syma x5

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: syma x5

Post autor: LordOfTheDeath »

Taka nie bardzo droga kamerka fpv to np. Dvr03 od Eachine w cenie około 30$. Dolicz ekran i odbiornik i przekroczyłeś wartość drona.
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Powracam do tematu baterii.
Czy używa ktoś baterie 1400mAh??? Coś "podejrzana" pojemność tych aku...
https://allegro.pl/oferta/syma-x5hw-x5h ... 7746462066.
Ja kupiłem rok temu bodajże 750mHa (niebieskie) i są do wyrzucenia. Oryginalna 500mHa służy do dziś. Czas lotu na tych niebieskich nie różnił się od oryginalnej 500mHa.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: syma x5

Post autor: LordOfTheDeath »

Waży tyle co 2 Turnigy Nano-Tech 750mAh. I kosztuje też tyle co 2... Miałem te Nano-Techy i polecam. Tylko trzeba zwrócić uwagę na polaryzację we wtyczce.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: syma x5

Post autor: kuczy »

robcio79, tylko nie spodziewaj się 3x dłuższego lotu, bo masz 3x większą pojemność.
dodajesz oprócz pojemności większą wagę, więc silniki będą żreć więcej prądu.
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Raczej liczyłbym na max 30% dłuższego lotu (o ile w ogóle dłuższego)...Te aku to chyba działają na zasadzie "papier wszystko przyjmie".
Chyba kupię coś mniej "pojemnego".
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Z ciekawości zrobiłem testy baterii. Ta "niebieska", o której pisałem ma 850mAh.
Test na biegu "jałowym" (dron uruchomiony, ale "uziemiony"), i tak:
"Niebieska" 850mAh - 9min i 30sek.
Pierwsza 500mAh - 20min.
Druga 500mAh - 13min i 50sek.
Trzecia 500mAh - 22min.!!!
Wszystkie aku mają 13 miesięcy.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: syma x5

Post autor: kuczy »

robcio79 pisze:Test na biegu "jałowym" (dron uruchomiony, ale "uziemiony")
Siedzę już 2 lata w tym hobby, pierwsze co kupiłem to Syma x5 i nie wiedziałem, ze drony mają "biegi"....
Co to znaczy "na biegu jałowym" ? Takie testy przeprowadza się w zawisie. Jesli np mówisz o połowie wychylenia drążka "gazu" to o bardzo slaby test. W zależności od wagi baterii syma moze w tym polozeniu wisiec, opadac, albo leciec w górę. Poza tym jeśli uziemiles drona to pomiary w cale nie oddają czasu lotu, ponieważ silnik i śmigło mają inne warunki pracy kiedy w powietrzu nic nie przeszkadza - a tu kilka cm pod singlem masz podłoże
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Jutro zrobię test w powietrzu (jak nie będzie wiało), a może jeszcze dziś... Ale po ostatnich lotach, na pierwszy rzut oka było można stwierdzić, że te 850mAh są do wyrzucenia.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: syma x5

Post autor: kuczy »

robcio79 pisze:Jutro zrobię test w powietrzu
dzięks
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Ponowiłem testy wg Twoich sugestii.
Lot na powietrzu, temp -6°C, lekki wiatr, dron w ustawieniu HIGH.
Wyniki:
Bateria 850mAh:
I-sza - 1min. i 2sek. (o zgrozo)
II-ga - 1min. i 12sek.
Bateria 500mAh:
I-sza - 6min. i 30sek.
II-ga - 4min. i 45sek.
III-cia - 5min. i 15sek.
Tak jak wcześniej pisałem... "papier wszystko przyjmie"...
Dodam jeszcze wagę w/w baterii:
500mAh - 16g.
850mAh - 19g.
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Powtórzyłem testy. Warunki niemal identyczne jak wczoraj. Bardzo lekki wiatr (niemal bezwietrznie), temp. -7°C. Wyniki są zbliżone do wczorajszych, także nie ma sensu żebym każdy wynik jeszcze raz wpisywał. Wniosek: Przy zakupie baterii, nie należy ufać w podane mAh, bo i tak bateria żyje po swojemu. Może są wyjątki, ale ja na 5 baterii takiego nie spotkałem.
Teraz kupię 650mAh (uważam, że o większej pojemności nie ma sensu) i porównam je do tych 500mAh.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: syma x5

Post autor: LordOfTheDeath »

Kup Nano Techy o których wspominałem wcześniej w wątku. Miałem co prawda X5SC, ale z płytką X5 V6 ( którą swoją drogą bardzo polecam ) i przy ostrym pałowaniu z podpiętą kamerką SQ12 (13g) wytrzymywały około 8 minut. Ale to był tylko Tryb High i obydwa drążki w górnej pozycji. Płaciłem coś koło 22zł za sztukę. Po lataniu zawsze doładowywałem do 3,8V i po kilku miesiącach ani nie straciły wydajności ani nie napuchły.
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Za późno, już zamówiłem 2x650mAh i 1x800mAh (żeby przesyłka była darmo). Przetestuję i dam znać jak działają. Może dla kogoś się przyda. Moja SYMA X5HW ma tak fatalną kamerę, że ją zdjąłem pierwszego dnia (żeby się nie denerwować). Używam jej cały czas do nauki latania (całkowicie odciążona - co mogłem zdemontowałem). Tak jak wcześniej wspomniałem przymierzam się do lepszej maszyny, koniecznie z GPS. Co możecie polecić? Samodzielny montaż odpada.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: syma x5

Post autor: LordOfTheDeath »

Nie rozumiem tego młodzieńczego popędu na gps. Ani tym bardziej przekonania, że jak polecę w pi..dużo to dron zawsze wróci mi pod nogi. Jakoś mniej się czyta opinii o uciekających stronach bez gpsu. W zasadzie to wogóle. Ztych tańszych gpsowych to Bugs 2. Dobre opinie zbiera też Bugs 5W. Jak chcesz coś nagrywać czy fotografować to coś z gimbalem co najmniej dwuosiowym.
robcio79
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 00:12
Lokalizacja: Kaszuby

Re: syma x5

Post autor: robcio79 »

Dzięki, że uważasz mnie za młodzieniaszka... Właściwie bardziej mi zależy na filmowaniu niż wyścigach (a tu GPS pomaga - tak mi się wydaje). Raz, że nie mam się z kim ścigać... a dwa, że moim hobby jest piłka nożna i wędkarstwo i do tego ma służyć ten dron.
Właśnie nad Bugs 5W, Jjpro x5 lub JJrc x8 się zastanawiam.
Jakieś inne propozycję?
Jeszcze sezon wędkarsko/piłkarski się nie rozpoczął, także mam chwilę do namysłu...
ODPOWIEDZ