Spalona kamera - pomoc w ustaleniu błedu

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
dubik3e
Posty: 248
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:30
Lokalizacja: Olsztyn

Spalona kamera - pomoc w ustaleniu błedu

Post autor: dubik3e »

Hej Panowie,

Niestety uszkodziłem kamerę podczas testów, ale nie bardzo wiem dlaczego. Proszę Was o wyjaśnienie czemu kamera uszkodzeniu, natomiast co zrobiłem wiem.
Przy pierwszym podłączeniu jak na obrazku wszystko działało. Kamera zasilana przez regulator. Regulator wcześniej sprawdzony czy działa prawidłowo i przetestowany pod obciążeniem przez 10 minut. Mamy też konwerter HDMI to AV zasilany z powerbanka 5v, oraz nadajnik AV zasilany z 3 baterii - masa baterii, nadajnika i konwertera jest połączona.

Z tym schematem wszystko działą:
Obrazek


Tutaj już mamy spaloną kamerę. W układzie została wywalona 3 bateria. Zasilanie nadajnika AV zostało wzięte z kabla balancera jednej baterii z dwóch połączonych szeregowo. Kabel żółty przy nadajniku/konwerterze to sygnał AV.

Sytuacja wyglądała tak:
1.Podłączam zasilanie Konwertera.
2.Podłączam zasilanie nadajnika AV przez złącze balancera.
3.Podłączone są wszystkie przewody prócz zasilania kamery - kabel HDMI wpięty w kamerę.
4.Podłączam zasilanie kamery i w tym momencie widzę, że coś jest nie ta i czuję spaleniznę z kamery.

Dodam jeszcze, że jestem pewien połączeń, nadajnik AV działa, regulator działa poprawnie, konwerter też.

Pętla masy?

Obrazek

Macie pomysł, co tutaj źle zrobiłem?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalona kamera - pomoc w ustaleniu błedu

Post autor: cobra »

Na drugim obrazku widzę zamkniętą - przez przewód hdmi i kamerę - pętlę pełnego zasilania 22V. Może tu jest przyczyna?
________________
Cobra
Awatar użytkownika
dubik3e
Posty: 248
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:30
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Spalona kamera - pomoc w ustaleniu błedu

Post autor: dubik3e »

cobra pisze:Na drugim obrazku widzę zamkniętą - przez przewód hdmi i kamerę - pętlę pełnego zasilania 22V. Może tu jest przyczyna?
Jak o tym wspomniałeś, to teraz sam to widzę. Pewnie masz rację.

EDIT.

Pętle 11,1V?Jeden pakiet, bo korzystałem z minusa?? - z drugiej strony nie ma pewności, czy wpiąłem to do przewodu balancera pierwszego czy drugiego pakietu z połączenia szeregowego.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Spalona kamera - pomoc w ustaleniu błedu

Post autor: pawelsky »

Ja tam widze zwarcie plusa dolnego pakietu do masy...
Awatar użytkownika
dubik3e
Posty: 248
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:30
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Spalona kamera - pomoc w ustaleniu błedu

Post autor: dubik3e »

pawelsky pisze:Ja tam widze zwarcie plusa dolnego pakietu do masy...
Teraz już nie ustalę, czy był to dolny, czy górny, natomiast z tego co się stało, wynika że dolny... Gdyby to był dolny, to nie byłoby napięcia na kamerze.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Spalona kamera - pomoc w ustaleniu błedu

Post autor: Lech55 »

Według rysunku to minus do zasilania nadajnika jest na 11.1V względem minusa kamery i takie napięcie leci minusem HDMI na kamerę. Jakbyś zasilał z dolnego pakietu to wszędzie byłby jeden poziom na minusie 0V i nie byłoby problemu.
ODPOWIEDZ