Jakich nagrywarek używacie ?

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Jakich nagrywarek używacie ?

Post autor: TorFPV »

Cześć,

Przymierzam się do zakupu nowej nagrywarki obrazu w bazie. Moja stara poczciwa v-mate przepadła w czeluściach graciarni.

I stąd pytanie do Was jakich nagrywarek wy używacie ? Zastanawiałem się nad Eachine ProDVR Pro ale sam nie wiem czy jakość nagranego obrazu mnie satysfakcjonuje. Z drugiej strony podoba mi się obraz nagrany przez BEVRC PV700 ale jest już wiekowa i nie widzę możliwości zakupu ;)

Może pochwalicie się jakością nagranego obrazu ? Pomoże to w przyszłości ludziom z takim dylematem jak ja mam w wybraniu tej idealnej ;)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Jakich nagrywarek używacie ?

Post autor: cesarz150 »

Mam dokładnie taki sam dylemat - chętnie skorzystam z doświadczeń kolegów.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jakich nagrywarek używacie ?

Post autor: Verid »

Ja wyszedłem z założenia że czasy gdy zapisy z naziemnego DVR służyły publikacji lotu - minęły bo teraz niemal każde latadło ma mniejszą lub większą kamerkę FHD lub nawet UHD. Dlatego też przestałem się rozczulać nad jakością zapisu - ma się dać odczytać OSD w przypadku gdy platforma wybierze wolność lub pogoni kreta i to wszystko. Mam na stanie HMDVR i jej brata bliźniaka, Eachine ProDVR. Ta druga jest tańsza (na obecną chwilę) i jest ciut bardziej ergonomiczna. Recenzje obydwu są na forum. Nie są to najszczęśliwsze rozwiązania (brak autostatu nagrywania i kłopoty z obcinaniem brzegów ekranu) ale nie ukrywam że przy wyborze priorytet miały niska cena i mikre rozmiary.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Jakich nagrywarek używacie ?

Post autor: TorFPV »

Wychodzę z tego samego założenia i nagrany obraz będzie służył wyłącznie w przypadku zguby itp. Co do wymienionych przez Ciebie HMDVR oraz Eachine ProDVR to wolałbym by nagrywarka nic nie ucinała. Bez autostartu się obejdzie ;)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jakich nagrywarek używacie ?

Post autor: Verid »

Najnowszy FW zapobiega ucinaniu pod warunkiem zachowania kolejności włączania urządzeń - najpierw odbiornik, potem nagrywarka. Zobacz wątek HMDVR - tam to wszystko jest opisane.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Jakich nagrywarek używacie ?

Post autor: Adriee »

Verid pisze:najpierw odbiornik, potem nagrywarka.
można też prościej:
Najpierw włączyć nadajnik VTX, a po chwili odbiornik razem z nagrywarką i odczekać kilka sekund przed nagrywaniem.
Sam tak robię ze swoim ProDVR zamontowanym bezpośrednio w goglach.
Nie wiem, jak w przypadku innych DVR, ale Eachine ProDVR w moim odczuciu baardzo szybko zjada baterie podczas nagrywania.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Jakich nagrywarek używacie ?

Post autor: TorFPV »

Nikt więcej nie używa nagrywarki parametrów lotu ? ;-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Jakich nagrywarek używacie ?

Post autor: Baqsthc »

Teraz większość ma w goglach więc ciężko mówić jaki to model :D
df2
Posty: 662
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Jakich nagrywarek używacie ?

Post autor: df2 »

Eachine u mnie ostatnio podpadło (nagrywarka pro dvr) - osłabia bardzo obraz i wprowadza mi zakłócenia do toru video po stronie odbiornika.
Wszystkie parametry lotu zapisuje mi taranis na SD (łącznie z GPS po telemetrii), więc myślę trochę już o darowaniu sobie tej dvr. Ewentualnie czas rozejrzeć się za inną...
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakich nagrywarek używacie ?

Post autor: darek_op »

Ja używam od długiego czasu Archosa. Był na forum wątek o nim
ODPOWIEDZ