zabezpieczenie VTX

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

zabezpieczenie VTX

Post autor: crybaby »

Panowie, gdzieś na YT widziałem (może to coś innego) takie końcówki które wkręca się w miejsce anteny na VTX (czerwona końcówka) , domyślam się że to zabezpiecza VTX przed uruchomieniem bez anteny a może to tylko taka zaślepka plastikowa ?

Nigdzie nie mogę tego znaleźć , w ogóle istnieje coś takiego co zabezpiecza VTX ? Odkręcam anteny przy transporcie sprzętu, mi się nie zdarzyło jeszcze ale jak wiadomo niewiele brakuje aby uruchomić bez wkręconej anteny .
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: zabezpieczenie VTX

Post autor: ci3jk4 »

zaślepka silikonowa - nie robi w sumie nic :)
Trzeba pilnować wkręcania anten, albo ewentualnie jakiś wyłącznik sobie na zasilaniu dorobić (ale tego też można zapomnieć, a i zepsuć się może).
crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Re: zabezpieczenie VTX

Post autor: crybaby »

Eh tak myslalem,szkoda.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: zabezpieczenie VTX

Post autor: qczek »

crybaby pisze:oże to coś innego) takie końcówki które wkręca się w miejsce anteny na VTX (czerwona końcówka) , domyślam się że to zabezpiecza VTX przed uruchomieniem bez anteny a może to tylko taka zaślepka plastikowa ?
Zakręć sobie terminator SMA 50ohm z ebaya albo allegro i masz zabezpieczenie. Jaki problem.
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: zabezpieczenie VTX

Post autor: Takpoprostu »

Odkopie sorki. Latałem z 5 minut bez anteny na 600mw eachine tx806. Jednak miałem zapiętego pigtail ok 7-8cm. Czy jest szansa że pigtail uratował VTXa ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: zabezpieczenie VTX

Post autor: Verid »

Pigtail niczego nie ratuje. Jeżeli nie upiekłeś VTx'a to tylko dlatego że był dobrze zrobiony i chłodzony. Obecność lub brak pigtaila nie ma tu nic do rzeczy.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: zabezpieczenie VTX

Post autor: Takpoprostu »

Hmmmm ... Sprawdziłem teraz w domu który ma dwa piętra. Na 25mw udało mi się z drugiego piętra zejść na pół schodów. Na 800mw zszedłem do piwnicy. Czyli dwa stropy. Myślisz że na upalonej końcówce było by to niemożliwe ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: zabezpieczenie VTX

Post autor: Verid »

Myślę że pracuje...póki co. Myślę że powinieneś go mieć na oku. Były przypadki gdy w ten sposób potraktowany nadajnik nie tracił mocy od razu a stopniowo - z lotu na lot coraz słabiej. Oczywiście masz też szansę że nic mu się nie stało.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: zabezpieczenie VTX

Post autor: Takpoprostu »

Verid pisze:Myślę że pracuje...póki co. Myślę że powinieneś go mieć na oku. Były przypadki gdy w ten sposób potraktowany nadajnik nie tracił mocy od razu a stopniowo - z lotu na lot coraz słabiej. Oczywiście masz też szansę że nic mu się nie stało.
Ehhhh nie lubie mieć czegoś nie do końca sprawnego. Teraz chętnie bym kupił miernik i miał "na oku" moc nadawania.
ODPOWIEDZ