Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Szczepan1332
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 15:09
Lokalizacja: Uk

Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Szczepan1332 »

Witam wszystkich geniuszy.
Posiadam taki zestaw na pewno wam bardzo znany:
Eachine Wizard X220S

https://www.banggood.com/Eachine-Wizard-X220S-FPV-Racer-Omnibus-F4-5_8G-72CH-VTX-30A-Dshot600-800TVL-w-iRangeX-iRX-i6X-RTF-p-1153989.html
,
Jednego drona już zgubiłem, prawdopodobnie wpadł w prąd powietrzny i po ptokach.
Ale to już przeszłość, mam pytanie do mądrzejszych kolegów, czy będzie mi tam działać dobrze kamerka FPV Camera Foxeer Falkor MICRO 1200TVL 1.8mm
ta która jest w zestawie to chyba nieporozumienie, ale to już wam zostawię do wypowiedzi.
posiadam takie okulary
Eachine EV800-5-Inches-800x480FPV-Goggles, wiem ze nie grzeszą jakością, wieczorem jak latałem to jakość wideo masakra.
chciałbym to zmienić, tylko ze nie jestem geniuszem lub zawodowcem w takich sprawach. proszę o wasze pomoc.
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Adriee »

witaj,
zacznę od końca, czyli gogli. EV800 są dość przyzwoitymi goglami FPV, mimo, że są budżetowe. Sam mam je od 3 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć na ich obraz. Jedynym brakiem, jaki mi doskwierał, to brak wbudowanego modułu diversity. Nowszy model EV800D - ma już diversity i nagrywarkę od razu wbudowane. Niektórzy mogą mieć problem z jakością obrazu, bo są dalekowidzami. W Twoim przypadku, jeżeli latałeś tylko Wizardem - winowajcą kiepskiego obrazu była kamera pokładowa tego modelu.
Eachine dopiero się postarał w najnowszym Wizardzie X220HV z kamerą.
Szczepan1332 pisze:czy będzie mi tam działać dobrze kamerka FPV Camera Foxeer Falkor MICRO 1200TVL 1.8mm
nie widzę żadnych przeciwwskazań, by ta kamera miała nie współpracować z Wizardem. Problemem jedynie może być jej montaż w ramie - kamerki micro są węższe od standardowych. Jednak z tego, co widzę producent dodaje metalowe mocowanie/adapter, by można było ją umieścić w ramach dla standardowych kamer.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Majk99 »

Jeśli ogarniesz jakieś mocowanie tej kamery to będzie działać bez problemu. Co do gogli to na początek są spoko, a słaby obraz wieczorem to po prostu obraz kamery, na monitorze 12K ultrahiperhd lepiej by nie było.
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Szczepan1332
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 15:09
Lokalizacja: Uk

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Szczepan1332 »

Adriee, ok to teraz czekam aż przyjdzie mi nowy dron montuję tą kamerkę zobaczę jak jak działać. Właśnie jest problem że nie można nagrywać obrazu z gogli i dlatego chcę użyć oddzielnego retrievera do smartfona żebym mógł od razu nagrywać na smartfon.
Majk99 mocowanie powinno pasować w komplecie z kamerką mam dodatkowych mocowanie do tej kamery.
Ostatniego drona jak już wcześniej pisałem zgubiłem tak więc do nowego będę montował GPS tracker żeby tego uniknąć.
Dziękuję panowie za podpowiedź
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Majk99 »

Zamiast montować (niepotrzebny) gps lataj w terenie, który znasz, najlepiej z obserwatorem i unikaj na początku latania daleko i wysoko
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Szczepan1332
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 15:09
Lokalizacja: Uk

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Szczepan1332 »

Majk99 latałem na terenie których znam bardzo dobrze ale w chwilę mnie wyrzuciło na 220 m i uwierz mi prąd powietrzny taki był że widziałem tylko jak drona zmiata,latałem już w tej okolicy około 60 razy ani razu nie miałem tego a tym razem pa pa. Szkoda drona bo się już z niego przyzwyczaiłem dobrze że teraz będę miał takiego samego
m!xeR
Posty: 15
Rejestracja: piątek 15 lut 2019, 19:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: m!xeR »

Jaki znowu prąd powietrzny? Jeżeli wszystko było ustawione tak jak powinno być to musiałoby to być tornado żeby było "pa pa". Nie ma takiej możliwości żeby w terenie, który znasz i który jest stosunkowo przyjazny zdarzyła się sytuacja o której mówisz. Wygląda to trochę tak jakbyś nie miał failsafe'a i quad zgubił link.
Furia 5x lite/KISS CC/Wildfire 2666kv/Runcam Micro Sparrow v2/TBS Unify nano/FrSky r-xsr - racing
Nox v2/KISS v2/KISS 4in1/Inferno v2 2550kv/Foxeer Falkor/TBS Unify hv/FrSky r-xsr - freestyle
QX7
HDO + RF
Szczepan1332
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 15:09
Lokalizacja: Uk

