Różne silniki w jednym modelu quada

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: Adriee »

Cześć wszystkim,

miałem niestety dzisiaj pechowy upadek modelu GEPRC MARK 2 BNF, na tyle, że jeden silnik nadaje się wyłącznie do wymiany (cenzura).
Oryginalne Silniki GR 2207 2400KV są dostępne jedynie u producenta i cena również nie powala na kolana ;/
Dlatego pomyślałem, by w tym modelu 2 silniki zostawić oryginalne, a dwa innej firmy o zbliżonych parametrach.
Mój typ na teraz to RCX LS2207 2400KV i tu jest pytanie: ktoś z Was testował takie miksowanie silników?
Da się normalnie w ten sposób latać, bez żadnych problemów w wydajności?
m!xeR
Posty: 15
Rejestracja: piątek 15 lut 2019, 19:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: m!xeR »

Apropo dostępności części którą poruszyłem w innym temacie ;)

Podobno na zawodach latają różne wynalazki, jak to na zawodach kiedy czasu nie ma za wiele a quad latać musi. Czy to się sprawdzi na dłuższą metę nie mam pojęcia. Sprawdź ceny Inferno V1 i Wildfire'ów. Może skusisz się na wymianę kompletu.
Furia 5x lite/KISS CC/Wildfire 2666kv/Runcam Micro Sparrow v2/TBS Unify nano/FrSky r-xsr - racing
Nox v2/KISS v2/KISS 4in1/Inferno v2 2550kv/Foxeer Falkor/TBS Unify hv/FrSky r-xsr - freestyle
QX7
HDO + RF
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: Adriee »

Widziałem na YT przeróżne wynalazki, nawet i regulator osobno dolutowany do regulatorów 4in1, ale na temat silników nic nie mogę znaleźć...
Na zawodach może też już ktoś takie coś testował :D Tylko ,,ni ma" opinii, jak to będzie latać ;)
Cóż by tu dużo mówić:
GEPRC MARK 2 BROKEN MOTOR.jpg
GEPRC MARK 2 BROKEN MOTOR.jpg (82.34 KiB) Przejrzano 7413 razy
Dzwonek dostał dokładnie :/
domind
Posty: 15
Rejestracja: piątek 23 lis 2018, 15:28
Lokalizacja: Episkopi

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: domind »

Gdzieś widziałem film jak ktoś testował 4 różne śmigła i też latało bez jakiś problemów. Może być nawet jeden silnik inny i też zadziała. Co najwyżej w którąś stronę będzie się lepiej obracał, ale przy podobnych silnikach wątpię żebyś to zauważył.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: Majk99 »

Będzie działać. Możliwe jest nawet latanie na 4 różnych esc, 4 różnych silnikach i 4 różnych śmigłach ;-)
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: grryf »

Ja zazwyczaj latam z wiekszym skokiem smigiel z tylu niz z przodu wiec moze kup osobno silniki na przod i tyl a na tyl daj z wiekszym KV... Nie testowalem tego ale z tylu w logach jest u mnie zawsze wiekszy ciąg niż z przodu stad taki eksperyment i mi to dziala. Im mnjejszy skok z przodu tym lepiej sie steruje - dokładniej - a z tyłu to tylko czysta moc potrzebna.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: Adrián »

grryf pisze:Nie testowalem tego ale z tylu w logach jest u mnie zawsze wiekszy ciąg niż z przodu
To może masz źle ustawiony środek ciężkości i silniki muszą wykonać większą pracę? Oczywiście piszesz o logach w zawisie?
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: Majk99 »

No tak trochę bez sensu dawać różne śmigła i silniki jeśli ma się możliwość jednolitego setupu. Jeśli z tyłu masz więcej mocy dostępne to fc musi dodatkowo kompensować te różnice i zdrowe to raczej nie jest
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: Adriee »

W międzyczasie wyprostowałem uszkodzony dzwonek i wyważyłem drugi silnik (na ile mogłem), który także oberwał.
Quad lata dalej, ale trochę stracił mocy. Do tego pojawiły się bardzo słyszalne wibracje jednego z silników podczas latania.
Przetestowałem też układ 2 śmigieł na przodzie 5040x3 i dwóch 5045x3 na tyle. Całkiem przyjemnie się lata na takiej konfiguracji - lepsze przyspieszenie i lepsza/dokładniejsza kontrola. Nie zauważyłem żadnego efektu negatywnego takiego rozwiązania.
Pewnym jest, że mikroprocesor FC musi wykonać więcej obliczeń, by skompensować niższy ciąg na przodzie.
Z moich obserwacji wynika, że znacznej (a może nawet żadnej?) różnicy nie powinno być przy zastosowaniu dwóch nieoryginalnych silników - oczywiście pozostając przy tych samych parametrach i tych samych technologiach produkcji - 2207 2400KV.
Dziękuję Wam za podpowiedzi.
Temat jednak zostawiam otwarty - być może za jakiś czas zakupię dodatkowe silniki i będę mógł się z Wami podzielić, co z tego wynikło.
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: Adriee »

Mam nadzieję, że administracja wybaczy post pod postem w tym przypadku...

