Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rmw1982
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 20:06

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: rmw1982 »

Na początek trzeba powiedzieć że każdy kopter jeśli nie używasz go do zarabiania kasy jest zabawką, która na dodatek może narobić sporego problemu i podlega pewnym regulacjom prawnym.
Na zagranicznych portalach ja głownie Bayangtoysa mogę polecić w tych pieniądzach tyle, że musisz wziąć pod uwagę fakt że VAT 23% może podnieść tą cenę, cła nie zapłacisz.
Jeśli będziesz latał tylko żeby popatrzeć sobie na okolicę z góry (ja tak mam) to dron z kamerą do FPV Ci wystarczy (np. któryś Visuo albo DJI Ryze Tello) tyle że te mają szczotki ale jeśli skończy się na tym że będziesz wyciągał sprzęt raz w miesiącu albo rzadziej to sens jest mały kupować bezszczotki. Jeśli natomiast chcesz pokręcić jakieś filmy i częściej latać to najtańszy bezszczotkowy i w miarę mocny by podwiesić mu jakąś lepszą kamerę to chyba tylko Overmax X-bee 9.0 (jakieś 800zł na rodzimym portalu aukcyjnym) ale nawet do słabszego sprzętu możesz podwiesić jakąś w miarę nagrywającą a lekką kamerę np. Polaroid Cube. Niestety zapomnij w tych cenach o porządnym gimbalu, będzie bujało.
Do ścigania to może lepiej po kawałku coś zbudować.

I tak jak koledzy wcześniej zauważyli, części zamienne, ja pokupowałem z góry żeby nie czekać a przydają się. Jak kupisz sprzęt do którego masz części na miejscu to ok ale jeśli są dostępne tylko za granicą to niestety trzeba pokupować wcześniej żeby nie czekać dwa miesiące:-)

Przelicz siły na zamiary a zamiary na chęci i ekonomię.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: Adrián »

rmw1982 pisze:ale jeśli skończy się na tym że będziesz wyciągał sprzęt raz w miesiącu albo rzadziej to sens jest mały kupować bezszczotki.
Zawsze ma sens nie wybierać szczotek. Chyba, że chcesz latać tylko w pomieszczeniach, to można taką opcję rozważyć. W innym razie, tylko bez szczotek.
rmw1982
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 20:06

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: rmw1982 »

Tu kłócił się nie będę, co bezszczotkowy to bezszczotkowy. Mi nigdy nie padł żaden silnik chyba że po kraksie, latam w miarę wolnego czasu ale często wychodzi parę razy w tygodniu. Znam sporo osób które latają na szczotkach i nic tam się nie dzieje. Teraz sam będę pierwszy raz wymieniał szczotkę, sam jej pomogłem się zepsuć :-)

Sądzę że na początek lepiej zapewnić sobie GPS i w miarę jakieś zasięgi skoro finanse ograniczają lub po prostu sprzęt ma służyć jedynie od czasu do czasu.

Ale lepsze bezszczotki, wiadome.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: LordOfTheDeath »

Odnośnie tytułu - jak kolega z przodu wspomniał. Bugs 3. Używaka idzie wyrwać za 3 stówy. Obowiązkowo do tego nowy akumulator i ładowarka z balancerem.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: skazi »

LordOfTheDeath pisze:Odnośnie tytułu - jak kolega z przodu wspomniał. Bugs 3. Używaka idzie wyrwać za 3 stówy. Obowiązkowo do tego nowy akumulator i ładowarka z balancerem.
Że co? :shock:
Nawet teraz można kupić nówkę na BG z wysyłką bezvatową za ok. 281zł.
Ewentualnie Eachine EX2mini (Kamera + Monitor + Gogle) $61,49 / ~235 zł, ale z tego co widzę autor tematu chce coś większego.
rmw1982
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 20:06

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: rmw1982 »

LordOfTheDeath pisze:Odnośnie tytułu - jak kolega z przodu wspomniał. Bugs 3. Używaka idzie wyrwać za 3 stówy. Obowiązkowo do tego nowy akumulator i ładowarka z balancerem.
Faktycznie kupisz go za 300zł nawet nowy tyle że bez GPS i często bez kamery. Wersja PRO z GPS zaczyna się od 750zł u nas a jest jakaś podstawa by sądzić że o ile bateria nie padnie to sprzęt wróci. Trochę słabo z częściami do niego no ale już coś tam kupi.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: Adrián »

rmw1982 pisze:Tu kłócił się nie będę, co bezszczotkowy to bezszczotkowy. Mi nigdy nie padł żaden silnik chyba że po kraksie, latam w miarę wolnego czasu ale często wychodzi parę razy w tygodniu. Znam sporo osób które latają na szczotkach i nic tam się nie dzieje. Teraz sam będę pierwszy raz wymieniał szczotkę, sam jej pomogłem się zepsuć :-)

Sądzę że na początek lepiej zapewnić sobie GPS i w miarę jakieś zasięgi skoro finanse ograniczają lub po prostu sprzęt ma służyć jedynie od czasu do czasu.