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Szczepan1332 »

A waszym zdaniem która kamerką będzie lepsza,
Foxeer Falkor MICRO 1200TVL 1.8mm czy
Foxeer Predator V3 2.5mm ?
Mam zamiar zakupić jedną z nich tylko szczerze jeszcze nie zdecydowałem która. Skoro mam zakupić jedną z nich to wolał bym kupić tą która polecacie.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Majk99 »

Lepsza będzie ta, która wg ciebie daje lepszy obrazek. Do hardcore racingu lepszy predator bo falkor ma opóźnienie, ale na początku nie będzie różnicy.
Co do tej *ucieczki*, na 220m nie znajdziesz prądu powietrznego xD ewentualnie mocniejszy wiatr (co jest logiczne) no chyba, że latasz przy jakichś stromych górkach to mogłeś na żagiel trafić ale on raczej w górę by pchał. Poza tym jakim cudem "wyrzuciło na 220m"? Żeby dolecieć na taką wysokość trzeba jednak trochę czasu. A to "widziałem jak drona zmiata" to widziałeś przez gogle, monitor czy patrząc na koptera z ziemi?
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Adriee »

Szczepan1332 pisze: chcę użyć oddzielnego retrievera do smartfona żebym mógł od razu nagrywać na smartfon.
Zamiast kolejnego odbiornika do smartfona, wg mnie lepiej kupić sobie nagrywarkę DVR i ją wlutować w PCB gogli, choćby taką: https://www.banggood.com/Eachine-Micro- ... rehouse=CN , bądź taką: https://www.banggood.com/Eachine-ProDVR ... rehouse=CN
Jeżeli nie boisz się lutować, to sobie spokojnie z tym poradzisz. Sama nagrywarka DVR jest lekka, co ma duże znaczenie w tych goglach (nie należą do lekkich).
Szczepan1332
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 15:09
Lokalizacja: Uk

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Szczepan1332 »

m!xeR sorki za złe nazewnictwo, (wiatr) znam dobrze, ale z tego co zauważyłem to z poziomu ziemi. Nie wiedziałem co się wyżej dzieję. Latałem w tym miejscu około 60 razy nie miałem aż takich dziwnych zdarzeń. Co do failsafe to nie miałem ustawionego racja, na 40 m robiłem obroty raz w lewo później raz w prawo. Około 2 razy. Później sią zaczął dziwnie zachowywać, jak by ktoś próbował przejąć kontrolę. Zaczął mi się coraz bardziej oddalać, jak spojrzałem w gogle ( bo było szaro i widoczność w nich była minimalna ,latałem bez) było już 120m zakłóceń było bardzo dużo. I wtedy trochę zaczął się bardzo oddalać, a obroty były na minimum. Trochę spanikowałem z tym dziwnym zachowaniem jego. Wiem że to moja wina, niektóre lekcje są bolesne i kosztowne. Dopiero zacząłem na polskim forum pisać, a nie mam nikogo znajomego kto by mi pomogło wszystkiego dobrze ustawić. Tak więc będę bardzo wertował te forum żeby to się nie powtórzyło.
Ostatnio zmieniony wtorek 09 kwie 2019, 19:20 przez Szczepan1332, łącznie zmieniany 1 raz.
m!xeR
Posty: 15
Rejestracja: piątek 15 lut 2019, 19:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: m!xeR »

No to już wiesz co się stało, straciłeś sygnał i dron zamiast spaść na ziemie to poleciał sobie wolno ;)
Furia 5x lite/KISS CC/Wildfire 2666kv/Runcam Micro Sparrow v2/TBS Unify nano/FrSky r-xsr - racing
Nox v2/KISS v2/KISS 4in1/Inferno v2 2550kv/Foxeer Falkor/TBS Unify hv/FrSky r-xsr - freestyle
QX7
HDO + RF
Szczepan1332
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 15:09
Lokalizacja: Uk

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Szczepan1332 »

m!xeR, acha to musze uważać na podobne sytuacje. ale pierwsze co to prawidłowo skonfigurować drona.
Szczepan1332
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2019, 15:09
Lokalizacja: Uk

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Szczepan1332 »

Witam panowie, dron przyszedł :) jutro przychodzi kamera.
Mam dwa pytania do mądrzejszych kolegów.
Czy ten receiver Flysky FS-A8S będzie mi pokazywać wysokość drona?
I drugie jak ustawić dobrze fail-safe w betaflight?
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: Majk99 »

Nie będzie bo od tego jest barometr, ewentualnie gps i fc musi mieć osd żeby gdzieś to wyświetlić.

Co do failsafe na yt są filmy ale w skrócie, wchodzisz w expert mode (po prawej na górze po podłączeniu fc), po lewej pojawia się zakładka failsafe, ustawiasz na drop i oba czasy na 0
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
ODPOWIEDZ