gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: seba840 »

Witam,
Po latach postanowiłem wrócić do latania (dalej amatorskiego). Odkopałem swoją leciwą tarantule x6 oczywiście bez kamerki i stwierdziłem że jest ona już nie wystarczalna. Chciałbym pójść o krok dalej i wziąć coś na bezszczotce z fpv (wiem że to fpv na wi-fi szałowe nie jest ale na początek to 100-150m starczy).
Rozglądam się i natrafiłem na takie modele i chciałbym zapoznać się z waszą opinią. Wiem że podobnych tematów było sporo ale wchodzą również nowe modele.

1. https://www.banggood.com/JJRC-X7-SMART- ... rehouse=CN
2. https://www.banggood.com/MJX-Bugs-5-W-B ... rehouse=HK
3. https://www.banggood.com/BAYANGTOYS-X21 ... rehouse=CN

Jak jest jeszcze jakiś ciekawszy model to byłbym wdzięczny za jakieś dodatkowe sugestie.
Budżet to 800zł. Myślałem już nawet nad zrobieniem drona od podstaw ale chcąc nie chcąc to znacznie bym przekroczył budżet (a wiecie jakie są żony :-D )
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: hornet2 »

Miałem Bayangtoysa X21 . Wszystkie funkcje działały bez zarzutu . Miał spory zapas mocy . Radził sobie nawet przy większym wietrze . W swoim kopterze wywaliłem stockową kamerę i zamontowałem kamerkę Walkera iLock + na gimbalu też Walkera G2D .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: seba840 »

jeżeli w późniejszym terminie ten teoretyczny zasięg 400-450m będzie za mały to da radę go zwiększyć czy będzie trzeba zmienić apkę z odbiornikiem? (jeżeli w ogóle się da?)
a z tej kamerki oryginalnej to można przerobić podgląd na 5,8 Ghz? czy będzie działał tylko na wi-fi?
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: hornet2 »

Nie lepiej poszukać coś używanego na Alledrogo albo OLX ? Jakiegoś Ph 2 albo 3 ? Też z początku kombinowałem jakieś wynalazki typu Aosenma , Bayangtoys i temu podobne . Niestety ! Tanie i dobre w tym hobby się nie da . Zamiast kupować za parę złotych jakiś nowy wynalazek lepiej deczko dołożyć i kupić używany sprawdzony markowy model . Tak że ten twój budżet tak razy 2 a nawet 3 . Za 800zł kupisz samego drona mooże z gimbalem ale na pewno bez kamery ( mówię o Ph 2 ,3 ) .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: seba840 »

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: Adrián »

Ile starczy Ci $ :-)
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: seba840 »

Ale na zwykłego polować czy w jakiejś wersji?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: Adrián »

Poczytaj o wersjach phantom i wybierz taką, która Ci odpowiada. Nie mam czarodziejskiej kuli.
Osobiście żadnego bym nie wybrał. Wolę mniejsze modele od dji.
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: celestin »

hornet2 pisze:Nie lepiej poszukać coś używanego na Alledrogo albo OLX ? Jakiegoś Ph 2 albo 3 ? Też z początku kombinowałem jakieś wynalazki typu Aosenma , Bayangtoys i temu podobne . Niestety ! Tanie i dobre w tym hobby się nie da . Zamiast kupować za parę złotych jakiś nowy wynalazek lepiej deczko dołożyć i kupić używany sprawdzony markowy model . Tak że ten twój budżet tak razy 2 a nawet 3 . Za 800zł kupisz samego drona mooże z gimbalem ale na pewno bez kamery ( mówię o Ph 2 ,3 ) .
Hubsan h501s z olxa ;) ja jestem zdowolony
Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
przemula
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 13:13
Lokalizacja: Szczecin

Re: gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: przemula »

Nie kupuj tego dziadostwo.
Tylko drona z DJI.
Ja kiedy przesiadlem się z X22 na Ph3 pro to po prostu wówczas zobaczyłem co to prawdziwe latanie.
Nic mu nie brak za te pieniążki.
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: seba840 »

Z racji tego że nie stać mnie na sparka i się na to nie zapowiada. Także stoję przed wyborem nad trzema modelami.
1. Mjx b5w (nowy) 500pln
2. Parrot bebop 1 + skycontroler (używka) ~700-800 pln
3. Dji phantom 2 (używka) 800-1000 pln

Mam jeszcze pytanie odnośnie ph2 czy przy kamerze gopro można uzyskać fpv czy trzeba osobna kamerkę do tego montować na 5,8ghz?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: Verid »

seba840 pisze:Mam jeszcze pytanie odnośnie ph2 czy przy kamerze gopro można uzyskać fpv czy trzeba osobna kamerkę do tego montować na 5,8ghz?
Trochę tego i trochę tego - kupując Phantoma 2 z firmowym gimbalem Zenmuse jesteś "skazany" na GoPro3 lub 4. Obie te kamery mają podgląd po WiFi ale absolutnie pod żadnym pozorem nie należy go wykorzystywać do FPV ponieważ nie dość że sam z siebie ma tragiczny zasięg i opóźnienia to jeszcze żre się ze sterowaniem koptera bo oba nadają na 2,4GHz. Dlatego też, chcąc mieć FPV, musisz dokupić zestaw nadawczo odbiorczy na 5,8GHz i podpiąć do niego analogowe wyjście GoPro.
Ten wredny...
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: gotowy dron fpv pomoc przy wyborze

Post autor: seba840 »

A na jakiej zasadzie działa podgląd w bebop'ie przez skaykontroler? I jaki zasięg da się wyciągnąć na podglądzie?

Jeszcze mam pytanie odnośnie phantom 3 standard.
- ta standardowa kamera też ma wejście na 5,8ghz analogowe żeby w razie potrzeby można zrobić fpv
- i czy na obecną chwilę opłaca się rozglądać za ph3 standard? (900-1000)
- jeszcze pytanie odnośnie pakietów trzeba stosować tylko oryginalne czy można to przerobić?
- i czy ta oryginalna kamerka z ph3 będzie dużo lepsza niż w bebopie?

EDIT - scalenie

jeszcze jedno czy ph3 pokazuje na podglądzie dane takie jak wysokość i dalekość czy trzeba osobno osd zamontować czy ma w standardzie?
ODPOWIEDZ