funkcia DPC w RunCam Swift 2

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
darekrc
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 04 gru 2018, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

funkcia DPC w RunCam Swift 2

Post autor: darekrc »

Czy ktoś mi wyjasni co to za opcja i czy mogłem coś zepsuć?? Uruchomiłem po raz pierwszy moją w.w. kamerkę fpv. Obraz na goglach po wyszukaniu kanału pokazał się b.ładny, szybkie testy, skakanie po menu, wszedłem w opcje DPC, pokazał się komunikat aby zaslonić obiektyw i zatwierdzić, ja chciałem opuścić menu ale że nie wprawiony w tego pilocika i zbyt podniecony :) uruchomiłem tą opcje bez zasłoniętego obiektywu. Teraz mam taki dziwny obraz na kamerce jak by przepalony, wszędzie gdzie są jasne miejsca mam czerń albo czarne paski :( Proszę o pomoc, szukałem ale nie wiele znalazłem info które mogły by mi pomóc.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: funkcia DPC w RunCam Swift 2

Post autor: Verid »

Zrób to jeszcze raz tylko tym razem zgodnie z instrukcją. Wejdź w menu, odszukaj sobie to DPC, załóż klapkę na obiektyw i wykonaj. Powinno pomóc.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
darekrc
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 04 gru 2018, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: funkcia DPC w RunCam Swift 2

Post autor: darekrc »

Dziękuję za odpowiedź, zrobiłem tak ale nadal nie jest OK, wyrażnie widać ze miejsca oświetlone są czarne lub w paski...
Ale w czym jest problem? co ta opcja zrobiła?? Najgorsze że w manualu do RunCam nic na ten temat nie ma :(
Zrobiłem też reset ustawieni fabrycznych ale to nie jest ten obraz który zobaczyłem gdy uruchomiłem kamere po raz pierwszy.
W załączeniu screen capture. Tu akurat jest tego mało ale widać jaki jest problem :(
Załączniki
fp2.jpg
fp2.jpg (147.22 KiB) Przejrzano 5686 razy
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: funkcia DPC w RunCam Swift 2

Post autor: Verid »

Zasada nr.1 - nie gmeraj jak nie wiesz co gmerasz bo nagmerasz a potem będziesz płakał.
DPC czyli dead pixel compensation (czy correction jak to niektórzy tłumaczą) - po nałożeniu osłony na obiektyw obraz powinien być idealnie czarny. Soft kamery próbuje kompensować odczyty z tych pikseli które mimo zasłoniętego obiektywu zgłaszają jakieś światło. Jako że wykonałeś ten manewr z odsłoniętym obiektywem to soft zdurniał bo wszystkie piksele zgłosiły jakieś światło.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: funkcia DPC w RunCam Swift 2

Post autor: marekj »

Ja bym jeszcze spróbował przywrócić do ustawień fabrycznych. Znajdź funkcję RESET w menu i zatwierdź.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: funkcia DPC w RunCam Swift 2

Post autor: Verid »

darekrc pisze:Zrobiłem też reset ustawieni fabrycznych
marekj pisze:Ja bym jeszcze spróbował przywrócić do ustawień fabrycznych.
:roll:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
darekrc
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 04 gru 2018, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: funkcia DPC w RunCam Swift 2

Post autor: darekrc »

Verid pisze:Zasada nr.1 - nie gmeraj jak nie wiesz co gmerasz bo nagmerasz a potem będziesz płakał.
Zgadzam się! Ale to było zapoznawanie się ze sprzetem, chciałem opuścić opcje a ją uruchomiłem, No sam do siebie powiedziałem tępa dzida :)
Teraz płacze i licze na Waszą pomoc :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: funkcia DPC w RunCam Swift 2

Post autor: Verid »

Te paski w jasnych miejscach to może być ostrzeganie przed prześwietleniem (overexposure warning) - sprawdź czy masz coś takiego w menu i jak tak to wyłącz.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: funkcia DPC w RunCam Swift 2

Post autor: marekj »

darekrc pisze:
Zrobiłem też reset ustawieni fabrycznych
:oops: , a przecież czytałem wszystko - sorry.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
darekrc
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 04 gru 2018, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: funkcia DPC w RunCam Swift 2

Post autor: darekrc »

Verid pisze:Te paski w jasnych miejscach to może być ostrzeganie przed prześwietleniem (overexposure warning) - sprawdź czy masz coś takiego w menu i jak tak to wyłącz.
Sprawdzę z czystej ciekawości bo wczoraj udało mi się wrócić z tym do normy i do obrazu jaki był na początku, zmiana kanału i band na vtx, ponowne wyszukanie kanalu na goglach i wszystko git... także nie wiem o co kaman :)
ODPOWIEDZ