Zanim...
Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest środa 22 maja 2019, 18:41

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: FIMI X8 SE
Awatar użytkownika

Czyli tak jak myslalem - domysly...

Wielu jutuberow (Caseye, iJustiny, linusy, unbox therapy, flitetesty czy nawet Bruce) w jakis sposob wspolpracuje z firmami, dostaja sample do review, prowadza fangrupy, etc. Nie oznacza to jednak automatycznie ze sa na pasku danej firmy...

Awatar użytkownika

Wiesz tu swego czasu też można było się załapać do testów - sam w ten sposob otrzymałem kilka gadżetów. Ale chyba mało kto dostaje drona na miesiąc przed wysyłką i mało kto z automatu jest adminem oficjalnej grupy... wiem, że np jak ktoś robił recenzje a potem sypał "reflinkami" to nie było mile widziane. A najlepsze "recki" to byly te obiektywne, z pokazaniem zalet i wad. Tu tego mi brakuje.

Tak jest to sprytna forma reklamy, latwiej uwierzyć "wczesnym recenzjom" niż fmikom reklamowym. Mi tu troszkę coś "nie pasi" - jak pisałem, ja mu nie ufam. Nie oznacza to, ze jestem nieomylny. Każdy ma swoją wolność w wyrabianiu swoich opini, ale też ich wyrażaniu.

Aby nie rozciągać - dron jak dron. Może sam miałem za duże wymagania. Moja rodzina ma telefony Xiaomi i aparaty są fajne (tak, nie.robią raw), jeździłem hulajnogami elektrycznymi Xiaomi - wykonanie i jazda spoko...
Myślałem, ze po pierwszym niezbyt udanym dronie będzie cos co moze konkurowac z DJI tak samo jak ich telefony z innymi - niestety w tej cenie jest to chyba niewykonalne.

Moje quadro TAROT class 780 - w trakcie budowy: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36286
Moja piękna S-500 [Zakończona]: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=31760

Awatar użytkownika

kuczy pisze:
Mi tu troszkę coś "nie pasi" - jak pisałem, ja mu nie ufam.

No wiec napisz ze mu nie ufasz, gdzie Twoim zdaniem widzisz braki w recejzni a nie stwierdzaj kategorycznie ze jest pracownikiem badz bliskim wspolpracownikiem bo tego po prostu nie wiesz. Moze jest, moze nie jest, a moze jest po prostu Xiaomifilem. Wielu jutuberow dostaje sprzet do recenzji na dlugo przed oficjalna premiera...

A porownaniu 3 modeli jednoczesnie w tych samych warunkach ciezko zarzucic brak obiektywizmu. Xiaomi wypada lepiej pod wzgledem ostrosci, DJI pod wzgledem kolorystyki i jest o tym na filmie mowa.

Awatar użytkownika

pawelsky pisze:
A porownaniu 3 modeli jednoczesnie w tych samych warunkach ciezko zarzucic brak obiektywizmu. Xiaomi wypada lepiej pod wzgledem ostrosci, DJI pod wzgledem kolorystyki i jest o tym na filmie mowa.

Chcąc zakończyć tą różnicę zdań: Staram się nie stwierdzać niczego kategorycznie - Myślałem, że "bliska współpraca" jest odpowiednim ocenieniem tego co robi - jeśli nie byłby pracownikiem. otrzymanie drona przed premierą wydaje mi się bliską współpracą, a wspomniane braki wad modelu i wymijajace odpowiedzi o DNG ukształtowaly moją opinię.
- Myślę, ze nie ma co się rozwodzić już nad tym - i TAK - nie ufam mu tak samo jak nie udfałem. - jeśli pozwolisz - chyba starczy ;)

Do porównanie 3 modeli jednocześnie jednak się czepnę - ponieważ nadal mamy filmy.
Filmy z natury są już przetworzone przez procesor obrazu (podobnie jak jpg). nie wiadomo czy wszelkie inne parametry zostały ustawione tak samo... - nie wiadomo, czy aby przed zmontowaniem jakiegoś filmu nie "podkręcoco" a najwazniejsze dla mnie - i dlatego męczyłem Samiego o DNG - w filmach nie widać tylu błędów, co w pojedynczym RAWie z matrycy.
Dalej się uprę, że porównanie RAWów daje dopiero jakieś pojęcie o szumach, aberracjach chromatycznych itp
edit- swoje "3 grosze" dodaje YouTube - które też raczej jakości nie polepsza - więc co tu porównywać jak nie mamy surówek :(

Owszem - można mi zarzucić, że teraz udaję pawiana, bo są to drony "dla kowalskiego na wakacje" - ale nie wiem czy korzystałeś z testów np na fotopolis.pl - są i mega lustrzanki a są zwykłe kompakciaki - wszystko przetestowane obiektywnie, z wypunktowaniem każdej wady - a na koniec: podsumowanie które bierze pod uwagę cenę.
Dzięki takim testom można prównać coś z niskiej półki z bardzo wysoką - i wybrać np "coś pomiędzy".

