FIMI X8 SE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

Taka ciekawostka - pojawiła się instrukcja obsługo do FIMI X8 SE:
- zapisałem ją na swoim dysku Google:

https://drive.google.com/open?id=1LI3_3 ... pBVdiGlQcW

można co nie co wyczytać o trybach lotu oraz np wysokości RTH itp...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

Nowy film z Fimi - podobno jakiś nowy firmware:

sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sqrski »

Elo,
dostał już ktoś informację o wysyłce? Tak sobie obserwuję na Gearbest i z początkowego 14 stycznia zrobił się 4 marca jako data wysyłki.
Co ciekawe - 14 stycznia była promocja na drony i tenże był do kupienia za 399 dolców. Kupiłem, zapłaciłem i dostałem informację że to błąd systemowy i mogą mi dać najwyżej 10% upustu.
Od tej pory nie pojawił się żaden nowy kupon.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

sqrski pisze:Elo,
dostał już ktoś informację o wysyłce? Tak sobie obserwuję na Gearbest i z początkowego 14 stycznia zrobił się 4 marca jako data wysyłki.
Co ciekawe - 14 stycznia była promocja na drony i tenże był do kupienia za 399 dolców. Kupiłem, zapłaciłem i dostałem informację że to błąd systemowy i mogą mi dać najwyżej 10% upustu.
Od tej pory nie pojawił się żaden nowy kupon.
Nie chcę Ciebie martwić, ale dlatego nie kupuję dronów w preorderze. Dodatkowo martwi mnie kompletny brak plików DNG z matrycy - ktore by pokazały co ta matryca jest warta - a na moje pytania i na grupie FIMI i na YouTube - jedyny człowiek który robi relacje (podejrzewam, ze pracownik Xiaomi) ma totalną zlewkę.

Nie wygląda to dobrze.

edit:

OK - ciekawostka - mój komentaż z pytaniem o pliki DNG z matrycy FIMI X8 SE został skasowany z YouTube... - pozostawiam bez komentarza
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sqrski »

kuczy pisze:
Nie chcę Ciebie martwić, ale dlatego nie kupuję dronów w preorderze. Dodatkowo martwi mnie kompletny brak plików DNG z matrycy - ktore by pokazały co ta matryca jest warta - a na moje pytania i na grupie FIMI i na YouTube - jedyny człowiek który robi relacje (podejrzewam, ze pracownik Xiaomi) ma totalną zlewkę.

Nie wygląda to dobrze.

edit:
OK - ciekawostka - mój komentaż z pytaniem o pliki DNG z matrycy FIMI X8 SE został skasowany z YouTube... - pozostawiam bez komentarza
Spoko luz. Za 399 dolców to była forma sprzedaży impulsowej. Ale zwrócili mi już kasę. Poczekam sobie spokojnie. Zwłaszcza że mnie też bardzo (bardziej niż filmy) interesują foty.
Mi Drone z Lightroomem w parze na razie jako tako dają radę, więc nie ma pośpiechu.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

sqrski

Ja jestem w troszkę innej sytuacji. Nie sądzę, aby Fimi mial lepsze zdjecia od bezlusterkowca, natomiast na pewno ma lepsze filmy - (o wiele wiekszy bitrate, 2/4K, wiec możliwość malego zooma lub zapuszczenia stabilizacji ew. drgań - i to zakladajac format wynikowy 1080p - bez utraty jakości w materiale fullHD).

Wiec kusi ze wzgledu na filmy - ale jestem przyzwyczajony do całkiem dobrych fotek, dlatego chcialbym sprawdzić na ile są gorsze, na.ile więcej szumią albo na ile większe są zniekształcenia obiektywu lub aberacje (rozjazd kolorów ).
Smutne jest to, że producent chwali się tylko filmami zupełnie olewając kwestie zdjęć.

A jak mówisz - także uważam, że dobre zdjecie jest ciekawe samo w sobie, natomiast dobry film to nie tylko jakosc materiału, ale przede wszystkim sens ujęć, temat przewodni, dynamika akcji zgrana z tematem, do tego muzyka.... filmy są trudniejsze w realizacji a jednocześnie bardzo łatwo krytykowane. Film czesto odbiorca oglada tylo raz, zdjecie chyba częściej, bo mozna sie chwilę zatrzymac, poszukać szczegółów itp...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

------------------------------------------------------------------------
Poniższe pliki są prawdopodobnie "zrzutem klatek z filmu" do formatu DNG. - proszę wziąć to pod uwagę- taki materiał otrzymałem od użytkownika. Poniżej oryginalny post:
------------------------------------------------------------------------

Pozwolę sobie napisać w nowej wypowiedzi - gdyż mamy przełom.
na oficjalnej grupie Xiaomi znalazł się człowiek który jako pierwszy (lub jeden z pierwszych) otrzymał Fimi X8 SE.

