Kopter dla piętnastolatka

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Kopter dla piętnastolatka

Post autor: labo »

Cześć,
Pewna rodzina chce kupić 15-latkowi dużą nagrodę (nie wchodząc w szczegóły, ale zasłużył). Do tej pory latał kilkoma biedronami, Sumą 8 Pro i ostatnio hexą na Nazie. Chłopak interesuje się fotografią i trochę filmowaniemm, myśli o uprawnieniach. Fotki niezarobkowe, ale z przeznaczeniem na konkursy fotograficzne. Na latanie jeździ zawsze z ojcem - "uśpionym" modelarzem.

W grę wchodzą raczej tylko nówki, bo obawiają się zakupu używek, co rozumiem.

Plany kręcą się wokół:

Mavic Air
Mavic 1
Mavic 2 zoom
Phantom 4 Advanced
Yuneec Typhoon H

Rodzina nie za bardzo by chciała pakować "niewiadomo jaką" kasę, dlatego w zestawieniu Mavic 1.

Młodemu najbardziej podoba się Yuneec i się nie dziwię, bo na wygląd robi najlepsze wrażenie, mi też się on najbardziej podoba. Może być o prawda problem z jego dostępnością.

Może to trochę za mało danych, ale co byście polecali? Ja pewnie przemyślenia mam, ale nie chcę Wam sugerować, napiszę później. Obraz, to chyba Phantom nie do pobicia?
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Wania »

Air
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: labo »

A jakieś uzasadnienie?
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Wania »

Cena, jakosc, waga ponizej 600g
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Verid »

Air. Młody zapewne będzie chciał latać wszędzie. Z Air'em mniejsza szansa że ktoś mu się do pióra przyczepi albo że komuś kuku zrobi.
Ten wredny...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: kuczy »

Też polecał bym Air'a,
Ale jeśli szukasz czegoś ciekawego to też spójrz na Parrot Anafi.
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: labo »

A jak się zapatrujecie na któregoś Mavica ale nie Air? Niewiele większe od Air w porównaniu do Phantoma czy Typhoona, brak stref CTR gdzie chłopak będzie latał (jest co prawda ATZ, ale prawie cały czas nieaktywna). 100m/30m i tak musi zachować.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: kuczy »

labo pisze:100m/30m i tak musi zachować.
jeśli ma <600g nie musi zachowywać - wystarczy "bezpieczna odległość"
- jeśli zaś będzie zachowywał to wg mnie why not... - może kiedyś zrobi uprawnienia to będzie jak znalazł na początek...

Co do odpowiedzialności 15 latka to no nie podejmuję się oceny... - niektóre dzieci nie mają za grosz wyobraźni, a niektóre w tym wieku latają helikopterami RC, które potrafią uciąć głowę...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Verid »

Air'a wskazałem między innymi ze względu na wagę poniżej 600g żeby młody nie musiał się ograniczać z miejscówkami i mógł np. polatać po ogródku bez groźby sąsiada nasyłającego niebieskich.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Wania »

Verid, ale Air nie jest faworytem i wszelkie wskazania na cos innego niz wczesniej wybrany faworyt mija sie z celem :lol:
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: pawelsky »

Faworyt szybko przestanie byc faworytem jak mlody dostanie do porownania pakunek wielkosci dloni z Airem ktory mozna na upartego schowac w kieszeni spodni i walizko-plecak z faworytem ktory trzeba ze soba tarabanic jak sie chce polatac ;-)
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: labo »

Zapominacie Panowie, że napisałem, iż aktualnie chłopak lata heksą F550 na Nazie, która się nie składa. Składany "faworyt" i tak by był wybawieniem. ;-)

Generalnie to nie wystarcza mu jakość g...nianej kamerki, którą ma podwieszoną. Jakaś tania sportowa z kiepskimi kolorami i szerokim "jajem".
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: pawelsky »

labo pisze:Zapominacie Panowie, że napisałem, iż aktualnie chłopak lata heksą F550 na Nazie, która się nie składa. Składany "faworyt" i tak by był wybawieniem. ;-)
Daj mu mozliwosc wyboru, zobaczymy czy faworyt sie utrzyma...
labo pisze:Generalnie to nie wystarcza mu jakość g...nianej kamerki, którą ma podwieszoną. Jakaś tania sportowa z kiepskimi kolorami i szerokim "jajem".
Z kamerki Aira bedzie wiec zadowolony
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: labo »

pawelsky pisze:Daj mu mozliwosc wyboru, zobaczymy czy faworyt sie utrzyma...
Z tego co mówili mi jego rodzice, będzie miał możliwość wyboru.
pawelsky pisze:
labo pisze:Generalnie to nie wystarcza mu jakość g...nianej kamerki, którą ma podwieszoną. Jakaś tania sportowa z kiepskimi kolorami i szerokim "jajem".
Z kamerki Aira bedzie wiec zadowolony
Każda będzie lepsza od tego co ma.

Phantom chyba przebije obrazek wielkością matrycy, ale Mavic "1", czy Mavic 2 zoom? (pomijam tutaj ich masę większą od 600g) Na minus Aira sterowanie po WiFi (wiem o FCC, ale to trochę proteza) i brak wyświetlacza na sterowaniu. Pytanie czy ten wyświetlacz jest taki przydatny. Używa go ktoś?

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że Air ma takie kwadratowe (nie płynne) ruchy gimbala przy jego sterowaniu? Opieram się tylko na tym co na YT, bo nie mam dojść do dronów DJI.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: pawelsky »

labo pisze:Phantom chyba przebije obrazek wielkością matrycy, ale Mavic "1", czy Mavic 2 zoom?
Wiesz jaki jest najlepszy aparat? Taki ktory masz przy sobie.

Aira mozna wrzucic w kieszen lub plecak i miec go zawsze pod reka. Z kazdym innym (nawet pozostalymi Mavicami) juz tak rozowo nie bedzie.
labo pisze:brak wyświetlacza na sterowaniu
Zbedny gadzet, wszystkie informacje i tak masz na telefonie/tablecie bez ktorego i tak sie nie lata.
ODPOWIEDZ