Inny silnik A2212

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kierownik_Stacji
Posty: 39
Rejestracja: środa 08 lis 2017, 09:04

Inny silnik A2212

Post autor: Kierownik_Stacji »

Witam wszystkich. Niestety ostatnio mój silnik już zakończył swój żywot (Ośka w środku silnika za mocno się już wyrobiła, czego powodem były wibracje silnika, a co mogło tez przekładać się na palące się regle z poprzedniego postu) i teraz mam nie mały problem. Mój silnik to najtańszy A2212/7T
Coś takiego:

Obrazek

https://slupeks.pl/silnik-a2212-1800kv- ... -7295.html

Niestety w sieci nie ma już tych silników (W sensie że 1800KV), a najbliższe mojemu to 1400KV, wiem że wymiana wszystkich była by najlepsza metodą, ale czy mogę wymienić ten jeden nie na 1800KV tylko na te 1400 KV (Chyba że mogą być jakieś większe) ?.

Np. na takie:

Obrazek

https://abc-rc.pl/product-pol-6763-Siln ... -830g.html

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Inny silnik A2212

Post autor: Japim »

Efekt będziesz miał jak podczas jazdy samochodem z jednym kołem mniejszym /większym. Teoretycznie FC powinien to ogarnąć i kopter powinien utrzymać zawis i nie wariować - ale co będzie w stanach przejściowych ? raczej sieczka...
Pozdrawiam,
Przemek
Kierownik_Stacji
Posty: 39
Rejestracja: środa 08 lis 2017, 09:04

Re: Inny silnik A2212

Post autor: Kierownik_Stacji »

W takim razie chyba kupię bo silnik nie jest drogi a chce jeszcze chwilę polatac jak śnieg leży, i tak chce wymienić wszystkie 4 ale to nie teraz, dzięki za odpowiedź
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Inny silnik A2212

Post autor: Z.W15 »

Kierownik_Stacji pisze:Witam wszystkich. Niestety ostatnio mój silnik już zakończył swój żywot (Ośka w środku silnika za mocno się już wyrobiła, czego powodem były wibracje silnika, a co mogło tez przekładać się na palące się regle z poprzedniego postu) i teraz mam nie mały problem. Mój silnik to najtańszy A2212/7T
?,kupiles silnik bez lozyska?
ODPOWIEDZ