proszę kolego pawelsky tu koleś mówi o tym kanale w moim przypadku jest to kanał 3 bo na nim mam throttle tylko nic nie rozumiem bo mówi po angielsku 1:47 https://www.youtube.com/watch?v=woT_9tXkWhU
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: pawelsky »

ko17 pisze:ja się nie uparłem ze ma następować zmiana tylko na kanale 3 a nie na żadnym innym, tylko powiedział mi taki jeden modelarz tu z tego forum
Zapewne modelarz starej daty :) Jak pewnie zauwazyles filmik jest z 2013 roku i troche sie od tego czasu pozmienialo. Nie ma potrzeby wykrywania failsafe w oparciu o throttle bo odbiorniki maja preset failsafe (ktorego uzywasz) ktore ustawia wszystkie kanaly na dokladnie takie wartosci jakie im zaprogramujesz. W Twoim przypadku jest to zmiana trybu na kanale 5 na RTL czyli jak rozumiem dokladnie to czego oczekujesz.

Jak juz sie bardzo upierasz zeby zrobic sobie failsafe w oparciu o throttle to programujac F/S (czyli przed wcisnieciem przycisku) przestaw rowniez throttle w odpowiednia pozycje, choc nie widze potrzeby aby to robic.
Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: ko17 »

o ,widzę że coś się zaczyna dziać w temacie ,czyli co? mam ustawione F/S ? bo na bat mam, 13,7v i włącza się f/s dron wraca (jednak jeszcze mi się to nie przytrafiło,na szczęście), jedynie problem mam z ustawieniem f/s przy przypadkowym zaniku sygnału w sumie zawsze staram się mieć naładowane radio ale wiadomo różnie bywa i szczerze mówiąc bardziej obstawiam sie ze szybciej strace chwilowo link niż zabraknie mi 'paliwa' .Ciekaw jestem co na to kolega modelarz starej daty :) czyli wychodzi na to ze dobrze zrozumiałem instrukcję odbiornika
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: pawelsky »

ko17 pisze:czyli co? mam ustawione F/S ?
No jesli po wylaczeniu radia przelacza Ci sie na RTL to masz :)
Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: ko17 »

tak jest,wyłączam radio i przełącza mi się z jakiegoś trybu jaki jest w danym momencie włączony na tryb RTL... No to dziękuję Ci bardzo za pomoc :) :) :) jak coś to jeszcze się tu odezwę pozdrawiam
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: maxiiii »

Pewnie mowa o apemie a ten wykrywa FS tylko i wyłącznie na 3 kanale. 5 kanał to tylko zmiana trybów lotu.
FS i tryby lotu w tym przypadku dwa różne elementy. W takiej konfiguracji po stracie linku (wyłączeniu radia) odbiornik na 3 kanale ma zejść do wartości poniżej 1000.
Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Re: failsafe jak ustawić

Post autor: ko17 »

no to czar prysną... i znowu wracamy do punktu wyjścia... tak mowa o APM ,czyli kolego pawelski F/S nie jest ustawione , na kanale 5 mam właśnie RTL ustawione no i jak wyłączę radio to w MP jedynie kanał 5 się zmienia a nie 3 , czyli jest lipa ,jak prawidłowo ustawić F/S ze by APM odczytywał prawidłowo a nie poleciał mi dron do Mozambiku ???
ODPOWIEDZ