Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Adamello
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 28 lut 2019, 09:35

Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

Post autor: Adamello »

Witam,

Po tym, jak poraz kolejny moje gogle pudełkowe nagle wyłączyły się podczas lotu, stwierdziłem że może czas zainwestować w coś lepszego niż ev800. Szperając w internecie natrafiłem na infomacje, że gogle ala Fatsharki mają duużo mniejsze pole widzenia od pudełkowych. Niestety nie znam nikogo, kto posiada gogle typu slimeline i nie wiem, czy takie coś by mi odpowiadało. Wymyśliłem taką symulację:

Obrazek

Na ekranie telefonu wyświetlam jakieś przykładowe obrazy z kamerki fpv, krawędzie wyświetlanego obrazu doprowadzam do linii testowanego FOV, głowa tam gdzie okrąg.

Czy takie coś ma sens i jakkolwiek odzwierciedla to, co zobaczę we właściwych goglach? Bardzo bym prosił kogoś, kto ma takie gogle i trochę czasu o sprawdzenie czy rozmiar ekranu widziany w goglach pokrywa się z tym, co na teście.

Poniżej link do szablonu
https://drive.google.com/open?id=1zFt8G ... rtvxVjca9N
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

Post autor: Majk99 »

Rozmiar obrazu naprawdę bardzo zależy od gogli. Między moimi Fatshark HD2, a ev800 różnica jest bardzo mała. Zależy też jak chcesz latać, jeśli szybciej i nisko to mniejsze pole widzenia jest nawet lepsze. Twoim problemem może jednak nie tylko być fov ale też sam kształt gogli dlatego lepiej najpierw przymierzyć żeby nie było problemu później, że kasa poszła, a gogle nie pasują
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

Post autor: volender »

Jak jesteś z krk, to mam Dominatory V2, możesz wpaść przymierzyć kiedyś ;)
Adamello
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 28 lut 2019, 09:35

Re: Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

Post autor: Adamello »

Dzięki, niestety jestem z okolic Poznania :/. Co do dopasowania, to Fatshark robi produkty na europejskie twarze, a z rozstawem oczu wypadam idalnie na środku skali regulacji więc powinno być ok.
W sumie po ostrym reaserchu i wpatrywaniu się w ekran telefonu z różnych odległości zawężyłem wybór do HDO lub HD3. Za jednymi przemawia jakość obrazu, za drugimi FOV i żywotność LCD i w sumie nie wiem co wybrać :/
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

Post autor: lesz »

kwestia budzetu co wybierzesz, wazne bys mial swiadomosc o 4:3 przy tych wyborach :)
ten weekend wieje jak.. wiec z latania raczej nici. Ale moze nastepny bedzie lepszy, wtedy moglbys sprobowac HD3
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
m!xeR
Posty: 15
Rejestracja: piątek 15 lut 2019, 19:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

Post autor: m!xeR »

Gogle to obok radia produkt typu "life time". Oczywiście w bardzo dużej przenośni i uproszczeniu. Chodzi jednak o to, że goglami nie walisz tak jak quadem bo gałęziach, sufitach/podłożach etc., gogle masz jedne quadów wiele, itd.
Nie warto oszczędzać bo choćbyś miał najlepszy z możliwych(czy taki istnieje to kwestia dyskusyjna i na w ogóle inną okoliczność) setup quada to całą frajdę z latania mogą Ci popsuć gogle i kiepski obraz.
Kolejną sprawą to odbiornik, jakość obrazu w goglach kiedy quad leży metr od Ciebie to jedno a jakość obrazu kiedy quad jest za kilkoma drzewami i jakimś murkiem to już coś zupełnie innego. Tu nawet najlepszy oled z fov 1000000000st. nic Ci nie da. Nie do każdych gogli zapakujesz odbiorniki takie jak true-d, rapidfire czy choćby pro58.
Miałem Domy v3 z true-d 3.8, mam teraz hdo + rapidfire'a i nie żałuję ;)
Furia 5x lite/KISS CC/Wildfire 2666kv/Runcam Micro Sparrow v2/TBS Unify nano/FrSky r-xsr - racing
Nox v2/KISS v2/KISS 4in1/Inferno v2 2550kv/Foxeer Falkor/TBS Unify hv/FrSky r-xsr - freestyle
QX7
HDO + RF
Adamello
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 28 lut 2019, 09:35

Re: Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

Post autor: Adamello »

Chyba właśnie na HDO i pro58 z wtrybionym achillesem się skuszę. Wszędzie się nad nimi ślinią, więc mam nadzieję że nie bez powodu :)
m!xeR
Posty: 15
Rejestracja: piątek 15 lut 2019, 19:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

Post autor: m!xeR »

Nie wszędzie, ja się ślinię nad Rapidfire'm :D Ale fakt, stosunek cena/jakość w przypadku pro58 z Achillesem przebija chyba wszystko. Popatrz też na trued x, to jeszcze nie jest dostępne ale już pierwsze filmiki się pojawiają a będzie pewnie tańsze od RF.
Furia 5x lite/KISS CC/Wildfire 2666kv/Runcam Micro Sparrow v2/TBS Unify nano/FrSky r-xsr - racing
Nox v2/KISS v2/KISS 4in1/Inferno v2 2550kv/Foxeer Falkor/TBS Unify hv/FrSky r-xsr - freestyle
QX7
HDO + RF
Adamello
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 28 lut 2019, 09:35

Re: Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

Post autor: Adamello »

Miałem na myśli gogle
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

Post autor: lesz »

nim kupisz sproboj bo to raczej jak pisal m!xer zakup na kilka lat
zalozenie w sklepie srednio oddaje wrazenia, wg. mnie trzeba sie przeleciec chociaz z 5min
(no moze pozwola jakims mikro w sklepie polatac, to juz cos podpowie :) )
jesli nie znajdziesz u kogos wczesniej, a ja bede latal w przyszly weekend (czas+pogoda) to dam cynka

a tak w sumie, moze ktos w wlkp ma EV200D? bo sam bym podjechal je zobaczyc na zywo :P
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Adamello
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 28 lut 2019, 09:35

Re: Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

Post autor: Adamello »

Wypada odkopać nieco temat i napisać co ostatecznie wybrałem. Kupiłem FS HD3 z odbiornikiem Eachine Pro58. Jestem bardzo zadowolony z pola widzenia; nie jest ani za duże, ani za małe. Wybrałem HD3 zamiast HDO właśnie ze względu na FOV i teoretyczną nieśmiertelność paneli LCD (nie muszę się martwić, że za rok będę miał OSD na stałe wypalone na wyświetlaczach). Niestety nie miałem okazji polatać, bo dla odmiany odbiornik w dronie postanowił wyzionąć ducha :P.

Jeżeli chodzi o mój test sprawdzający FOV to zupełnie nie oddaje on rzeczywistości.

Dziękuję za wypowiedzi i chęć pokazania swoich gogli :). Niestety musiałem kupić w ciemno, bo "wolny czas" to ostatnio bardzo obce mi pojęcie :/.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Gogle pudełkowe vs gogle typu Fatshark

Post autor: yoseph »

Adamello pisze:nie muszę się martwić, że za rok będę miał OSD na stałe wypalone na wyświetlaczach)
Nie chce krakać ale po dwugodzinnym locie takim jak tutaj:



Miałem przez kolejny miesiąc wypalony kontur szybowca.
Gogle to dominatory v3.
ODPOWIEDZ