Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektroniki

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: Takpoprostu »

JasQ pisze:Sama wymiana kontrolera na dobrą sprawę niewiele da jak nie zmieni regulatorów silników itd.
Czyli i to też mam do bani ? A ja głupi nieświadomy myślałem że kupiłem okazyjnie fajnego drona he...

Dobra, zamówię z Ali i niech sobie powoli do mnie idzie - a między czasie będę latał tym co mam i nabierał wprawy.
Ten ok ?
https://www.aliexpress.com/item/Holybro ... st=ae803_4
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: JasQ »

Spokojnie tak tylko zagalopowałem się, prawdopodobnie szybciej je zużyjesz niż wykożystasz ich pełny potencjał.
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: Takpoprostu »

Ale lipa pakiet 4s który dostałem jest nieźle wybombany napięcia :
1 cela - 2.60
2 cela - 2.73
3 cela - 3.60
4 cela - 2.54

Spuchnięty nie jest ale już nie da się uratować pewnie ?


Mam jeszcze pytanko co do śmigieł - dostałem tego całe wiadro

King Kong 5040R (5X4R) dwułopatkowe - 10szt.
King Kong 5040P (5X4P) dwułopatkowe - 12szt.

Gemfan Master Series Props - Fura Fluo Yellow 5045 BN Blade 2L2R - trzyłopatkowe - 4 szt.
Gemfan 5042 takie zakończone łezką - trzyłopatkowe - 4 szt.

Dalprop - 5045B N i R - trzyłopatkowe - 4 szt.

i no name:
5x4x3 lewe prawe - 8 szt

Warte to coś ? Czy lepiej kupić nowe ?
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: Pengo »

Do nauki każde śmigła dobre byle ich było dużo :)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: PiotrSz »

Marek_Spy pisze:Heh a za rok będziecie mówić ze to co kupiłeś przed rokiem to badziewie ale fakt procesor tam to nie tytan ale można pamięć wymienić.
Przechodziłem w swojej karierze racerowej przez całe stado różnych kontrolerów, latanie na FC z prockiem F1 a do tego z zacofanym softem jest masochizmem :-) Nawet naze32 z softem cleanfligt a potem betafligt było lepsze od cc3d ;-)
JasQ pisze:Spokojnie chłopaki niech polata, poćwiczy to sam dojdzie co trzeba wymienić .
Tylko latając na kontrolerze np z procesorem F3 na najnowszym betaflight który ma masę nowych filtrów które pomagają, daje duży komfort niedoświadczonemu pilotowi racera.
JasQ pisze:Dopiero co sobie chłop cieńkocieńko kupił a wy mu chcecie 4litry v12 wsadzić.
Mało adekwatne porównanie ;-)
JasQ pisze:Sama wymiana kontrolera na dobrą sprawę niewiele da jak nie zmieni regulatorów silników itd.
Oj tu bym bardzo polemizował... ESC Little bee z softem blheli są całkiem niezłe i betaflight o wiele lepiej wykorzysta ich możliwości niż przestarzałe cc3d...
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: Takpoprostu »

A czy są dostępne tutoriale w języku PL z dokładnym opisem jak ograć nowy kontroler ? Niestety nie najlepiej sobie radzę z językiem angielskim a szczególnie jeżeli są techniczne zwroty. Nie tyle ogranicza mnie budżet co strach przed nieporadzeniem sobie z tym. Dlatego się bronie jak mogę by tego nie zmieniać.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: PiotrSz »

