Zanim zrobię lot FPV.

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Zanim zrobię lot FPV.

Post autor: marcin.gala »

A takie małe pytanko mnie ciekawi czy można złożyć Juniora ze wszystkimi bebechami ale do latania tak żeby na razie sobie trochę polatać normalnie "nie FPV" a potem da się włożyć te wszystkie inne rzeczy potrzebne do FPV.Po prostu nigdy nie latałem szybowcami i chcę się troche podtrenować sądzę że nie jest jakoś trudno ale zawsze lepiej jak się czuje szybowca przed pierwszym lotem FPV.Tak pytam nie miałem doświadczenia ani z szybowcami ani z FPV.A jeszcze troche budżetu trzeba żebym mógł dokończyć osprzęt do FPV a Juniora w sumie na koniec tygodnia będę mógł uzbroić gotowego do lotu i mnie korci. :roll:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

"SPrzęt" fpv to raptem nadajnik jakaś kamerka ewentualnie osd + gps.
Takie maleństwo to chyba w każdym modelu da się zmieścić??

Jeśli moge Ci coś doradzić, to postaraj się sprzęt fpv połączyć razem na jakieś podstawce. Tak otrzymasz "moduł", który łatwo przekładać będziesz mógł z modelu do modelu
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Ja tak zrobiłem z Easy Gliderem. Pierwszy mój model (jeżeli to tak można nazwać) to była trzykanałowa zabawka. Wystarczyła do wyrobienia odruchów jak model leci na ciebie ale nijak nie oddawała zachowania samolotu z prawdziwego zdarzenia. Tak więc po przesiadce na EG chwilę nim poszalałem bez niczego żeby po prostu nauczyć się nim latać bez ustawicznego straszenia kretów - potem dopiero dołożyłem aparat i nadajnik.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Zważ wagę oprzyrządowania fpv i wsadź na to miejsce odpowiednie obciążenie oczywiście w tych miejscach gdzie będzie dany element :)
W razie pierwszego kreta sprzęt nówka :)
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Dzięki jakoś sobie poradzę po prostu chcę sobie polatać na sucho modelem.Sprzęt dodam później - bardziej mi chodziło czy kiedy skleję kadłub w Juniorze bo chyba się go skleja jeszcze tego nie wiem to gdy zanabędę osd czy gps to w niektórych fotkach czy filmach widziałem że koledzy wkładają takie rzeczy w tyle kadłuba czy po środku.Nie wiem czy tak ma być czy jak kto woli.Chcę użyć AR7000-odbiornik a on jest z satelitką i chciałbym ją dać jak najdalej do tył modelu "to ta malutka" kabelek już mam dosyć długi do tego.Nigdy nie widziałem na oczy EG czy ES czy Juniora i nie orientuję się ile tam jest miejsca na takie rzeczy więc tak z ciekawości pytam bo ten sam odbiornik jest dosyć spory do tego dwie baterie do "rx" i "vrx".
Tuptam nogami pod biurkiem na samą myśl że będę oblatywał Juniora mam nadzieję na koniec tygodnia stąd tyle pytań :lol:
Załączniki
ar7000.jpg
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Moim zdaniem sprzęt jaki byś nie montował w modelu powinien być osadzony tak abyś mógł go zdemontować nie prując modelu. W razie kraksy docenisz to rozwiązanie.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

No właśnie Verid dobra myśl :idea:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Andych »

Wszystkie te modyfikacje opisałem na forum, pfmrc.eu, ale dla porządku zamieszczę fotki które wszystko mówią.
Masz tu uwzględnione wszystkie swoje zamierzenia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Być może jestem pogięty ale ja od początku będę budował juniora pod fpv i moje mierne umiejętności lotnicze...dlatego wyskubię kadłub aż będzie piszczał/płakał a ja będę dalej jechanym estetą....Oczywiście postaram się wpuścić w kadłubka i płaty co się da na uniwersalnych ( pewnych bardziej niż szybkich) złączach ALE SCHOWANYCH W ELA/SOLID/ CZY JAK TO ZWAŁ ...PORZE. Elektronika zawsze do wyjęcia ale kablownia na stałe estetycznie zaszyta w modelu. Taka jest moja opcja, sorry tak mnie nauczyli sto lat temu moi mistrzowie w modelarni i tego nie zmienię w moim małym móżdżku. Świątecznie pozdrawiam R.

