QCZEK LRS

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: QCZEK LRS

Post autor: yoseph »

Hmm, przed chwilą znalazłem chwilę i zaprogramowałem kolejny moduł jako nadajnik, z takimi samymi ustawieniami, pomyślałem że może pierwszy nadajnik jest wadliwy, trochę go męczyłem przy programowaniu :D Jest to samo, zakłócenia są identyczne, ale wyeliminowałem z układu retransmisję 5.8 i widać ewidentnie że qlrs wpierdziela mi się na 1.2 :evil: Z dostępnością części u mnie jest tak że zanim znajdę kondensatory to prędzej wydrukuję dzisiaj obudowę do modułu i zmontuję to tak jak jest zalecane i spróbuję wrzucić do radia mojego brata:D U mnie to trochę utrudnione.

-scalenie postów


Ewidentnie coś jest nie tak. Po złożeniu całości tak jak jest to pokazane tutaj: http://qlrs.pl/instrukcja zakłócenia pozostały. Zakłócane jest video 1.2G. Rozumiem że kiedy nadajnik jest metr albo dwa od odbiornika 1.2 to zakłócenia mogą być, ale nie 10 metrów dalej...
Oczywiście mój moduł jest bez bluetootha :)

Qlrs dostaje napięcie 5.1V
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 lut 2019, 23:28 przez yoseph, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

yoseph pisze:Ewidentnie coś jest nie tak. Po złożeniu całości tak jak jest to pokazane tutaj: http://qlrs.pl/instrukcja zakłócenia pozostały. Zakłócane jest video 1.2G. Rozumiem że kiedy nadajnik jest metr albo dwa od odbiornika 1.2 to zakłócenia mogą być, ale nie 10 metrów dalej...
Oczywiście mój moduł jest bez bluetootha :)

Qlrs dostaje napięcie 5.1V
No dokładnie. 5 minut temu sprawdziłem bo już sobie myślę może cos zrypalem... Ale mogę sobie 1w machać przy samej antenie Obrazek
https://youtu.be/KCfNLzCj-wc

Coto masz za rx video


Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: QCZEK LRS

Post autor: yoseph »

W tym momencie mam partoma... albo foxa :D nie wiem bo wyglądają tak samo :D W każdym razie jeden jest starszy od drugiego o około 7 lat. Drugi mam z kierunkową anteną w samochodzie więc kolejny test będzie jutro :)

Zazdroszczę, u mnie jest tak:



moc mam ustawioną na 3, radio na filmie jest kilka metrów od odbiornika video

Teraz tak myślę że z tą mocą to jest tak: mam ustawiony środek zakresu na 3, a kanał do ustawiania mocy nie jest przypisany żaden. Dobrze to interpretuję? może tutaj jest jakiś babol ?
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: QCZEK LRS

Post autor: FlyPro »

Ja dzisiaj testowałem na "sucho" po złożeniu modelu video i u mnie jest wszystko ok. Qlrs nie śmieci mi na 1.2Ghz. Jedynie jak dam pokrętłem na max 1W to wychyla mi się na moment ster kierunku :lol:

Mam tylko jeden mały problem z RSSI. Bo u mnie w AP Pitlab RSSI stoi na 50% i mimo podkręcenia do 1W nic się nie zmienia :-/ odbiornik mam podłączony po przez SBUS. Gdzie może być przyczyna co do wskazań RSSI :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: QCZEK LRS

Post autor: Baqsthc »

RCkopter pisze:Ja dzisiaj testowałem na "sucho" po złożeniu modelu video i u mnie jest wszystko ok. Qlrs nie śmieci mi na 1.2Ghz. Jedynie jak dam pokrętłem na max 1W to wychyla mi się na moment ster kierunku Obrazek

Mam tylko jeden mały problem z RSSI. Bo u mnie w AP Pitlab RSSI stoi na 50% i mimo podkręcenia do 1W nic się nie zmienia :-/ odbiornik mam podłączony po przez SBUS. Gdzie może być przyczyna co do wskazań RSSI :?: :?: :?:
Skalibrowałeś rssi w menu serwisowym OSD?
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

yoseph pisze:W tym momencie mam partoma... albo foxa :D nie wiem bo wyglądają tak samo :D W każdym razie jeden jest starszy od drugiego o około 7 lat. Drugi mam z kierunkową anteną w samochodzie więc kolejny test będzie jutro :)

