Szybko złącza pod raster 1,5mm

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Szybko złącza pod raster 1,5mm

Post autor: PiotrSz »

Potrzebuję podpowiedzi, czy istnieją jakieś gotowe rozwiązania w postaci jakichś szybko złączek którymi można wpiąć się w otwory w płytce. Muszę zaprogramować kilka płytek z miejscem pod gold piny z rastrem 1,5mm, wiem że najprościej było by się wlutować ale nie chcę zostawiać śladów po sobie ;-)
Googlałem ale nic nie znalazłem :-(
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szybko złącza pod raster 1,5mm

Post autor: Wania »

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Szybko złącza pod raster 1,5mm

Post autor: pawelsky »

Szukaj pod haslem pogo pin 1.5mm pitch, dodaj do tego klamerke do prania i masz szybkozlacze
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szybko złącza pod raster 1,5mm

Post autor: PiotrSz »

Właśnie coś takiego, ale jak by się czepiało do otworu i nie trzeba trzymać do w ogóle była by bajka ;-)
pawelsky pisze:Szukaj pod haslem pogo pin 1.5mm pitch, dodaj do tego klamerke do prania i masz szybkozlacze
Dzięki za podpowiedź ale z klamerką się nie podejdzie bez demontowania płytki z obudowy a śruby są zachlapane farbą zabezpieczającą. :-(
Ale już jest koncepcja jak się za to zabrać.

Edit: Znalazłem na ali takie piny https://www.aliexpress.com/item/100pcs- ... 01307.html i jak nic nie wymyślę zanim dojdzie przesyłka od mainfriendów to zrobię sobie z tego.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Szybko złącza pod raster 1,5mm

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:Edit: Znalazłem na ali takie piny https://www.aliexpress.com/item/100pcs- ... 01307.html i jak nic nie wymyślę zanim dojdzie przesyłka od mainfriendów to zrobię sobie z tego.
Obawiam sie ze moga byc troszke za duze, E3 maja srednice 1.5mm wiec sie nie nadadza, E2 maja srednice 1.3mm i minimum test distance 1.9mm - Moze Ci byc ciezko je zamontowac bez zwarcia (0.2mm tolerancji).
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szybko złącza pod raster 1,5mm

Post autor: PiotrSz »

pawelsky pisze:Obawiam sie ze moga byc troszke za duze, E3 maja srednice 1.5mm wiec sie nie nadadza, E2 maja srednice 1.3mm i minimum test distance 1.9mm
Tak wiem o tym, za 5,50zł mam 100szt więc jak szlifując popsuję kilka to nic się nie stanie. :-) Zawsze to lesze niż kombinacja z gold pinami wsadzanymi pod kątem.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Szybko złącza pod raster 1,5mm

Post autor: pawelsky »

    PiotrSz pisze:Tak wiem o tym, za 5,50zł mam 100szt więc jak szlifując popsuję kilka to nic się nie stanie. :-)
    Oj, chyba nie doceniasz wielkosci (malosci) tych pinow. Na zdjeciu wydaja sie duzo wieksze niz w rzeczywistosci... ;-)

    Sa tez dosc delikatne (lekkie skrzywienie i zaczynaja sie zacinac). Mysle ze w Twoim przypadku najlepiej by pasowal P50-E2
    p50e2.png
    p50e2.png (47.47 KiB) Przejrzano 3378 razy
    ODPOWIEDZ