Edicao: PS Andych to jest piękne:-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Andrzej wsadzanie satelitki pod kątem 45 stopni raczej nie jest dobre i w tą akurat stronę może być kłopotliwe bo odlatując dalej jesteś pod kątem prostym do anteny gorzej kiedy będziesz u kresu zasięgu i zawrócisz :-? no i wtedy anteny są do siebie równolegle :(
Wiem bo nie raz to przećwiczyłem i musiałem halsować :)
Ja w video nadajniku ustawiam antenę pod kątem ale w drugą stronę i wtedy kiedy tracę zasięg zawracam i już antena widzi lepiej
To tylko spostrzeżenia kefira :mrgreen:
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Andych »

Satelita jest dodatkowym odbiornikiem, wystarczy, że odbiera jeden z nich, a jak zawracam to pierwsze w linii do aparatury ustawiają się antenki na odbiorniku, które w kabince mogę dowolnie ustawić. Kupiłem moje DX7 w 2007 roku i do dzisiaj nie miałem z nim żadnych niespodzianek, fakt jeszcze nie latałem FPV, jednak sprawdzając logerem zasięg na granicy, jaką można osiągnąć 2 metrowym szybowcem ani razu nie wystąpiły objawy zerwania połączenia. Jak odpalę świeżo zakupiony zestaw 1.2GHz to powiem coś więcej, zobaczymy co wówczas pokaże loger, mi wystarczy dobre połączenie do 1 km dalej nie planuję latać, przynajmniej dopóki nie zdobędę jakiegoś układu autonawigacji w przypadku utraty zasięgu.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Z tego co mi wiadomo w AR7000 satelitka względem odbiornika powinna mieć 90stopni wtedy tworzy się taki krzyżyk "+" z anten.Daj znać na ile wyciągniesz dx7 z ar7000 tego samego zestawu będę używał i zastanawiam się nad dopalaczem do "RX"-jakieś 500mW. :idea: Ale to na razie takie planowanie.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Andych »

Podstawowa sprawa to płaszczyzna pracy a nie kąty pomiędzy antenami, przecież te antenki nie współpracuję ze sobą, dlatego ich wzajemne ustawianie nie wspomaga w żaden sposób działania. Tu istotą jest dopasowanie usytuowania anteny do polaryzacji nadajnika, dlatego kompletną pomyłką jest ustawianie anten pod kontem 90 stopni, ale obu poziomo lub pionowo, kąt anten jest bez znaczenia istotne jest w miarę możliwości prostopadłe ustawienie płaszczyzny pracy. To wszystko i tak nijak się ma do dopasowań statycznych w przypadku modelu, który porusza się w wielu płaszczyznach i możemy starać się tylko zoptymalizować te ustawienia, pamiętając, że w nadajniku mamy antenę pracującą w polaryzacji pionowej starać się tak usytuować satelitę lub w przypadku odbiorników bez niej przynajmniej jeden drucik anteny był w zależności od położenia modelu ustawiał się w płaszczyźnie zbliżonej do anteny nadawczej.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Najzabawniejsze w spektrumach jest to że odczepiając satelitke główny odbiornik nie ruszy :)
Co do zasięgi ja jak i kolega na dx6i uzyskaliśmy najwięcej 1km a w serwisie powiedzieli że dx7 jak i 6 ma te same moduły nadawcze
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

A ja myślę i juz parę znalazłem podobnych produktów i można by to było wsadzić do środka dx7 razem z "bec"-kiem i osobnym włącznikiem do tego antena ale nie wiem jaka.
Widze "Andych " że masz jakieś pojęcie w tym temacie moze cos poradzisz jak tu dodać trochę powera do tych naszych DX7 :oops:
http://cgi.ebay.co.uk/500mW-2-4GHz-WiFi ... 3a45361bbf :idea: :roll:
Załączniki
open_frame_booster_bdy.jpg
open_frame_booster_bdy.jpg (42.83 KiB) Przejrzano 4899 razy
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
ODPOWIEDZ