DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic

Post autor: potrek »

nawiazujac jeszcze do tematu ibood i pomyłki to finał sprawy i tak nie jest najgorszy. Kazdy kto zechciał zatrzymac drona, dostał od ibood zwrot przeszło 500 zł plus kupon na 110 zł.
dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Mavic

Post autor: dakon »

potrek pisze:dostał od ibood zwrot przeszło 500 zł plus kupon na 110 zł.
Nawet bez kuponu to drona w podstawowej wersji za 2300 nie kupisz nigdzie także widać spoko firma.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

Sebaa pisze:Czy nalot 10 godzin i pokonany dystans 81 km dla Mavica to jest dużo?
Kolego szanowny, ja mam przelatane ponad 20 godzin Maviciem i ponad 200km i mysle, ze moge powiedziec ze to nie jest duzo. Dlatego jesli obawiales sie tych 80km obserwowanym dronie to nie obawiaj sie.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: DJI Mavic

Post autor: rika2017 »

Ja mam 622jm też uważam że to mało

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: volender »

mam w rodzinie mavica pro + care refresh, który ma taką przypadłość, że gdy zatrzymam się nieruchomo po locie w jakimś kierunku, albo po obrocie w yaw, to obraz lekko dryfuje (nie wiem czy to sam gimbal, czy cały mavic się rusza).

Założyłem sprawę repair.dji.com i właściwie to myślałem, że najpierw ktoś się ze mną skontaktuje, zweryfikuje problem (spojrzy na video i logi) i stwierdzi, czy to kwalifikuje się na gwarancję, czy care refresh.
Ale widzę, że po prostu zamawiają kuriera i od razu trzeba im go wysłać do Holandii.

Można się gdzieś odezwać do nich jeszcze, czy po prostu wysłać im i się nie przejmować?
Po prostu zastanawiam się, co jeżeli to tylko kwestia jakiejś kalibracji albo coś pomieszane w ustawieniach (chociaż już posprawdzałem na ile mogłem).
slimak
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 24 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Opole

Re: DJI Mavic

Post autor: slimak »

Miałem podobną przypadłość w swoim Mavicu
Pro. Pomogła kalibracja gimbala.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

Mavic Pro Alpine White + 2 dodatkowe baterie za ~3500 na iBood
http://www.ibood.com/extra-pl/pl/produc ... combo.html

Uwaga, nie jest to pelne fly more combo znany z klasyzcnego Pro, sa to po prostu 2 dodatkowe baterie.
kotosekk2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 19 lut 2019, 10:25

Re: DJI Mavic

Post autor: kotosekk2 »

Witam wszystkich,

jestem nowym uzytkownikiem forum.

Mam pytanie o Wasze doswiadczenia z uzywania gogli dji? (pomijam kwestie ceny, bardziej chcialbym zapytac o jakosc i opoznienia obrazu)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

kotosekk2 pisze:Mam pytanie o Wasze doswiadczenia z uzywania gogli dji? (pomijam kwestie ceny, bardziej chcialbym zapytac o jakosc i opoznienia obrazu)
Tak trudno uzyc wyszukiwarki?
http://rc-fpv.pl/search.php?keywords=dji+gogle
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: volender »

FYI - Apropos mojego dryfowania w yaw (właściwie w roll trochę też) - wysłałem do dji, zdiagnozowali uszkodzenie gimbala (?) - Gimbal arm module defect.
Stwierdzili, że darmowa naprawa z gwarancji mi nie przysługuje, i mogę zapłacić 128 euro + vat i przesyłka, albo skorzystać z wymiany z Care Refresh (pierwszej, za 99euro).
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

volender pisze:FYI - Apropos mojego dryfowania w yaw (właściwie w roll trochę też) - wysłałem do dji, zdiagnozowali uszkodzenie gimbala (?) - Gimbal arm module defect.
Stwierdzili, że darmowa naprawa z gwarancji mi nie przysługuje, i mogę zapłacić 128 euro + vat i przesyłka, albo skorzystać z wymiany z Care Refresh (pierwszej, za 99euro).
Miałeś jakieś przygody z tym gimbalem ? (ślady na gimbalu że coś jest nie tak ?)

Z swojego doświadczenia wiem że trzeba rozmawiać twardo z DJI.
W przypadku braku kraksy, napisałbym do DJI że mają mi to naprawić w ramach gwarancji, a nie odpłatnie czy z Care.
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: volender »

photolucas84 pisze:Miałeś jakieś przygody z tym gimbalem
Nie, nigdy nic mu się nie przytrafiło złego.
photolucas84 pisze:Z swojego doświadczenia wiem że trzeba rozmawiać twardo z DJI
Hmm... może dałoby się coś wykłócić, ale z drugiej strony mavic jest z Tomtopa, więc na rynek chiński :|
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

A to inna sprawa. Zależy do kiedy masz Care, jak krótko to bierz naprawę z care (tym bardziej że to pierwsza naprawa).

Ja tak miałem z baterią, po gwarancji, 10 cykli ładowania i uszkodzona. Odeslalem i napisalem ze smieszne jest to by bateria padala po 10 cyklach. Odeslali nową bez oplat.

Gdybym mial z polskiego rynku drona i taka sytuację jak Ty to bym pisal żeby sprawdzili sobie logi drona, bez kraksy itd.... No ale ten tomtop to inna sprawa

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: DJI Mavic

Post autor: Sebaa »

Hello,

mam trochę lamerskie pytanie, ale wolę się upewnić... Potrzebuję przerobić przewód łączący kontroler z telefonem/tabletem... O co chodzi z tymi wtyczkami? Oryginalny przewód z zestawu ma wtyczkę micro USB do telefonu i jakąś inną podłączaną od strony kontrolera (i nie wiem, to jest micro USB typ A? ). Z kolei przewód z ładowarki DJI do ładowania kontrolera to zwykłe micro USB - o co tu chodzi? Potrzebuję zrobić sobie swój kabel o odpowiedniej długości kontroler - telefon. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jaką konkretnie wtyczkę mogę zastosować od strony kontrolera i jaka jest kolejność pinów jeśli jest inna niż w standardowym kablu do telefonu - chociaż nie sądzę, żeby było inaczej... ale... sam już nie wiem, a nie chciałbym sobie uwalić kontrolera....

I jeszcze jedno... czy ktoś używał do Mavica Pro zamienników śmigieł w wersji "low noise", które są oferowane w atrakcyjnych cenach na znanym portalu (kiedyś) aukcyjnym? Z jednej strony przy niemałej wartości drona niby nie ma co oszczędzać, ale jeśli są dobre to czemu nie skorzystać z trochę lepszej ceny...

Pozdrawiam
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Od strony kontrolera jest najzyklejsze micro usb.

Śmigła low noise przypinałem do "zwykłego" mavica ale były to oryginały. Moim zdaniem nie warto ryzykować z tanimi zamiennikami. O ile np phantom ma śmigła z jednego kawałka plastiku, tutaj mamy bardziej skomplikowaną i precezyjną budowę.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
ODPOWIEDZ