Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: wojtekr »

niestety, to zrobiłem przed postem tutaj:

kuangjinfang@fimi.cn
jak i
support@fimi.com

Mają nas kompletnie w dupie

Powyższe zdanie nawet przetłumaczyłem:

他們完全在屁股

może do nich dotrze :-D
Helikoptery
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

Witam,
Czy warto jest regenerować baterie do MI Drona? Jakie akumulatorki by były najlepsze 18650 ?
AKUMULATORKI SONY VTC5A Li-ion 3,7 V 2600 mAh
standardowy prąd ładowania - 2000mA
maksymalny ciągły prąd rozładowania - 35A
Czy te parametry są wystarczjace?
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: wojtekr »

tu może być problem przeprogramowania elektroniki od akumulatora. Bo wymiana samych ogniw jest raczej prosta (ale to nie są okrągłe ogniwa tylko płaskie)
Helikoptery
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

wojtekr pisze:tu może być problem przeprogramowania elektroniki od akumulatora. Bo wymiana samych ogniw jest raczej prosta (ale to nie są okrągłe ogniwa tylko płaskie)
Chyba rozbiorę tą baterie, jestem ciekawy dokładnie jakie ogniwa tam są schowane? chce kupić akumulatorki.
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: wojtekr »

Rozbierz, kup tylko miej świadomość, że wymiana może nic nie dać. Elektronika może liczyć cykle i pojemność i co za tym idzie długość lotu czy żywotność. Tak jak w laptopach.

Poza tym tam są cele takie jak w dużych pakietach a nie gotowe "bateryjki" jakoś tam połączone.
Helikoptery
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

wojtekr pisze:Rozbierz, kup tylko miej świadomość, że wymiana może nic nie dać. Elektronika może liczyć cykle i pojemność i co za tym idzie długość lotu czy żywotność. Tak jak w laptopach.

Poza tym tam są cele takie jak w dużych pakietach a nie gotowe "bateryjki" jakoś tam połączone.
Dobrze mówiłeś, w srodku znajduja sie 4 płaskie ogniwa. Niestety bateria na śmietnik. Dobrze że dron nie ucierpiał, napięcie na jednej celi spadło do 2,78V przy 93% baterii. Myslałem że już będzie kraksa ale udało się bezpiecznie wylądować.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

przemo232 pisze:Dobrze mówiłeś, w srodku znajduja sie 4 płaskie ogniwa. Niestety bateria na śmietnik.
Z powodu tego że są płaskie ogniwa? Czy przy otwieraniu tak napsułeś że się nie da reanimować?
Ten wredny...
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

Verid pisze:
przemo232 pisze:Dobrze mówiłeś, w srodku znajduja sie 4 płaskie ogniwa. Niestety bateria na śmietnik.
Z powodu tego że są płaskie ogniwa? Czy przy otwieraniu tak napsułeś że się nie da reanimować?
Moim zdaniem gra nie warta świeczki, lepiej kupić nową sztukę i mieć 100% pewności że bateria jest sprawna. Po drugie uszkodziłem wiazkę od balansera.
Może będzie promo to kupie kilka sztuk:)

Tak naprawdę to ta jedna cela była troszkę słabsza. musiała mieć mniejszą rezystancję wewnetrzną.

Mam pytanie czy tez latacie na pełnęj prędkości 16m/s?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

przemo232 pisze:Moim zdaniem gra nie warta świeczki, lepiej kupić nową sztukę i mieć 100% pewności że bateria jest sprawna. Po drugie uszkodziłem wiazkę od balansera.
Pytam bo w zbliżonej konstrukcji (Phantom 2) gdzie też występuje problem pod tytułem "mundra" bateria, bez problemu udało się przerobić tą "mądralę" na korzystanie ze zwykłych cel. Być może tu też taka przeróbka jest możliwa - nie znam cen baterii do Mi dronka ale w przypadku Ph2 regeneracja tym sposobem to jak najbardziej gra warta świeczki.
Ten wredny...
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

Verid pisze:
przemo232 pisze:Moim zdaniem gra nie warta świeczki, lepiej kupić nową sztukę i mieć 100% pewności że bateria jest sprawna. Po drugie uszkodziłem wiazkę od balansera.
Pytam bo w zbliżonej konstrukcji (Phantom 2) gdzie też występuje problem pod tytułem "mundra" bateria, bez problemu udało się przerobić tą "mądralę" na korzystanie ze zwykłych cel. Być może tu też taka przeróbka jest możliwa - nie znam cen baterii do Mi dronka ale w przypadku Ph2 regeneracja tym sposobem to jak najbardziej gra warta świeczki.
Verid wiesz może gdzie takową wiazkę od balansera można kupić bo szukałem i nic. A dokładnie oznaczenie 4s (EH). Nic się nie stanie jak sprawdzę czy ładuje bez tej wiązki?

Bateria kosztuje ok 300zł
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: wojtekr »

Wklej zdjęcia co rozwaliłeś. Taka wiązka to zwykłe przewody, więc może polutuj. A bez niej lepiej nie ładuj.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

przemo232 pisze:Verid wiesz może gdzie takową wiazkę od balansera można kupić
Jak mniemam - nie można. Ale wiązka to wiązka - kilka kabli po prostu. Jak przeciąłeś to lutownica i do przodu. Na to trochę koszulki termokurczliwej i wiązka jak nowa.
przemo232 pisze:Nic się nie stanie jak sprawdzę czy ładuje bez tej wiązki?
Jeżeli jest porządnie zrobione to nie ładuje. W lipo wielocelowych każda cela powinna być monitorowana osobno w trakcie ładowania. Niespełnienie tego warunku może się zakończyć fajerwerkami więc na twoim miejscu nie podejmowałbym takich prób.
przemo232 pisze:Bateria kosztuje ok 300zł
A jej "zwykły" ekwiwalent bez "mądrości" czyli 4s LiHV 5200mAh jak ostatnio patrzyłem był po ok 160PLN. Co prawda te tanie Mulitstary z HK chyba już zostały wycofane ale pewnie dałoby radę znaleźć pakiet innej marki o podobnych parametrach.
Ten wredny...
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

wojtekr pisze:Wklej zdjęcia co rozwaliłeś. Taka wiązka to zwykłe przewody, więc może polutuj. A bez niej lepiej nie ładuj.
Potrzebuje dokładnie wtyczki
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: wojtekr »

Przydały by się zdjęcia jak ona wygląda ale tu masz jakieś:

https://www.google.pl/search?q=wtyczka& ... 80&bih=626
Helikoptery
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

wojtekr pisze:Przydały by się zdjęcia jak ona wygląda ale tu masz jakieś:

https://www.google.pl/search?q=wtyczka& ... 80&bih=626
Konektor pasuje do 4S EH
Załączniki
zdjęcie konektora 4s EH
zdjęcie konektora 4s EH
4s EH.JPG (75.3 KiB) Przejrzano 2678 razy
ODPOWIEDZ