JJRC X9 Heron - kopia C-Fly DREAM, DJI Spark

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

darkmut
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2019, 09:08
Lokalizacja: Opole

JJRC X9 Heron - kopia C-Fly DREAM, DJI Spark

Post autor: darkmut »

Kilka miesięcy temu powstał C-Fly DREAM można go dostać za ok. 1000 PLN, od grudnia '18 dostępna jest jeszcze tańsza alternatywa, bazująca na C-Fly JJRC X9 Heron da się go kupić już od 155 USD (~600 PLN), oglądałem kilka zagranicznych recenzji i jak za te pieniądze, wydaj się całkiem rozsądnym budżetowym sprzęciorem, moim zdaniem, jeśli chodzi o możliwości video, w kategorii małych kompaktowych dronów jest chyba bezkonkurencyjny?

JJRC X9 Heron - specyfikacja wygląda nieźle m.in. 15 min lotu, 2 osiowy gimbal, 1080p, zasięgu, jak to Chińczycy w każdym miejscy inna wartość 300-800-1000 m

Obrazek


Specification

Features: Brushless Version
Functions: Aerial Photography,Air Press Altitude Hold,Camera,Continuous Shooting,Forward/backward,FPV,GPS Altitude Hold,Headless Mode,One Key Automatic Return,One Key Follow,One Key Landing,One Key Taking Off,Optical Flow Positioning,Point of Interest,Turn left/right,Up/down
Size: Small
Sensor: Barometer,Optical Flow
Max Speed: 20km/h
Built-in Gyro: 6 Axis Gyro
Material: ABS/PS
Kit Types: RTF
Level: Advanced Level

Connectivity
Remote Control: 2.4GHz Wireless Remote Control
Channel: 4-Channels
Radio Mode: Mode 2 (Left-hand Throttle),WiFi APP
Detailed Control Distance: 1000m
Compatible with Additional Gimbal: No
FPV Distance: 200 - 300m
Transmitter Power: Built-in rechargeable battery

Battery
Battery: 11.4V 1000mAh li-ion
Flying Time: 14-15mins
Charging Time.: about 250mins

Dimension and Weight
Product weight: 0.2580 kg
Product size (L x W x H): 14.80 x 14.50 x 6.00 cm / 5.83 x 5.71 x 2.36 inches
Package size (L x W x H): 30.00 x 18.20 x 8.00 cm / 11.81 x 7.17 x 3.15 inches

Package Contents
Package Contents: 1 x RC Drone ( Battery Included ), 1 x Remote Control ( Battery Included ), 1 x Balance Charger, 1 x USB Cable, 2 x Propeller, 1 x L Type Wrench, 1 x Chinese-English Manual
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: JJRC X9 Heron - kopia C-Fly DREAM, DJI Spark

Post autor: LordOfTheDeath »

C-fly Dream w innym opakowaniu. Czyli stolec.
darkmut
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2019, 09:08
Lokalizacja: Opole

Re: JJRC X9 Heron - kopia C-Fly DREAM, DJI Spark

Post autor: darkmut »

Może i trochę tak, ale jak za te pieniądze moim zdaniem warto, C-Fly jednak z 60-70% droższy, a nie oferuje prawie nic więcej, do Sparka sporo mu brakuje, jeśli chodzi o stabilizację video, v-max czy inne już mniej przydatne funkcje, ale zamawiam go, akurat przed wiosną powinien dotrzeć.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: JJRC X9 Heron - kopia C-Fly DREAM, DJI Spark

Post autor: LordOfTheDeath »

Ja bym jednak dozbierał do Sparka :-) Bo jak dla mnie w tej kategorii wielkości jest bezkonkurencyjny. Reszta, czyli to i C-fly to tylko chińskie kmioty o marnych parametrach i jeszcze bardziej marną kamerą. Sam miałem kupować Sparka, ale skończyło się na DJI F450 którego cena, z aparaturą, gimbalem, fpv, kilkoma pakietami 4s, walizką i ładowarką Redoxa wyniosła połowę ceny nowego Sparka tylko z aparaturą w komplecie.
Awatar użytkownika
Lady-Drone
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2016, 23:30
Lokalizacja: Polska

Re: JJRC X9 Heron - kopia C-Fly DREAM, DJI Spark

Post autor: Lady-Drone »

to tylko chińskie kmioty o marnych parametrach i jeszcze bardziej marną kamerą.
A DJI to niby korporacja z doliny krzemowej?
Bo jak dla mnie w tej kategorii wielkości jest bezkonkurencyjny.
DJI Spark ma konkurencje na przykład Hubsan Zino, Fimi a3, X8 SE. DJI to taki sam "chińczyk". Miałam Sparka powiem jedno na pewno "jakość i parametry" nie są warte 450 dolców. Foto OK do amatorskiego użytku, ale video narywa słabe, już Hubsan Zino lepsze.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: JJRC X9 Heron - kopia C-Fly DREAM, DJI Spark

Post autor: LordOfTheDeath »

Zino i X8 SE to zupełnie inna półka wagowa/wielkościowa. Dla kogoś kto nie ma UAVO to może być dość istotne. Porównanie FIMI A3 do Sparka pod względem kamery to małe nieporozumienie ;-) Swoją opinię wyraziłem w osobnym wątku i nie będę powtarzał.
Awatar użytkownika
Lady-Drone
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2016, 23:30
Lokalizacja: Polska

Re: JJRC X9 Heron - kopia C-Fly DREAM, DJI Spark

Post autor: Lady-Drone »

Spark o wiele mniejszy od Zino? Wagowo owszem, ale rozmiarem porównywalne ok 10 cm różnicy. Może kamera Zino też nieporozumienie w porównaniu ze Sparkiem? Cena 340 dolców również? Wczęsniej fantomowcy teraz spakowcy to jak wyznawcy gadżetów z logiem odgryzionego owoca :D "Nie ma na świecie nic lepszego".
Owszem Mavic 2, Inspire 2, Phantom 4PRO niezły sprzęt RTF, ale spark bezkonkurencyjny?
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: JJRC X9 Heron - kopia C-Fly DREAM, DJI Spark

Post autor: LordOfTheDeath »

LordOfTheDeath pisze:Dla kogoś kto nie ma UAVO to może być dość istotne.
Wskazówka - Spark waży poniżej 600g a X8 SE i ZINO powyżej 600g. Reszty domyśl się sam. Nie posiadam Sparka, nie posiadałem i posiadał nie będę. Tak samo sprzęty z nadgryzionym jabłkiem ;-).

Temat jest o czym innym. Jak koledze nie szkoda paru stówek na tego JJRC to brać. Osobiście uważam że taką kwotę można lepiej spożytkować.
slawekjuri
Posty: 2
Rejestracja: środa 15 sty 2020, 20:35
Lokalizacja: Łeg T.

Re: JJRC X9 Heron - kopia C-Fly DREAM, DJI Spark

Post autor: slawekjuri »

są tu jacyś posiadacze tegoż modelu drona, jak się sprawuje, jak z częściami,

ciekawy test pokazujący jak naprawdę wygląda obsługa i ewentualne problemy związane z kiepskim spasowaniem złączy
https://www.supermotoxl.com/projects-ar ... drone.html
wrzucamy google tłumacz i jest kopalnia wiedzy
jjrc h31
jjrc x9 heron
ODPOWIEDZ