QCZEK LRS

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

arek2081 pisze:Podłączajac GPS do odbiornika wystarczy podkraść TX z autopilota, czy trzeba TX i RX podłączyć?
Minimum to FC TX>QLRS RX. Ale jak chcesz mieć home position to trzeba też FC RX > QLRS TX. Bo lrs pyta FC o home...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: kolsek345 »

Panowie a macie jakiś patent na przekierowanie mavlinka z telefonu jeszcze do antenna tracker który też ma bt2serial?
A może dałoby się dwa osobne moduły BT podłączyć do QLRSTX - i jeden sparować z tel. a drugi z trackerem.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

kolsek345 pisze:
Panowie a macie jakiś patent na przekierowanie mavlinka z telefonu jeszcze do antenna tracker który też ma bt2serial?
A może dałoby się dwa osobne moduły BT podłączyć do QLRSTX - i jeden sparować z tel. a drugi z trackerem.
Dało by się, ale szukam rozwiązania bez dodatkowego modułu...
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: arek2081 »

Qczek, w wersji 1.91 nie ma pliku z poprawką pod UBLOX-a dla odbiornika 100mW 433MHz. Co w taki wypadku zrobić jeśli pobieram sygnał bezpośrednio z gps-a?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
andy115
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 24 lip 2014, 18:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: QCZEK LRS

Post autor: andy115 »

Pytanie do użytkowników pitlaba i qlrsa,jak łączycie pitlaba z qrx żeby pokazywało podstawowe dane na tablecie? tylko tak łopatologicznie bym prosił :-D
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: QCZEK LRS

Post autor: zbipok »

Czy praca w konfiguracji nadajnik-SBUS i odbiornik-CPPM bedzie pracować? Próbowałem i nie zadziałało.
Konfiguracja nadajnik-SBUS i odbiornik-SBUS ruszyła ale co pewien czas są jakieś przekłamania, widzę to na monitorze kanałów w AP Pitlab, program FPV Manager.
Zbyszek
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

zbipok pisze:Czy praca w konfiguracji nadajnik-SBUS i odbiornik-CPPM bedzie pracować? Próbowałem i nie zadziałało.
Konfiguracja nadajnik-SBUS i odbiornik-SBUS ruszyła ale co pewien czas są jakieś przekłamania, widzę to na monitorze kanałów w AP Pitlab, program FPV Manager.
Zadziała. Natomiast pit lab nie widzi cppm z rx bo nie mierzy okresu przerwy tylko jeden ze stanow.... Wiec. Cppm nie zadziała bez względu na to co po stronie tx wybierzesz....

EDIT - scalenie
arek2081 pisze:Qczek, w wersji 1.91 nie ma pliku z poprawką pod UBLOX-a dla odbiornika 100mW 433MHz. Co w taki wypadku zrobić jeśli pobieram sygnał bezpośrednio z gps-a?
Skompilowałem i dodałem do strony download.
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: QCZEK LRS

Post autor: zbipok »

Rozumiem, SBUS mi odpowiada tylko jeszcze coś źle skofigurowałem skoro mam jakieś zacięcia w transmisji na biurku. W odbiorniku podłączyłem się SBUSem do AUX. Negacja SBUSa w nadajniku QLRS zrobiona.
Czy może ktoś podrzucić swoje ustawienia w konfiguracji dla SBUSa i AP Pitlab?
Zbyszek
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

zbipok pisze:Rozumiem, SBUS mi odpowiada tylko jeszcze coś źle skofigurowałem skoro mam jakieś zacięcia w transmisji na biurku. W odbiorniku podłączyłem się SBUSem do AUX. Negacja SBUSa w nadajniku QLRS zrobiona.
Czy może ktoś podrzucić swoje ustawienia w konfiguracji dla SBUSa i AP Pitlab?
Jak masz moduł tx. Podłączony? Rx bym się nie czepiał Obrazek

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: QCZEK LRS

Post autor: zbipok »

Odbiornik Frsky TFR4SB z wyjściem SBUS - negacja - wejście modemu RXD. Modem E32-TTL-1W (433T30D)
Zbyszek
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: analogowy »

zbipok pisze:Odbiornik Frsky TFR4SB z wyjściem SBUS - negacja - wejście modemu RXD. Modem E32-TTL-1W (433T30D)
Zbyszek, czy Twój problem wygląda tak jak ten który opisywałem w tym wątku jakiś czas temu ?
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=10&t=42090&start=480
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: QCZEK LRS

Post autor: zbipok »

Wygląda na to ,że tak. Spróbuję jutro na minimalnych mocach nadawania. Mogę też spróbować na ustawieniach jakie stosujecie u siebie do weryfikacji.
Zbyszek
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Jak by ktoś chciał poużywac QLRS 868MHz z Taranisem XLite, to zrobiłem do opentx poprawkę, która używa starego protokołu PXX a nie nowego :)
https://github.com/krzysztofkuczek/opentx
Rolnick
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 08:07
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: QCZEK LRS

Post autor: Rolnick »

Panowie pomóżcie bo nie daję rady.
Chcę zrobić retransmisję i nie umiem tego rozkminić.
Mam radio FS i6x i odbiornik ia6b z wyjściem sbus. Jeśli podłączę odbiornik bezpośrednio do fc (matek f411 wing) to działa bez problemu, jak daję tego sbusa na qlrs to nie działa. W konfiguratorze wszystkie kanały są na 1000 (czyli tyle ile jest ustawione w fs) 10 kanał wyświetla rssi poprawnie (900 przy wyłączonym module nadawczym i ok 1700 przy włączonym). Ustawienia zdają się być ok ( sbus po obu stronach, p.code ten sam, częstotliwości te same, telemetria transparent po obu stronach, po 10 kanałów, rssi na 10-tym) Co mogłem pominąć?
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Rolnick pisze:Panowie pomóżcie bo nie daję rady.
Chcę zrobić retransmisję i nie umiem tego rozkminić.
Mam radio FS i6x i odbiornik ia6b z wyjściem sbus. Jeśli podłączę odbiornik bezpośrednio do fc (matek f411 wing) to działa bez problemu, jak daję tego sbusa na qlrs to nie działa. W konfiguratorze wszystkie kanały są na 1000 (czyli tyle ile jest ustawione w fs) 10 kanał wyświetla rssi poprawnie (900 przy wyłączonym module nadawczym i ok 1700 przy włączonym). Ustawienia zdają się być ok ( sbus po obu stronach, p.code ten sam, częstotliwości te same, telemetria transparent po obu stronach, po 10 kanałów, rssi na 10-tym) Co mogłem pominąć?
Inwerter stosujesz?
ODPOWIEDZ