Jeśli ktoś nie jest takim upierdliwcem jak ja to może mu się Fimi X8 SE spodoba.
Wiadomo, że "prym" wiedzie DJI - ale dla zdrowego rynku przydała by się konkurencja.

Moje quadro TAROT class 780 - w trakcie budowy: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36286

kuczy pisze:
Owszem - można mi zarzucić, że teraz udaję pawiana,

Nie nerwuj sia
Też chyba należę do gatunku upierdliwych skoro czepiam się supportu.
Po za tym, to mnie też zaskoczyło:
kuczy pisze:
OK - ciekawostka - mój komentaż z pytaniem o pliki DNG z matrycy FIMI X8 SE został skasowany z YouTube... - pozostawiam bez komentarza

Ps.
Co do testów np. fotopolis, optyczne itd, itp. korzystam w 40% pozostałe 60% to opinie np. Kena, Toma....i innych znanych mi fotografów.

Awatar użytkownika

SamiLuo - jest jutjuberem recenzującym TYLKO produkty Xiaomi/FiMi więc nie jest niezależny. Otrzymuje produkty długo przed jakąkolwiek premierą medialną.
Od dwóch lat śledzę jego "twórczość" i niestety potwierdzam to co sugeruje Kuczy - SamiLuo "naciąga" marketingowo rzeczywistość. Naciąganie polega przede wszystkim na obrabianiu "picowaniu" publikowanych filmów z komentarzem że to są nówki sztuki nieobrabiane, prosto z drona, chińczyk płakał jak sprzedawał panie olaboga ale to jest świetne. Druga drobna manipulacja - nigdy nie spotkałem w jego publikacjach choćby pół słowa na temat wad czy minusów recenzowanych produktów.
Tak czy siak, jak kurz opadnie - sprawię sobie X8 , to jest półka mniej więcej najbardziej wypasionego mavica z pierwszej serii. Za mniejszą kwotę zdecydowanie.

Rurek pisze:
to jest półka mniej więcej najbardziej wypasionego mavica z pierwszej serii. Za mniejszą kwotę zdecydowanie.

Teoretycznie powinno być lepiej o poprawiony sensor kamery grzeszącej morą w 60 fps, ściślej zmieniony w Mavicach od 2017 roku właśnie na IMX378 który jest również w w Fimi. Czyli przyszłe firmware powinno dać już przyzwoite zdjęcia.

tantal pisze:
Rurek pisze:
to jest półka mniej więcej najbardziej wypasionego mavica z pierwszej serii. Za mniejszą kwotę zdecydowanie.

Teoretycznie powinno być lepiej o poprawiony sensor kamery grzeszącej morą w 60 fps, ściślej zmieniony w Mavicach od 2017 roku właśnie na IMX378 który jest również w w Fimi. Czyli przyszłe firmware powinno dać już przyzwoite zdjęcia.

Ostatnimi czasy interesuje się tym dronem. Z jakimś kuponem rabatowym bym się skusił na kupno X8. Na yb znalezłem film nagrany o zmroku. Jak myślicie o jakości nagrania?
Link: https://www.youtube.com/watch?v=VvIMz3TlN14

Awatar użytkownika

Ostrości -0
Szczegółów - mało
Gimbal się trzęsie :-)
Krzywy horyzont

Antyreklama produktu.

Awatar użytkownika

Ross Langdon (tej facet od którego mam RAWy - opublikował film nagrany X8SE)
- Z tego co widzę, to o tyle cenny materiał do oceny, że Ross raczej nie bawi się w poprawianie video w postprodukcji (zdjęć też nie poprawia, ale nie chce mi się ich kopiować - są na wspomnianej grupie Xiaomi). Film:

Cytuj:
że Ross raczej nie bawi się w poprawianie video w postprodukcji

Ale on nawet nie otwiera ustawienia kamery a tylko wciska czerwony guzik od nagrywania, tak na marginesie horyzont gimabala on również nie kalibrował a aplikacja ma taką funkcję. Ten Australijczyk nie ma zielonego pojęcia w tego typu zabawkach.

Lady-Drone pisze:
Ale on nawet nie otwiera ustawienia kamery a tylko wciska czerwony guzik od nagrywania, tak na marginesie horyzont gimabala on również nie kalibrował a aplikacja ma taką funkcję. Ten Australijczyk nie ma zielonego pojęcia w tego typu zabawkach.

Czym innym ustawienia kamery, a czym innym postprodukcja.
Ostatnio wrzucał jakieś zdjęcia po "obróbce" w Photoshopie.

Cytuj:
Czym innym ustawienia kamery, a czym innym postprodukcja.

oczywista oczywistość.

Awatar użytkownika

Bo to jak się nie podoba - to macie taki filmik.
Po zmianie firmware - podobno po kalibracji gimbala :D :D
- nie biorę go na poważnie więc nie krzyczcie - daje co jest na YT

Witam,
Zamawiał ktoś tego drona Fimi X8 na stronie banggood? Może ktoś już dostał przesyłkę? Moje zamówienie zostało cofnięte prawie po miesiącu czekania.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.