- zagadałem do gościa i dostałem na maila pliki DNG. Umieściłem je na swoim Google Drive:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... koNBtCziJQ



Specjalnie nie piszę swojej opinii ponieważ czekam na wasze reakcje.
PS - Smutne jest to, że w danych EXIF nie ma podstawowych parametrów jak ISO, czas itp... - jest model drona oraz wielkość pliku...
Ostatnio zmieniony czwartek 31 sty 2019, 07:14 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sqrski »

kuczy pisze:Pozwolę sobie napisać w nowej wypowiedzi - gdyż mamy przełom.
na oficjalnej grupie Xiaomi znalazł się człowiek który jako pierwszy (lub jeden z pierwszych) otrzymał Fimi X8 SE.
- zagadałem do gościa i dostałem na maila pliki DNG. Umieściłem je na swoim Google Drive:
To oryginalne pliki? 1920x1080 72 DPI ?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

sqrski pisze:
kuczy pisze:Pozwolę sobie napisać w nowej wypowiedzi - gdyż mamy przełom.
na oficjalnej grupie Xiaomi znalazł się człowiek który jako pierwszy (lub jeden z pierwszych) otrzymał Fimi X8 SE.
- zagadałem do gościa i dostałem na maila pliki DNG. Umieściłem je na swoim Google Drive:
To oryginalne pliki? 1920x1080 72 DPI ?
Właśnie na oficjalnej grupie juz tez ktoś zwrócił na to uwagę.
Prawdopodobnie zdjęcia wykonane podczas nagrywania video - coś ala "zrzuty ekranu w rozdzielczości 4K"....
- więc chyba trzeba wziąć na to poprawkę.

Takie dostałem, takie umiescilem.
Podejrzewam ze facet nie do konca ogarnął obslugi. ZMIENIŁEM TREŚĆ mojego postu z linkiem, o te informacje - DZIĘKI !
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sqrski »

kuczy pisze: Właśnie na oficjalnej grupie juz tez ktoś zwrócił na to uwagę.
Prawdopodobnie zdjęcia wykonane podczas nagrywania video - coś ala "zrzuty ekranu w rozdzielczości 4K"....
- więc chyba trzeba wziąć na to poprawkę.
No to trzeba poczekać na normalne. Jak na razie z tego, co zauważyłem (w porównaniu do MI 4K) zdjęcia są zdecydowanie mniej zaszumione.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Podejrzewam ze facet nie do konca ogarnął obslugi.
Raczej ktos nie do konca ogarnal przegladarke obrazkow i patrzy na JPEGowe preview.

Ja tam widze 3832x2152
raw.jpg
raw.jpg (88.47 KiB) Przejrzano 4863 razy
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sqrski »

pawelsky pisze:
kuczy pisze:Podejrzewam ze facet nie do konca ogarnął obslugi.
Raczej ktos nie do konca ogarnal przegladarke obrazkow i patrzy na JPEGowe preview.
A może ogarnia przeglądarkę obrazków, tylko przeglądarka nie ogarnia rawów z X8?
Rzeczywiście lightroom widzi je jako 3800x2100. Irfan Viev widzi rawa jako 1920.

A wykonawca sam przyznał, że to zdjęcia robione w czasie kręcenia filmu.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawelsky »

sqrski pisze:A może ogarnia przeglądarkę obrazków, tylko przeglądarka nie ogarnia rawów z X8?
Pokusilbym sie o stwierdzenie ze wiekszosc generycznych przegladarek nie ogarnia RAWow, tylko wyswietla zawarte w nich skompresowane preview... :-)
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sqrski »

pawelsky pisze: Pokusilbym sie o stwierdzenie ze wiekszosc generycznych przegladarek nie ogarnia RAWow, tylko wyswietla zawarte w nich skompresowane preview... :-)
Irfan Viev ogarnia rawy Canona bez problemu.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawelsky »

sqrski pisze:Irfan Viev ogarnia rawy Canona bez problemu.
Tyle ze to nie jest RAW Canona tylko Adobe...

To o czym trzeba pamietac w przypadku RAWow to to, zeby nie wyciagac pochopnych wnioskow co do jakosci zdjecia, nie majac pewnosci co sie tak naprawde oglada, bo w przypadku DNG malo znam przegladarek obslugujacych cos wiecej niz tylko skompresowany podglad.
ODPOWIEDZ