nagrywarka - monitor FPV HD02 + DVR

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

nagrywarka - monitor FPV HD02 + DVR

Post autor: cesarz150 »

Zakupiłem ostatnio monitor z nagrywarką FPV HD02 + DVR (https://www.gimmik.net/Monitor_FPV_HD02 ... 21382.html). Kiedy włączam nagrywarkę jakość obrazu oglądanego na monitorze znacznie się pogarsza i jest zupełnie inna niż kiedy nagrywarka jest wyłączona.
Nie wiem czy tak ma być czy po prostu coś źle robię - wydawało mi się że samo nagrywanie nie powinno mieć wpływu na obraz oglądany na monitorze.
Czy w związku z tym lepiej sobie założyć zewnętrzną nagrywarkę? Dodam tylko że używam nagrywarki jedynie po to aby mieć współrzędne do odszukania modelu w razie draki.
Może ktoś używa takiego monitora i mógłby coś w tym temacie doradzić - będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Ps. Z uwagi na to właśnie pogorszenie obrazu w zasadzie nie korzystam z nagrywarki a w celu pozyskania współrzędnych modelu kiedy straciłem zasięg RC robiłem smartfonem zdjęcia ekranu do momentu utraty widoczności ( w zasadzie tuż nad ziemią) i dzięki temu bardzo szybko odszukałem model - inaczej odszukanie modelu w wysokiej trawie i zbożu byłoby praktycznie niewykonalne. Ta metoda jest jednak dość stresująca i może się kiedyś nie powieść. Dodam także że jestem dopiero początkującym adepem FPV - po 8 miesiącach nauki latania rozpocząłem loty FPV i z pewnością jeszcze mi się choć co przydarzy tak że łatwe odszukanie modelu jest dla mnie priorytetem na chwilę obecną.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: nagrywarka - monitor FPV HD02 + DVR

Post autor: Adriee »

Ze zdjęć w Internecie - ten monitor przypomina Skyzone HD02. Może to jego kopia... W każdym razie nie powinno być takiego zjawiska, o którym piszesz. Co mi przychodzi na myśl - albo bateria wewnątrz monitora niedomaga prądowo, bądź układy zasilające wewnątrz samego monitora...
Oczywiście podgląd obrazu masz ustawiony na bieżący z odbiorników, a nie nagrywarki DVR?
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: nagrywarka - monitor FPV HD02 + DVR

Post autor: cesarz150 »

Źródło obrazu można ustawić z gniazda HDMI, z dodatkowego wejścia, z nagrywarki (wtedy odtwarza wcześniej nagrane pliki), z odbiorników. Więc ja mam oczywiście ustawione na odbiorniki i otrzymuję obraz z kamerki, dopiero gdy nacisnę przycisk nagrywania wtedy pojawia się czerwona kamerka świadcząca że odbywa się nagrywanie, pojawia się licznik sekund nagrywania i obraz ma inną barwę i jeszcze zmienia się jego proporcja na chyba 16:9 (monitor ma 4:3). W każdym razie obraz jest znacznie gorszej jakości niż ten dotychczasowy, który i tak przecież jest dużo gorszy niż nagrywany w Full HD - używam kamerki Run Cam 2 która służy i do podglądu i do nagrywania (świetna kamerka).
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: nagrywarka - monitor FPV HD02 + DVR

Post autor: Verid »

Zaczynając od dołu:
1)nie spodziewaj się że na jakimkolwiek podglądzie analogowym zobaczysz cokolwiek podobnego do nagrania kamery fullHD.
2)obecność licznika czasu i ikonki kamerki jednoznacznie sugeruje że źródło podglądu zostało zmienione z odbiorników na nagrywarkę bo podane elementy należą do OSD nagrywarki.

Zobacz czy możesz po rozpoczęciu nagrywania zmienić źródło z powrotem na odbiorniki bez przerwania nagrywania. Obraz wychodzący z nagrywarki nie dość że często jest jakościowo gorszy (co już zdążyłeś zauważyć) to jeszcze posiada spore opóźnienia.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: nagrywarka - monitor FPV HD02 + DVR

Post autor: cesarz150 »

Rzeczywiście, wygląda na to że po włączeniu nagrywarki obraz oglądany jest właśnie z nagrywarki. Jednak przełączenie w tym momencie źródła sygnału z powrotem na odbiornik powoduje przerwanie nagrywania. Tak że kompletna kicha i chyba niepotrzebnie kupiłem monitor z nagrywarką - znacznie zresztą droższy przez to. I rzeczywiście wygląda on na identyczny jak ten Skyzone HD02 - nawet pudełko było identyczne choć już nie pamiętam czy gdziekolwiek na nim nazwa Skyzone się pojawiła.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: nagrywarka - monitor FPV HD02 + DVR

Post autor: sajgon »

Proponuję odpuścić sobie kupowania wszystkiego oprócz drobnicy w polskich sklepach, przeważnie zalegają im stare produkty za które często przepłacisz dwa razy.
ODPOWIEDZ