Kopter w Gdańsku

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Kopter w Gdańsku

Post autor: kuczy »

Z pewnym zażenowaniem - bo w Trójmiaście... - ale tak... brak mi słów.

skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: skazi »

Ale się uśmiałem, kamerkę to chyba zamontował ze dwa razy cięższą niż ten szczotkowiec i gość się dziwi że wystartować nie może. Czekałem jeszcze aż na głowie komuś wyląduje, albo sprzęt odleci w siną dal.
" Jedno się wolniej kręci skrzydło", wszystko jasne :-)
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: as1200 »

To powinien być film instruktażowy pod tytułem:

"JAK NIE NALEŻY I NIE WOLNO LATAĆ!"

Brak wiedzy, umiejętności i przede wszystkim wyobraźni!
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Wania »

Samozwanczy pirat Gdanska... znany wsrod miejscowych, a co to za czlowiek mozna latwo sie dowiedziec ogladajac wrzutki w internecie z jego osoba
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Arthor »

Jeśli taka zabawka w centrum miasta spadnie tuż obok mnie (albo co gorsza na mnie), to czy zgodnie z prawem mogę operatorowi przestawić zęby? Hmm... usiłowanie nieumyślnego... Ujęcie obywatelskie...?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Verid »

Niestety nie dysponujemy prawem umożliwiającym ingerencje dentystyczne na własną rękę. Jesteś zobowiązany do sprowadzenia sankcjonowanych stomatologów.
Ten wredny...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: kuczy »

Dałem ten film z kilku powodów.

1. Wydaje mi.się, że w trójmieście tworzymy w miarę fajną społeczność droniarską. Taki operator to wstyd i hańba :( ale warto wg mnie nie zamiatac pod dywan, tylko piętnować.
2. Pewnie kazdy pamieta co sie stało kilka tygodni temu na tej starówce - nie podejmuje się oceny poczytalności żadnego z panów, ale raczej starczy już nam "grubych akcji" - wiem wiem, syma < 600g, ale dla przechodnia z dzieckiem nie ma to znaczenia czy jest to 200g czy 610g pierwsza moja reakcja też była by dość porywcza jakby to spadło na moje dziecko.
3. Taka osoba chce startować na Prezydenta miasta ??? O tym Panu było juz bardzo głośno kiedy chodził przebrany za Pirata i niezbyt kulturalnie traktował turystów...

W filmie żałuję jednego - tego, że pan wpadł na to aby odłączyć kamerę - póki kręciło się to na ziemi było nawet nawet....
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: hornet2 »

kuczy pisze:Z pewnym zażenowaniem - bo w Trójmiaście... - ale tak... brak mi słów.

Ma gościu rację ! To nie jest takie proste polecieć dronem jak się jest januszem . Dobrze że to nie był Phantoom albo Typhoon bądź coś innego tych rozmiarów.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: maxiiii »

kuczy pisze: Taki operator to wstyd i hańba :(
kuczy pisze:nie ma to znaczenia czy jest to 200g czy 610g
Ludzie nie dajcie się zwariować. To coś białego ma 90g i nikomu nie zrobi krzywdy. Więcej problemów mogą zrobić te gołębie bo jak nasra w oko to można stracić wzrok.
Dajecie się wkręcać:)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: hornet2 »

maxiiii pisze:
kuczy pisze: Taki operator to wstyd i hańba :(
kuczy pisze:nie ma to znaczenia czy jest to 200g czy 610g
Ludzie nie dajcie się zwariować. To coś białego ma 90g i nikomu nie zrobi krzywdy. Więcej problemów mogą zrobić te gołębie bo jak nasra w oko to można stracić wzrok.
Dajecie się wkręcać:)
Zabić by nie zabił ale jakąś krzywdę przypadkowemu dziecku które przypadkowo chciało by go pochwycić w ręce krzywdę mógłby zrobić . Helik V911 też niby g...wno a dzieciakowi nieco nosa podrapał . Facet zamiast coś pokazać zrobił tylko z siebie błazna . Dron ma osłonki na śmigłach. Ale jak by się obrócił bokiem i całym impetem uderzył kogoś w twarz to nie było by tak wesoło. Tym bardziej że gościu nie ma najmniejszego pojęcia o pilotowaniu drona .
Ostatnio zmieniony wtorek 05 lut 2019, 15:51 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Z.W15 »

maxiiii pisze: Ludzie nie dajcie się zwariować. To coś białego ma 90g i nikomu nie zrobi krzywdy. Więcej problemów mogą zrobić te gołębie bo jak nasra w oko to można stracić wzrok.
Dajecie się wkręcać:)
jaki to dron?,zabaweczka w stylu symy 5,podobnym lata po domu, moj wnuczek 4 latka
jak pisze maxii,wiecej krzywdy moze zrobic papierowy samolocik jak trafi w oko.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Kowal »

Ciekawe, czy bylibyście tacy "głupiomądrzy", gdyby ta "zabawka" poraniła WASZE dziecko :roll: :evil:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: as1200 »

Dając przyzwolenie społeczne na takie zachowanie ludzi nie mających pojęcia o tych "zabawkach" i sposobie ich użytkowania to tylko czekać kiedy ktoś na starówce w centrum miasta pochwali się jak to pięknie się lata racerem 250...
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: IvanM »

Dyskusja o tym co spowoduje większą czy mniejsza krzywdę nie jest na miejscu. Operator ma latać zapewniając, by nikomu nie mógł spowodować ŻĄDNEJ krzywdy lub szkody, sprzętem sprawnym technicznie itd itd... i tak, by nie naruszał spokoju lub porządku publicznego.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: hornet2 »

Kowal pisze:Ciekawe, czy bylibyście tacy "głupiomądrzy", gdyby ta "zabawka" poraniła WASZE dziecko :roll: :evil:
Też latałem sobie pod blokiem zabaweczką w postaci helika V911 . Nie zdążyłem w porę wyłączyć silnika . Przypadkowy dzieciak chciał go złapać w ręce gdy lądowałem . Niefortunnie oberwał głównym wirnikiem po nosie . Co prawda nosa nie urwało ale krew się polała . Dla mnie nauczka by się sto razy upewnić czy ktoś postronny nie kręci się w pobliżu a zwłaszcza dzieciak zanim czymkolwiek wzleci się w górę .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