DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Mieszkasz na końcu Świata?
Znajdź grupę sparka / air na fb i umów się z kimś by Ci pokazał jak lata.
Chciałbyś dostać nowy model już aktywowany ze sklepu?
Więc nie bądź cebula.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Spark

Post autor: Jagoda »

dakon pisze: kupuje przez internet, latam 2 dni i oddaje. Czy jak już zaktualizuje drona, oderwę folijki to nie przysługuje mi zwrot do 14 dni? Bo najchętniej kupiłbym air i spark wypróbował i wybrał.
dakon pisze: Z ustawy jest tak że możesz używać, przetestować itp. Po to jest to prawo do zwrotu. Pytanie jak podchodzą do tego sklepy.
Ciekawe podejście do tematu zakupu.
Idąc dalej, to korzystając z tego "prawa" to zawsze Janusze mają nowiuteńkie latadełko.
- kupuje, lata 7 dni (testuje, sprawdza) - nie pasuje i zwraca
-następnie znowu kupuje (może w innym sklepie netowym), lata itd. itd. itd.
Niestety, tak to obecnie nie działa
W przypadku zawarcia umowy na odległość, konsumentowi przysługuje prawo do obejrzenia i sprawdzenia towaru, na takich samych zasadach, jakby dokonywał zakupu w sklepie stacjonarnym. Jeśli jednak zwracany towar nosi ślady użytkowania, wykraczające poza standardowe sprawdzenie produktu, sprzedający może wymagać od konsumenta proporcjonalnego pokrycia strat.
A tu ma zastosowanie to co napisał
s050197 pisze:Z tego co wiem, to zwrócić można sprzęt nieużywany. Nie uruchomisz drona bez pozostawienia śladów użycia ;-)
Ps.
@s050197 sorki, że podkreśliłem i "pogrubiłem" zdanko z Twojego cytatu
Pozdrawiam. :), :)
dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: dakon »

Sklep x-kom odpisał mi na maila że mogę drona wypróbować, polatać i oddać. Nie wiem gdzie tu cebula, ale spoko.
dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: dakon »

Jagoda pisze: kupuje, lata 7 dni (testuje, sprawdza) - nie pasuje i zwraca
Tak mozesz na przykład tv kupić do domu oglądać 10 dni i zwrócić takie masz prawo.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

Z tym uzywaniem a potem oddawaniem to nie jest takie hop siup bo mozna zostac obciazonym kosztami 'zmniejszenia wartosci'
https://prokonsumencki.pl/blog/konsumen ... cjonarnym/
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Chciałbyś dostać taki "nowy" egzemplarz? Przecież wygląda i działa jak nowy. Nie wiem jak Ty, ale ja kupując nowy, chce żeby był nieużywany i zafoliowany fabrycznie zamknięty.
Ale musiałeś go uruchomić i gwarancja dji już leci, tak samo care, trzeba będzie nakręcić filmik i udowodnić, że jest z nim wszystko ok itd.

Poza tym, co Ty chcesz sprawdzić? Filmy możesz poprosić, by ktoś Ci surówkę udostępnił i możesz sprawdzić, czy pasuje Ci czy nie.
dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: dakon »

Ja tylko zadałem pytanie czy ktoś brał i oddawał a wy robicie z tego jakiś niesamowity problem. Sam sprzedaje części samochodowe i też uważam że jest to chore prawo ale takie jest. Możesz kupić co chcesz, wypróbować itp. Nie może tylko część być uszkodzona przy zwrocie.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Spark

Post autor: Wania »

Kup aira skoro budzet na to pozwala, szczegolnie ze chcesz go uzywac do nagrywania pamiatek z wakacji.
dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: dakon »

Przeglądając oferty widzę że hub do ładowania air jest bardzo tani w porównaniu do sparka . U nas 130 na aliexpres 60 zł. Ktoś wcześniej radził mi tu żeby polować na samego air. Biorąc pod uwagę że na aliexpres combo teraz jest 3400 a sam dron 2600 to dokupując dwie baterie i ten hub zestaw wydzie mnie 3100. No chyba że to combo ma coś więcej o czym nie wiem ?
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI Spark

Post autor: Wania »

Ten hub to olej, bo z tego co tu pisali nie laduje on jednoczesnie wszystkich baterii tylko po kolei
dakon
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 13:24
Lokalizacja: Czeladź

Re: DJI Spark

Post autor: dakon »

Wania pisze:Ten hub to olej
Dlatego w porównaniu do sparka taki tani.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Spark

Post autor: Verid »

Wania pisze:Ten hub to olej
Szczególnie jak chcesz cykać foty z wakacji. W to miejsce lepiej kup ładowarkę samochodową z BG. Ładuje dwa pakiety na raz plus aparaturę i uniezależnia cię od gniazdka.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

dakon pisze: No chyba że to combo ma coś więcej o czym nie wiem ?
Wystarczy wejść na stronę producenta i będziesz wiedział co jest w zestawach. Możesz sobie porównać, czy warto brać combo, czy nie.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Ja osobiście do aira potrzebowałem tylko golasa plus dodatkową baterie.
Czas lotu niewiele mniejszy niż spark z trzema. Do tego case na kontroler( do koptera jest w zestawie) i jazda.
Wrzucisz calosc do plecaka.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: DJI Spark

Post autor: labo »

Ufff, doczytałem... :D
Ponieważ w rodzinie zastanawiamy się nad składkowym prezentem na zakończenie szkoły dla jednego chłopaka mam pytania następujące:

Czy ktoś z Was latał na Samsung Galaxy J5 2017? Nie ma tego telefonu w spisie rekomendowanych, a chłopak ma taki telefon (sprawdziłem).

Czy warto brać combo z 2 bateriami torbą itp. https://www.mediaexpert.pl/drony/dron-d ... ,id-898822 Na ile te dodatki są przydatne?

Czy też wersję z kontrolerem https://www.mediaexpert.pl/drony/dron-d ... id-1195150 i dokupić akumulator?
ODPOWIEDZ