Zazdroszczę, u mnie jest tak:



moc mam ustawioną na 3, radio na filmie jest kilka metrów od odbiornika video

Teraz tak myślę że z tą mocą to jest tak: mam ustawiony środek zakresu na 3, a kanał do ustawiania mocy nie jest przypisany żaden. Dobrze to interpretuję? może tutaj jest jakiś babol ?
E no nie jest tak zle ;)
spróbuj ustawić inne częstotliwości których używa QLRS, pewnie odbiornik ma ch... filtr pośredniej, i trzecia harmoniczna coś tam ....
Co do mocy, to jak masz nie ustawiony kanał do selekcji mocy, to brana jest wartość max power z ustawień.
Jak ona jest źle ustawiona czyli z poza zakresu 00 do 0x0f to ustawiana jest max power ..
Krzysiek
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: QCZEK LRS

Post autor: FlyPro »

Baqsthc pisze:
RCkopter pisze:
Skalibrowałeś rssi w menu serwisowym OSD?
Nawet nie wiedziałem że jest taka możliwość. Pod jaką znajduje się opcją :?:
Ostatnio zmieniony wtorek 19 lut 2019, 13:18 przez FlyPro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Obudowa pod x-lite jak by ktoś chciał
http://qczek.beyondrc.com/qczek-lrs-mee ... is-x-lite/
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: QCZEK LRS

Post autor: Baqsthc »

RCkopter pisze:
Baqsthc pisze:
RCkopter pisze:
Skalibrowałeś rssi w menu serwisowym OSD?
Nawet nie wiedziałem że jest taka możliwość. Pod jaką znajduje się opcją :?:
Wchodzisz w menu serwisowe klawiaturą od OSD. Tam znajdziesz. Z drągów się nie pokaże.
Awatar użytkownika
Andrzej_P
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 08 maja 2012, 20:40
Lokalizacja: Milanówek

Re: QCZEK LRS

Post autor: Andrzej_P »

Czy Qczek do współpracy z Pitlabem potrzebuje inwerter Sbus ?
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Andrzej_P pisze:Czy Qczek do współpracy z Pitlabem potrzebuje inwerter Sbus ?
Sbus jest taki jak ma być czyli już odwrócony jak z np rx frsky.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: QCZEK LRS

Post autor: yoseph »

qczek pisze: jak masz nie ustawiony kanał do selekcji mocy, to brana jest wartość max power z ustawień.
No to wychodzi na to że smażyłem pełną mocą :)

Dzisiaj zrobiłem kolejne testy. Zmieniłem odbiornik 1.2 na starszy egzemplarz, efekt jest podobny.
Zmieniłem max moc na 3 poziom. Mam mieszane uczucia, na odległości 8 metrów bo tyle mogę zrobić w pokoju, zakłócenia raz są, raz nie ma. Od prawie niezauważalnych do takich uniemożliwiających podgląd.
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: QCZEK LRS

Post autor: FlyPro »

QLRS działa (odbiornik 1000mW) :-D i funkcjonuje z AP Zbig&PitLab :-) Wszystko działa w trybie S-BUS, czyli ustawiamy Auto Pilota i odbiornik RX 1000mW na S-BUS.
Ostatnio zmieniony środa 27 lut 2019, 16:10 przez FlyPro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

RCkopter pisze:QLRS działa :-D i funkcjonuje z AP Zbig&PitLab :-) Wszystko działa w trybie S-BUS, czyli ustawiamy Auto Pilota i odbiornik RX na S-BUS.
Chwalmy Pana, Alleluja :)
Awatar użytkownika
Andrzej_P
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 08 maja 2012, 20:40
Lokalizacja: Milanówek

Re: QCZEK LRS

Post autor: Andrzej_P »

U mnie również współpracuje z AP Pitlab i nie widzę żadnego wpływu linku RC na video 1,2GHz :-)

Żeby innym zaoszczędzić czasu i poszukiwań podpowiem, że w starszych autopilotach , takich z zielonym gniazdem , wejście sbus jest w zielonym gnieździe na środkowym pinie.
PitLab.JPG
PitLab.JPG (173.93 KiB) Przejrzano 3867 razy
Należy również sprawdzić zworkę na spodzie płytki AP
DSC_0457.JPG
DSC_0457.JPG (81.8 KiB) Przejrzano 3867 razy
Pozdrawiam
Andrzej
ODPOWIEDZ