Mobula7, problem z silniczkiem (wideo)

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

o0mysz0o
Posty: 23
Rejestracja: sobota 17 lis 2018, 10:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Mobula7, problem z silniczkiem (wideo)

Post autor: o0mysz0o »

Witam.
Niedawno kupiłem whoopa mobula7 i wpadł mi on do śniegu dwa dni temu (12.01.2019). Wczoraj tz. 13.01.2019 latał normalnie pomimo dziwnej pracy silniki.
Dzisiaj dokupiłem baterie 260mah 4.35V i podjechałem na parking podziemni (uczę się na błędach :D). Latałem na początku na jednej bateri 300mah 3.8V i normalnie się latało bez problemów. Jak podłączyłem dwie baterie 260mah zaczoł wariować i nie chciał latać.
Pojechałem do domu, podłączyłem go pod betaflight i zauważyłem że ten sam silniczek dziwnie działa (możecie sami sprawdzić na wideo).
Pozostałe silniki działają normalnie.



tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Mobula7, problem z silniczkiem (wideo)

Post autor: tombstone »

mogła ci się oś silnika skrzywić i masz drgania.
albo śnieg się roztopił i woda dostała się do łożyska,
koroduje i zaczyna blokować obrót powodując drgania.
a na początek to bym po przekątnej z innym silnikiem zamienił miejscami śmigło
i sprawdził czy to ono ci nie bije
o0mysz0o
Posty: 23
Rejestracja: sobota 17 lis 2018, 10:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mobula7, problem z silniczkiem (wideo)

Post autor: o0mysz0o »

śmigła nie zamieniałem miejscami z innym motorkiem natomiast wymieniłem śmigło na nowe oraz wymieniłem miejscami silniki po przekątnej i to samo.
Płytka?
DarkClouds
Posty: 27
Rejestracja: środa 22 sie 2018, 14:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mobula7, problem z silniczkiem (wideo)

Post autor: DarkClouds »

To samo czyli przełożony silnik wariuje mimo nowego miejsca? (Jak tak to coś z silnikiem) czy inny silnik w miejscu starego robi to co stary silnik? (Jak tak to płytko główna a dokładniej pewnie ESC, całkiem prawdopodobne ze względu na zabawę w śniegu).

Z tego co mi się wydaje to te silniki 0802 nie mają łożysk.
o0mysz0o
Posty: 23
Rejestracja: sobota 17 lis 2018, 10:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mobula7, problem z silniczkiem (wideo)

Post autor: o0mysz0o »

DarkClouds pisze:czy inny silnik w miejscu starego robi to co stary silnik? (Jak tak to płytko główna a dokładniej pewnie ESC, całkiem prawdopodobne ze względu na zabawę w śniegu).
Dokładnie to. Zamówiłem już nowe FC. CrazyBee F4. Swoją drogą i tak chciałem zmodernizować drona :D
DarkClouds
Posty: 27
Rejestracja: środa 22 sie 2018, 14:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mobula7, problem z silniczkiem (wideo)

Post autor: DarkClouds »

To teraz pozostanie Ci pokryć nowa płytkę powłoką ochronną (Silicone Modified Conformal Coating) i możesz latać w śniegu.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
o0mysz0o
Posty: 23
Rejestracja: sobota 17 lis 2018, 10:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mobula7, problem z silniczkiem (wideo)

Post autor: o0mysz0o »

PVB 60 już czeka na nową płytkę :D . DarkClouds kojarzysz może jak zabezpieczyć styki od silników oraz wejście USB na płytce? (M1, M2, M3 i M4)
Obrazek
DarkClouds
Posty: 27
Rejestracja: środa 22 sie 2018, 14:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mobula7, problem z silniczkiem (wideo)

Post autor: DarkClouds »

Zabezpieczył bym je ale przed PVB60 żeby czasem nie pozbawić ich przewodności , w swoim zostawiłem w spokoju wejście USB jak i boot button/ bing button. Bo gdzieś na necie znalazłem że lepiej to zostawić w spokoju (chyba na kanale JBardwell'a).

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sudik
Posty: 313
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Mobula7, problem z silniczkiem (wideo)

Post autor: sudik »

Co myślicie o pomyśle zastąpienia PVB 60 zwykłym lakierem do paznokci?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Bartek
Szpecu od kudlenia :)
DarkClouds
Posty: 27
Rejestracja: środa 22 sie 2018, 14:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mobula7, problem z silniczkiem (wideo)

Post autor: DarkClouds »

W sumie też gdzieś trafiłem na zastosowanie lakieru w tym celu, ja zakupiłem Silicone Modified Conformal Coating - na allegro jest jedna aukcja z tym specyfikiem cena 50zl ale zabezpieczyłem 2 quady i wcale tego nie ubyło.[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201901 ... 41bfad.jpg[/img]

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Mobula7, problem z silniczkiem (wideo)

Post autor: Adriee »

Cóż w kwestii lakieru do paznokci... akurat niedawno sam to przerabiałem w rozmiarze 250. Póki co spisuje się wyśmienicie, chociaż wszelkie gniazda portów UART zostawiłem w spokoju, jak i port USB. Nie wiem na jak długo to będzie działać, ale 2 nury w zaspie śniegowej nie zrobiły wrażenia na elektronice w modelu. Mimo mokrego FC i PDB mogłem latać dalej. Po lataniu jedynie profilaktycznie przejechałem suszarką do włosów, żeby pozbyć się pozostałej wody. Proces lakierowania opisałem nawet na swojej stronce: https://hellodronerc.pl/dron-lakierowanie-elektroniki/
ODPOWIEDZ