Dji naza + OSD + pakiet 4s

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kataklysm
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 22:01
Lokalizacja: Polska

Dji naza + OSD + pakiet 4s

Post autor: kataklysm »

Witam. Właśnie odkurzylem po dwóch latach drona zbudowanego na ramie tarot ma on kontroler dji naza spiety z chińskim OSD (zdjęcie poniżej)

Od początku kiedy go złożyłem nie pokazywał dobrze napięcia na baterii ponieważ zasilanie OSD podałem po regulatorze 12v a pakiet jest 4s

Teraz chciałbym to naprawić i moje pytanie brzmi jak to podłączyć, z racji że zestaw fpv działa na 12v a zasilanie idzie po płytce OSD i chyba nie ma ona regulatora to pomyślałem że same zasilania kamery i nadajnika fpv mógłbym puścić po regulatorze a zasilanie bezpośrednio z baterii na płytkę OSD.

Czy to nie usmazy mi tej płytki OSD ? I co na takie napięcie powie naza oraz antena które także są podłączone do płytki OSD?

Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dji naza + OSD + pakiet 4s

Post autor: pawelsky »

kataklysm pisze:Od początku kiedy go złożyłem nie pokazywał dobrze napięcia na baterii ponieważ zasilanie OSD podałem po regulatorze 12v a pakiet jest 4s
No to logiczne, sporo podales napiecie po regulatorze to pokazywal Ci wyregulowane 12V a nie napiecie pakietu.
kataklysm pisze:Teraz chciałbym to naprawić i moje pytanie brzmi jak to podłączyć
Zlacza pomiarowe podlaczasz bezposrednio do baterii, zgodnie ze schematami dla N1 ktorych na peczki w internetach.
kataklysm pisze:zasilanie idzie po płytce OSD
Cos mieszasz. Tam masz tylko wejscie do pomiaru, nie do dystrybucji napiecia, wiec napiecie z baterii nie moze "isc po plytce OSD". Plytka OSD jest zasilana z gniazda EXT dla GPSu.
kataklysm pisze:Czy to nie usmazy mi tej płytki OSD
Niestety nie wiem czy N1 ma pomiar dla baterii wiekszych niz 3S. Zakladam ze tak, ale warto dopytac sprzedawcy.
kataklysm
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 22:01
Lokalizacja: Polska

Re: Dji naza + OSD + pakiet 4s

Post autor: kataklysm »

pawelsky pisze:
kataklysm pisze:Od początku kiedy go złożyłem nie pokazywał dobrze napięcia na baterii ponieważ zasilanie OSD podałem po regulatorze 12v a pakiet jest 4s
No to logiczne, sporo podales napiecie po regulatorze to pokazywal Ci wyregulowane 12V a nie napiecie pakietu.
kataklysm pisze:Teraz chciałbym to naprawić i moje pytanie brzmi jak to podłączyć
Zlacza pomiarowe podlaczasz bezposrednio do baterii, zgodnie ze schematami dla N1 ktorych na peczki w internetach.
kataklysm pisze:zasilanie idzie po płytce OSD
Cos mieszasz. Tam masz tylko wejscie do pomiaru, nie do dystrybucji napiecia, wiec napiecie z baterii nie moze "isc po plytce OSD". Plytka OSD jest zasilana z gniazda EXT dla GPSu.
kataklysm pisze:Czy to nie usmazy mi tej płytki OSD
Niestety nie wiem czy N1 ma pomiar dla baterii wiekszych niz 3S. Zakladam ze tak, ale warto dopytac sprzedawcy.

Dzięki za odpowiedź, popraw mnie jeśli się mylę ale wydaje mi się, że kamera jak i nadajnik fpv biorą swoje zasilanie z płytki OSD. Zakładam więc, że napięcie dla nich będzie takie samo jak na złączu pomiarowym.

Każde z tych urządzeń posiada 3 przewody wpiete w pcb OSD jeden przewód to masa drugi vcc trzeci to sygnał. Urządzenia te pracują na 12v.

Jeśli coś "mieszam" i złącze pomiarowe nie jest dystrybucja prądu i napięcia to co w takim razie nim jest bo 12v w tym modelu może pojawić się jedynie za regulatorem tak jak teraz mam podłączone

Dlatego zadałem pytanie czy jeśli zasile kamerę i nadajnik od niej poprzez regulator a resztę zostawię jak jest to czy krzywdy nie zrobię kontrolerowi i odbiornikowi gps

PS. Rady w stylu warto dopytać sprzedawcy są nietrafione, sprzęt leży w szafie od co najmniej 2 lat
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dji naza + OSD + pakiet 4s

Post autor: pawelsky »

kataklysm pisze:popraw mnie jeśli się mylę ale wydaje mi się, że kamera jak i nadajnik fpv biorą swoje zasilanie z płytki OSD.
Kamera i nadajnik wezma napiecie stad, skad im je podasz. Piny V owszem sa polaczone z pinem pomiarowym co nie oznacza ze koniecznie musisz je z nich zasilac. Ja natomiast mowie o dystrybucji napiecia do zasilania ukladu OSD (bo o jego upalenie sie obawiales). Ten nie ma ze zlaczem baterii nic wspolnego - jest zasilany ze zlacza EXT.
kataklysm pisze:PS. Rady w stylu warto dopytać sprzedawcy są nietrafione, sprzęt leży w szafie od co najmniej 2 lat
Oczywiscie mozesz obrazac sie na dobre rady, ale uklad ten jest nadal sprzedawany i sprzedawcow ktorych mozesz spytac o jego parametry calkiem sporo...
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: Dji naza + OSD + pakiet 4s

Post autor: zbyk »

Witam.
The board is designed for 3s multicopter with 12V FPV camera. When used it in a 4S copter, special precaution is needed on the FPV camera power supply wiring.
Pozdrawiam zbyk
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Dji naza + OSD + pakiet 4s

Post autor: LordOfTheDeath »

Mam N1 OSD pod 4s i normalnie pokazuje. Nadajnik zasilam z pakietu (ts832) a kamerę z przetwornicy. Ich zasilanie bierzesz skąd chcesz żeby tylko masa była wspólna.
kataklysm
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 22:01
Lokalizacja: Polska

Re: Dji naza + OSD + pakiet 4s

Post autor: kataklysm »

LordOfTheDeath pisze:Mam N1 OSD pod 4s i normalnie pokazuje. Nadajnik zasilam z pakietu (ts832) a kamerę z przetwornicy. Ich zasilanie bierzesz skąd chcesz żeby tylko masa była wspólna.
zbyk pisze:Witam.
The board is designed for 3s multicopter with 12V FPV camera. When used it in a 4S copter, special precaution is needed on the FPV camera power supply wiring.
Dzięki, wszystko działa
ODPOWIEDZ