DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Wania »

DJI GO 4 v4.3.17 wyszla
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Witam! Dawno mnie nie było, mam Mavic'a Air od zeszłego piątku, świetny dron. Moje pytanie to czy możecie polecić fajny filtr polaryzacyjny, Bo mam solidne kłopoty ze światłem. Jestem zielona w manualnym ustawianiu czegokolwiek i po prostu próbuję różnych ustawień, ale nijak nie mogę uspokoić histogramu gdy latam za dnia w pełnym słońcu...

Chciałabym również iść na szkolenie UAVO VLOS, żeby mieć tzw święty spokój, tylko totalnie nie wiem jak to załatwić. Idę na kurs, i po kursie mam egzamin, OK, ale gdzie ten egzamin, płaci się osobno za egzamin, czy cena wliczona w kurs... Tego typu rzeczy. Inna sprawa, że ja sobie bym latała hobbystycznie, a nie zarobkowo, bo w tej mojej dziurze i tak bym nie miała zamówień na przeloty, a poza tym, to ten sprzęcik jest jeszcze bardziej selfie dronem, niż sprzętem do profesjonalnych przelotów. Nie wiem czy w ogóle potrzebuję tego VLOSu.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Polarpro. A którą wersję, to sobie dopasuj wedle portfela i potrzeb ;-)

https://www.polarprofilters.com/collect ... ccessories

Najczęściej używałem 8, 16, 32 i nawet 64 by się czasem przydało. Zależy gdzie i kiedy latasz. Jak masz tylko na jeden komplet wziął bym z polarem. Jak masz $ na dwa, to obie wersje, szary i z polarem. Oba się przydają jak wiesz do czego służą i co chcesz osiągnąć.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: krall »

VLOS - właściwie po to żeby moc to robić komercyjnie i w terenie zabudowanym wyzej niż 30m po legalu. No i tez dobry sposób na zapoznanie się z przepisami, zasadami lotu, itp jak nie chce Ci się samej drążyć tematu. Także można się dobrze nauczyć latać bez wsparcia gps.
W tej chwili wg aktualnych przepisów w kategorii do 5kg wszystko załatwiasz w osrodku szkoleniowym, włącznie z egzaminem. Badań nawet nie trzeba.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Jeszcze mnie ciekawi sama definicja, latania na linii wzroku, bo czasem jest tak, że dron jest ledwie plamką na niebie, widzieć go widzę, ale już mogę nie umieć określić gdzie ma przód a gdzie tył. Co do BVLOS, to raczej przy Mavic'u Air i tak bym nie wykorzystała takiej właściwości, nawet z FCC, i nawet nie kręci mnie latanie FPV. Jeśli chodziłoby tylko o papierek VLOS, to sama wiem, że nie potrzebuję tego, tu bardziej właśnie to "szkolenie" mnie nęci. Chcę zyskać pewność siebie, bo tanie chińskie zabawki nauczyły mnie tylko kurczowego trzymania kontrolera i strachu o to, że zaraz poleci gdzie ma ochotę. I tu nie chodzi tylko o moje umiejętności, ale też o to, że te zabawki są strasznie niestabilne i strasznie podatne na wiatr, bo lekkie i mają za słabe silniki by z wiatrem walczyć.

Dzięki. Tak mnie tu trochę nastraszyliście, bo ja świeża w temacie, to zaraz po odpakowaniu drona, jako grzeczny nabywca, zaktualizowałam drona, no i faktycznie było coś o Panamie. Nawet sobie myślę, po jasną ciasną mi ta Panama, ja mam punkt FCC w Nevadzie! :D Ale liczę, że nie trafiłam na psującą drona aktualkę. Chociaż, nie wiem czy to norma, czy nie ale prawie za każdym razem jak chcę polatać to muszę parować drona z kontrolerem, to normalne? Wszędzie krzyczą, że najpierw włączamy Kontroler, a potem drona. Z tanich zabawek to wiem z autopsji, że robi się dokładnie odwrotnie, bo czasem nie łapią kontrolery tych dronów. Ale tutaj w końcu droższa zabawka więc... staram się robić wszystko "według instrukcji". Czasem przy tym parowaniu muszę przytrzymać przycisk z tyłu drona, a czasem obywa się bez tego. Poza tym to lata się świetnie, kupiłam od Chińczyków lądowisko i czekam na dostawę, na razie korzystam z blendy foto, ale mnie denerwuje, bo jest strasznie lekka, i wystartować wystartuję, ale przy lądowaniu to się boję na niej lądować, bo ją ten dron przesuwa jak zechce. Muszę chyba jakiś kocyk wozić, i na nim lądować. Nie chcę zakurzyć go tak od razu.

Poszukam tych filtrów Polarpro. Jeszcze mnie nurtują ustawienia video, bo tak jak pisałam próbuję różnych, skutek też jest różny, ale bez tych filtrów się nie da. Jeszcze muszę wymyślić sposób na osłonięcie telefonu przed słońcem, czasem ciężko cokolwiek zobaczyć na tym ekraniku.