Takpoprostu, jak kupisz nowy kontroler F3 albo F4 to bez problemu quad powinien Ci latać na ustawieniach standardowych bez zbytnego zagłębiania się w pidowania itp... Jedynie co to musisz ustawić to rodzaj odbiornika, protokół komunikacji kontrolera z esc i w zasadzie to co ma Ci pokazywać OSD na ekranie. Jeśli prawidłowo podlutujesz wszystko to quadzior będzie latał od strzała. Naprawdę to nie jest to wiedza tajemna przekazywana z pokolenia na pokolenie w rodzinie ;-) na youtube są "hektary" filmów jak co zrobić :-D
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: Takpoprostu »

ok przekonaliście mnie :) F7 chyba jeszcze nowszy? A jeszcze mam pytanko. Poprzednik nie miał nadajnika video a anteny od odbiornika 2.4GHz przymocowane były do ramion drona zaraz przy reglach. Wolałbym by anteny sterczały pionowo w literze V tylko w takim układzie będą bardzo blisko anteny nadajnika TX5258 który wisi nad odbiornikiem. Czy może to się kłócić ?
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: Takpoprostu »

ehhh spierdzieliła mi moja wyścigówka :( Jedziemy jutro z Phantomem szukać.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: pawelsky »

Takpoprostu pisze:ehhh spierdzieliła mi moja wyścigówka :( Jedziemy jutro z Phantomem szukać.
Z doswiadczenia powiem ze poszukiwania takiego malenstwa przy pomocy Phantoma to strata czasu.

Ustal najbardziej prawdopodobna pozycje i przeczesuj teren w kilka osob. Jesli bateria zyje (choc po takim czasie to malo prawdopodobne) moze uda sie natrafic na sygnal video lub aparatury.
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: Takpoprostu »

Wątpię by żyła. Poleciałem dość wysoko nad głowę. No i tam na górze wiatr byl zdecydowanie silniejszy. Zaczęło go mocno znosić... Zrobił się mały że nie potrafiłem określić jak jest ustawiony. Gdy był kropką - puściłem do zera drążek gazu z nadzieją że spadnie na grząską trawę. Gdy spadał już go nie widziałem . Po chwili miałem brak zasięgu. 3h łaziłem sam po łące na nic :( Spanikowałem ehh
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: PiotrSz »

Takpoprostu, czy poleciałeś racerem VLOS na granicę widzialności ?!
Jeśli tak to gratuluję kosztownej nauczki ...
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: Takpoprostu »

PiotrSz pisze:Takpoprostu, czy poleciałeś racerem VLOS na granicę widzialności ?!
Jeśli tak to gratuluję kosztownej nauczki ...
I tak i nie..... Moja wina była taka że dałem strzała w górę nad głowę nie biorąc pod uwagę wiatru. Wcześniej takie starty kończyły się tym że po odpuszczeniu drążka gazu dron sobie spadał pod moje nogi. Tym razem przyszedł szkwał i w sekundę poleciał tak do przodu że nie byłem w stanie określić jak jest ustawiony. Gdy spojrzałem na apkę czy jest jeszcze zasięg - po podniesieniu głowy już go zgubiłem - Wyłączyłem silniki -po chwili zerwał mi się zasięg czyli spadł. No i tyle go widziałem.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: Verid »

Takpoprostu pisze:Gdy spojrzałem na apkę czy jest jeszcze zasięg
Po co że tak zapytam? Jak nie masz zasięgu to a)powinna zapikać telemetria że ci RSSI zdechło b)w kopterze powinno odpalić failsafe czyli RTH w przypadku kopterów z dżipsem i gleba w przypadku maszyn dżipsa pozbawionych. NIGDY nie spuszczasz oka z maszyny która sama nie trzyma pozycji a już na pewno nie z tak bezsensownego powodu. A jakbyś nie miał zasięgu to co? Szybciej mógłbyś się zacząć modlić żeby spadając nie wycedził komuś w czerep? Byś na niego gapił to byś widział gdzie wyglebił a tak - koszty...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kupiłem wyścig. drona - kilka pytań dot. jego elektronik

Post autor: pawelsky »

Takpoprostu pisze:Moja wina była taka że dałem strzała w górę nad głowę nie biorąc pod uwagę wiatru.
...oraz tego ze latajac sobie nad glowa latasz w "radiowej dziurze" skutecznie zmniejszajac sobie zasieg.
ODPOWIEDZ