Ostatni upadek koptera wymusił na mnie zakup nowych silników. Na szczęście całkowitemu zniszczeniu uległy 2 silniki, które już oberwały wcześniej i tutaj o nich pisałem. Zatem pozostały 2 zupełnie zdrowe i nienaruszone. Zakupione silniki RCX NK2207 2400KV zamontowałem na przodzie koptera, a te które przetrwały - GEPRC GR2207 2400KV zostawiłem na tyle. Prace, jakie musiałem przy tym ,,gotowym dronie" od GEPRC wykonać przedstawia poniższy film:


Jak maszyna lata w takiej konfiguracji? Krótki zawis na dworze wskazuje na to, że mimo zastosowania takiej kombinacji z silnikami - powinien latać tak samo, jak w przypadku zastosowania wszystkich identycznych silników...
Pełny oblot umieszczę już niedługo.. ;)
mcrakus
Posty: 126
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 14:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: mcrakus »

przy takim samym typie silników - rozmiar, kV nie ma się czym podniecać - różnice są minimalne i łatwy sposób kompensowane przez FC, bez zbędnego "wysilenia" :). Generalnie bardziej w palnik dostają słabsze elementy - bo to one "więcej pracują" w porównaniu do silniejszych
mini talon, Matek F405 Wing, crossfire, Caddx Tarsier V2
MOMENTUM, F60ProIV 1750kV, matekf7, SpedixGS45A
SUPRA v2, F60ProIII 1750kV, FlightOne, SpedixGS45A
SUPRA, F40ProII 2600kV, DYSf4PROv2,Tekko32 ESC
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: Adriee »

mcrakus, minimalne różnice jednak są - silniki RCX mają solidniejszą górę dzwonka (miejsce łączenia z wałem) i - tu największa różnica - uzwojenie - jeden zwój stanowi ,,warkocz" 3 skręconych, emaliowanych przewodów. Mam wrażenie, że RCX jest znacznie chłodniejszy po locie - prawdopodobnie jest to spowodowane lepszym systemem chłodzenia dzwonka. Jednak w locie nie czuje się żadnej różnicy...
Model nie upada na żadną stronę ani nie ciągnie bardziej w górę - czyli wszystko ok.
Wiem, że to nie jest odkrycie Ameryki, ale - może będą osoby, które będą w podobnej sytuacji do mnie. Przeszukiwałem filmy na YouTube, tutejsze forum, inne strony - i żadnej wzmianki nie znalazłem o podobnym projekcie drona. Nawet zagraniczne strony milczą - znalazłem jedynie filmy, gdzie były montowane 4 różne śmigła, ale o silnikach - cisza.
Zapewne były osoby, które coś takiego przede mną robiły (choćby i na zawodach, gdzie nie zawsze jest wszystko pod ręką), ale jednak nie pozostawiły żadnej informacji - jak taki dron może latać, itp. ;)
W tym przypadku oryginalny silnik do GEPRC MARK2 BNF (GR2207 2400KV) kosztuje ok ~80 zł + koszt przesyłki. A silnik RCX o prawie takich samych parametrach i technologii - ok 65 zł już z przesyłką. Jest różnica w cenie prawda? Czasami jest też tak, że producent wycofuje z oferty swoje silniki i ciężko je zakupić gdziekolwiek. I tutaj na ratunek może przyjść zakup podobnych silników (i nie wszystkich, a np. 2 zamiast 4).
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: Majk99 »

No rzeczywiście cisza
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: Adriee »

Majk99, to już jest skrajna sytuacja. Nie sądzę, by model z powyższego filmu służył do codziennego latania. Fakt - jest dobrze pokazane, że 4 różne silniki i śmigła nie są przeszkodą do polatania, ale nie na dłuższą metę. Zupełnie inaczej niż w moim przypadku, gdzie ten model ma się dobrze spisywać w lotach freestyle cały czas. Tu potrzebowałem czegoś pewnego, a nie ,,fajerwerka" na 5 minut lotu, a po tym do kosza. Nie widzę, by autor tego drona nagrywał z nim więcej filmów. Ciekawe dlaczego :roll:
A mój projekt takie właśnie założenia spełnia ;)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Różne silniki w jednym modelu quada

Post autor: kuczy »

Adriee pisze:Nawet zagraniczne strony milczą - znalazłem jedynie filmy, gdzie były montowane 4 różne śmigła, ale o silnikach - cisza.
Zapewne były osoby, które coś takiego przede mną robiły (choćby i na zawodach, gdzie nie zawsze jest wszystko pod ręką), ale jednak nie pozostawiły żadnej informacji - jak taki dron może latać, itp. ;)
Zdecyduj się. Raz się zachwycasz tym, że quad w ogóle potrafi latać, zastanawiasz się czemu jest o tym cisza, a jak ktoś znalazł info, to zaczynasz dyskusję w stylu - no tak, ale moj jest lepszy....
Śledziłem ten wątek wiedząc, że jest to spokojnie mozliwe, chcialem zobaczyć kiedy to odkryjesz, no ale wymądrzanie się, że twoj quad lata normalnie? - skąd nagle te "założenia" których quad z filmu niby nie spełnia? Podejrzewam, że nie znasz się z autorem, a nagle podnosisz poprzeczkę, którą w Twoim mniemaniu przeskoczysz a wspomniany quad nie...

No to tak, jesteś zwycięzcą, wow... - tyle, że jemu chciało się nagrać film, a Tobie nie....
ODPOWIEDZ