Nagrywanie DVR

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

zawirm
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 06:24

Nagrywanie DVR

Post autor: zawirm »

Witam,

Mam nadzieję że umieszczam temat w dobrym miejscu, jeśli nie to proszę o przerzucenie go do odpowiedniego działu z góry dziękuję :)

Chciałem na szybko zmontować sobie jakiś zestaw którym będę mógł nagrywać to co mam na goglach podczas lotów FPV - gogle mam najprostsze niskobudżetowe (to moje początki z FPV więc dopiero zaczynam inwestycję), niestety gogle nie posiadają wyjścia V-out abym mógł do tego podłączyć jakąś nagrywarkę, zastanawiam się czy taki zestaw jak poniżej ma sens oraz czy ta "nagrywareczka" enchaine będzie chciała gadać z takim odbiornikiem(lub coś w tym stylu) - czytałem że jest ona dedykowana dla gogli EV100, ale wydaje mi się że nie powinno być problemu z podłączeniem innych odbiorników, ale mogę się mylić - zestaw jaki chce złożyć to :

https://abc-rc.pl/product-pol-7333-Odbi ... -48CH.html

plus nagrywarka

https://www.banggood.com/Eachine-Micro- ... 96134.html

Czy taki zestaw będzie ze sobą rozmawiał i czy jest sens robienia czegoś takiego czy lepiej kupić coś innego?

Jeszcze jedną opcją nad którą się zastanawiam jest coś takie:

https://abc-rc.pl/product-pol-8111-Mini ... fonie.html

ale czytałem że ten odbiornik po OTG nie zawsze się dobrze sprawuje ( mam telefon który obsługuje OTG i podłączałem już do niego kamerę po OTG i nie było problemów)

Jaka jest Wasza rekomendacja? a może ktoś ma jakiś inne w miarę proste rozwiązanie.:)
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Nagrywanie DVR

Post autor: Pengo »

Miałem okazje testować ten odbiornik OTG, faktycznie smartfon nagrywa ale masz około 15fps więc szkoda kasy, pierwsza opcja na pewno będzie lepsza, zamówiłem kilka dni temu tą nagrywarkę, i mam zamiar zamontować ją w goglach
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nagrywanie DVR

Post autor: Verid »

Jest napisane że dedykowane do gogli bo okablowanie jest bezpośrednio kompatybilne z nimi ale to nie znaczy że nie pójdzie z niczym innym.
https://www.banggood.com/Eachine-ProDVR ... 61196.html
Tu masz inną wersję z kabelkami do dorobienia samodzielnie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nagrywanie DVR

Post autor: pawelsky »

zawirm pisze:gogle mam najprostsze niskobudżetowe
Zacznijmy moze od podstaw, czyli od tego jakie konkretnie masz te gogle.
Pengo pisze:Miałem okazje testować ten odbiornik OTG, faktycznie smartfon nagrywa ale masz około 15fps więc szkoda kasy
U mnie podobny (ale z diversity) nagrywa w ~50 klatkach, wiec pewnie jakiegos kiepskiego programu uzywasz lub telefon nie wyrabia.

Akurat taki odbiornik OTG ma te zalete ze mozna nagrywac bezposrednio na telefonie, na PCcie a jak ktos sie uprze to ma tez wyjscie video do podlaczenia zewnetrznej nagrywarki. Jak kupisz ROTG02 to masz tez diversity.
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Nagrywanie DVR

Post autor: Pengo »

Nie wiem czy wersja z diversity ma jakieś jeszcze róznice, testowany był ten z linka, nie wiem na jakim telefonie ponieważ to zestaw znajomego był. Dodatkowo sobie wymyślił że po co kupować gogle skoro wystarczy takie coś plus gogle z marketu do którego wkładamy telefon. Ok działało to ale latanie fpv w ten sposób bardzo słabo wyglądało i chyba każdego by zniechęciło do tego typu hobby
zawirm
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 06:24

Re: Nagrywanie DVR

Post autor: zawirm »

W tym momencie posiadam eachain vr008 - niestety gogle te nie posiadają wyjścia V-out. O tym OTG myślałem bardziej tylko w kwesti zapisu niż używania do latania :) jeśli było by powyżej 25FPS to dla mnie wystarczające na chwile obecną - nie potrzebuje wielkich rozdzielczości - bardziej chodzi mi o dokumentacji treningów latania niż publikacje gdzie kolwiek :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nagrywanie DVR

Post autor: pawelsky »

zawirm pisze:W tym momencie posiadam eachain vr008 - niestety gogle te nie posiadają wyjścia V-out.
E tam zaraz nie posiadaja :-)
zawirm
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 06:24

Re: Nagrywanie DVR

Post autor: zawirm »

Podziękował :) to powinno mi wystarczyć :) mam nadzieję że nie uszkodzę gogli :D
ODPOWIEDZ