Ale lepsze bezszczotki, wiadome.
Już nie chodzi o to, że szczotki żyją krócej, bo to oczywiste, ale są słabe do latania na zewnątrz. Byle wiaterek i o nagrywaniu czegoś płynnego można zapomnieć. Nie wspominając o ograniczeniach w doborze warunków do lotu. Nie ma co się oszukiwać, czasy na szczotki na zew. to już przeszłość. Dzisiaj silniki / koptery bez szczotek są tak tanie, że nie ma się nad czym zastanawiać.
Byle tani bugs, pozamiata droższe na szczotkach.
rmw1982
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 20:06

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: rmw1982 »

Jeśli ma zamiar nagrywać to wiadome, jeśli polatać i pooglądać okolice to dadzą radę. Bugs do nagrywania się nie nada, żeby to się nie trzęsło to niestety, trzeba dopłacić.

Nie ma sensu klepać kolejne posty, generalnie za trzy stówki szału nie kupi, jak się uda bez szczotek to super ale myślę że jeśli będzie chciał wysoko polatać to GPS musi być i w miarę podgląd bo po 80 metrach drona już nie widać na tyle by było można nim sterować (można przedłużyć zasięg FPV repeaterem). W tej cenie to chyba tylko Bayangtoys X16 (bez szczotek) jeśli uda się go bez VATu kupić.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: LordOfTheDeath »

Bugsem poleciałem na prawie 800m. I wróciłem. Bez gpsa. W zasadzie, to nigdy mi nie uciekł. Bo zabawki bez gpsa nie uciekają.

Kolejny o trzęsieniu... Guzik prawda. Kiedyś wrzucałem na forum nagranie z mojego Bugsa. Co prawda teraz latam większym sprzętem z wyższej kategorii cenowej, ale naprawdę bardzo miło wspominam ww. Bugsa.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: pawelsky »

LordOfTheDeath pisze:zabawki bez gpsa nie uciekają.
A Ziemia jest plaska...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: Adrián »

rmw1982 pisze:jeśli polatać i pooglądać okolice to dadzą radę.
Nie dadzą.. Chyba, że będziesz zawsze czekał na bezwietrzną pogodę. Nie wiem jak Ty, ja nie mam tyle czasu, kiedy chcę, to idę polatać :-)
rmw1982
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 20:06

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: rmw1982 »

Uważam że demonizujesz szczotki, są słabsze i bardziej awaryjne ale bez przesady, chłopak ma do wydania 300zł a Ty tu o jakimś filmowaniu piszesz. No nagrać coś da rade ale raczej nie będą to ujęcia rodem z Holywood.
Mój ma szczotki i waży 0.20kg (chciałem małe i składane) latam nim także gdy wieje, może nie jest to wymarzona pogoda dla niego ale daje radę, fakt że jest dość płaski co pewnie pomaga.

Nikt nie neguje wyższości bezszczotek nad szczotkami.
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: seba840 »

a opłaca się w zestawie ?
https://www.banggood.com/MJX-B8-Pro-Bug ... house=GWTR

czy ta jakość tego monitoru i gogli jest do kitu?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: Adrián »

Za taką kwotę to ciężko o dobre gogle, a co dopiero o cały zestaw.
W tej cenie, musisz liczyć się z tym, że kupujesz na zasadzie, albo masz podgląd byle jaki, lub nie masz w ogóle. Nie oczekiwał bym cudów.
Jeśli tak do tego podejdziesz, to ciężko znaleźć coś innego w tej kwocie.

Nie jest to zestaw rozwojowy, taka jednorazówka. Chyba, że będziesz chciał na siłe jakieś podzespoły z tego zestawu wciskac do innego modelu, a to i tak średnio dobry pomysł.
Za tą cenę, to musi być wszystko nisko budżetowe.
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: seba840 »

Adrián pisze:Za taką kwotę to ciężko o dobre gogle, a co dopiero o cały zestaw.
W tej cenie, musisz liczyć się z tym, że kupujesz na zasadzie, albo masz podgląd byle jaki, lub nie masz w ogóle. Nie oczekiwał bym cudów.
Jeśli tak do tego podejdziesz, to ciężko znaleźć coś innego w tej kwocie.

Nie jest to zestaw rozwojowy, taka jednorazówka. Chyba, że będziesz chciał na siłe jakieś podzespoły z tego zestawu wciskac do innego modelu, a to i tak średnio dobry pomysł.
Za tą cenę, to musi być wszystko nisko budżetowe.
no za tę kwotę to faktycznie nie liczę na jakieś cuda :) ale czy to w ogóle będzie działało jako tako do tych 200-300m?

Bardziej bym ten model potraktował jako for fun fpv taki wstęp pod to czy to podejdzie czy nie ;)
bo podejrzewam jak nie będzie tej zajawki że na pewno ten model z nie wielką stratą da się sprzedać, albo jak będzie zajawka to coś później lepszego się kupi :)

tylko lepiej w zestawie wziąć czy lepiej sam model z kamerką https://www.banggood.com/MJX-B8-Pro-Bug ... house=GWTR
+ jakiś może używany monitor bez gogli lub odbiornik 5,8ghz pod telefon i jakieś tanie gogle VR ?
lub inny model https://www.banggood.com/MJX-Bugs-5-W-B ... rehouse=HK i jak wyżej telefon i gogle VR tylko że tutaj wystarczy sieć wi-fi
ODPOWIEDZ