Edit -scalenie

Przepraszam za post pod postem, [MOD - nie przepraszaj tylko tego nie rób]
ale interesuje mnie coś takiego, tylko nie wiem czy to coś daje rzeczywiście:

https://allegro.pl/oferta/polarpro-oslo ... 7283467172

Bo ja nic i tak nie widzę na tym wyświetlaczu.

Druga sprawa, to drgają mi kolory, i nie wiem od czego podejrzewam, że jednak to są takie jakby cienie od śmigieł, ale nie wiem, nie znam się na tym.

I trzecia to taka, że filtrów polaryzacyjnych typowo, nie widzę, są tylko ND i ND+PL, ale to już swoje kosztują.

Takie coś już by mi się podobało, ale to nie polapro

https://allegro.pl/oferta/filtr-3-set-n ... gJXmPD_BwE
ZuyRzuuf
Posty: 6
Rejestracja: piątek 01 lut 2019, 14:39

Re: DJI Mavic Air

Post autor: ZuyRzuuf »

A ja ponowię pytanie, gdzie w Polsce kupię filtry PolarPro ND32 i ND64? Widziałem ewentualnie PGY ND32, ale innych nie trafiłem.
pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Osobno nie widziałem, tylko w komplecie.
np
ND32/64 I ND32/64 polar, chociażby w cyfrowe.pl jak i w innych sklepach.
Zamiast ponawiać pytanie, wystarczy użyć google.
Alina81 pisze:ND+PL
To są własnie polary z nd od polarpro.
Niestety, za lepsze filtry się płaci więcej.

Najtańsza wersja to standard, ale to tylko ND, zwykle 4, 8 i 16
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Kupiłam jakieś słabszej klasy z Ali. Mam nadzieję, że nie są to totalne buble. ND samego i tak bym nie używała, a wersji ND+PL samej, nie było. Nie zdawałam sobie sprawy z kosztów takich filtrów. Oczywiście to nie tak, że bez tego nie da się nagrywać, ale nie wyciągnie się z tej kamery maximum możliwości. I też mam ND+PL 4, 8, 16 (czekam na dostawę, kilka tygodni zejdzie). Może kiedyś się rzucę na jakieś bardziej pro te filtry, na razie to była taka pilna potrzeba. Na parę gadżetów do drona czekam, także sam zakup sprzętu to nie wszystko. Kupiłam osłonę przeciwsłoneczną np, ale inną niż z linka wyżej. To kolejna pilna potrzeba, naprawdę nic nie widać na tej komórce.

Denerwujące są ptaki, interesują się tym dronem.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Już kilka razy na Ali kupowałem filtry i zawsze były dobrej jakości.
Watkins
Posty: 15
Rejestracja: sobota 20 kwie 2019, 12:30
Lokalizacja: Winiary

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Watkins »

Witam wszystkich, zakupiłem Air i mam pytanko, czy po pierwszym uruchomieniu instalować aktualizacje jak leci, bo nie wiem jaka będzie po wyjęciu z pudełka, czy są jakieś wersję update które należy omijać szerokim łukiem, jeżeli tak to które?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Mi bardziej chodziło o to, że mogłam kupić filtry słabej jakości, a nie że jakieś zniszczone dotrą. Dużo rzeczy kupiłam na Ali i GearBest i w sumie tylko raz się na czymś nacięłam.

Czy to normalne, że za każdym razem jak uruchamiam Mavica to muszę go parować z kontrolerem? Może coś źle robię?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Alina81 pisze:Czy to normalne, że za każdym razem jak uruchamiam Mavica to muszę go parować z kontrolerem?
Nie.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Alina81 pisze:Mi bardziej chodziło o to, że mogłam kupić filtry słabej jakości, a nie że jakieś zniszczone dotrą. Dużo rzeczy kupiłam na Ali i GearBest i w sumie tylko raz się na czymś nacięłam.

Czy to normalne, że za każdym razem jak uruchamiam Mavica to muszę go parować z kontrolerem? Może coś źle robię?
No ja pisze o jakości.
Polaryzacja to polaryzacja.
Nie ma lepszej i gorszej. Do tego nawet te najtańsze chinole zawsze mają powłokę AR ( antyrefleksyjną), do tego określoną ilość światła przechodząca przez szkiełko i mamy sukces.
Ja tam nie widzę różnicy pomiędzy markowymi a noname.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

potrek pisze:Polaryzacja to polaryzacja.
Nie ma lepszej i gorszej.
:-)
To ciekawostka.

Lata kupowania, możliwie najlepszych filtrów do szkieł, legły w gruzach, a mogłem brać "no name" :-)
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Skoro to nie jest normalne, że muszę parować drona za każdym razem, to co robię źle?
ODPOWIEDZ