Pixhawk 2.4.8 problem z kartą SD

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dob12
Posty: 102
Rejestracja: sobota 03 mar 2018, 09:03
Lokalizacja: 52.7,-6.7

Pixhawk 2.4.8 problem z kartą SD

Post autor: dob12 »

Witam
Panowie takie pytanie.
Ma lub miał ktoś z użytkowników tego kontrolera problem z kartą SD czyli PreArm: logging fail.
Mój dostałem razem kartą 4GB,niestety z nią nie współpracuje wcale .
Na forach można znaleźć wzmiankę o problemach takowych, i pomaga czasem zmian FAT32 na system FAT
Niestety czasem nawet na FAT nie działa ,pomaga ponowny format
Wiem ze można to odznaczyć ,ale wolałbym żeby to działało
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pixhawk 2.4.8 problem z kartą SD

Post autor: kuczy »

dob12 pisze:Witam
Panowie takie pytanie.
Ma lub miał ktoś z użytkowników tego kontrolera problem z kartą SD czyli PreArm: logging fail.
Mój dostałem razem kartą 4GB,niestety z nią nie współpracuje wcale .
Na forach można znaleźć wzmiankę o problemach takowych, i pomaga czasem zmian FAT32 na system FAT
Niestety czasem nawet na FAT nie działa ,pomaga ponowny format
Wiem ze można to odznaczyć ,ale wolałbym żeby to działało
Kup jakąkolwiek firmową kartę - pojemność i prędkość nie ma w pixie znaczenia. Te, co dają w chinach to zatyczki do gnazda SD.
dob12
Posty: 102
Rejestracja: sobota 03 mar 2018, 09:03
Lokalizacja: 52.7,-6.7

Re: Pixhawk 2.4.8 problem z kartą SD

Post autor: dob12 »

problem w tym że sprawdzane na moich dobrych kartach" SanDisk i Kindston " (tak przynajmniej na nich jest napisane) ;)
jeslijesli ustawie na nich FAT i Allocation Unit Size 16 kb ,kontroler sie uzbraja,
jesli te samą karte sformatuje w Fat32 ,od razu jest komunukat.
Problem w tym ze FAT16 i unit size 16 kb można ustawić tylko na kartach do 1 GB
Ale na to tez jest rozwiązanie,
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Pixhawk 2.4.8 problem z kartą SD

Post autor: labo »

kuczy pisze:Kup jakąkolwiek firmową kartę - pojemność i prędkość nie ma w pixie znaczenia. Te, co dają w chinach to zatyczki do gnazda SD.
To prawda, jeszcze nie spotkałem sprawnej chińskiej karty...

Niestety mam też problem z kartą SD. W pewnym momencie "Prearm: Logging failed" i "No IO Thread Heartbeat ()". Okazało się, że padła w Pixhawku karta Sandisk 2GB. Oby przypadek. Wstawiliśmy Kingstona 1GB i pierwszy raz zobaczyliśmy zielonego leda. :) Niestety przy próbie uzbrojenia silników "Prearm: Logging fail". Pierwsza myśl, że pixhawk uwala karty, ale ten Kinston żyje.

EDIT: Format karty (tym razem na FAT32 - poprzednio FAT) i niestety znowu Prearm :Logging failed. Na karcie pusto...

EDIT2: Co ciekawsze przy probie uruchomienia bez karty SD wywala Prearm: Compasses Incosistens. Za każdym razem. Po włożeniu karty ten komunikat znika a pojawia się znowu Prearm: Logging failed.

EDIT3: Kolejna wymiana tym razem na Samsung 8GB Class10 rozwiązała sprawę. Oznacza to, że nie wszystkie stare karty będą działać poprawnie.
dob12
Posty: 102
Rejestracja: sobota 03 mar 2018, 09:03
Lokalizacja: 52.7,-6.7

Re: Pixhawk 2.4.8 problem z kartą SD

Post autor: dob12 »

faktycznie te moje karty trochę starawe,
kopie jakis ori Class 10
ODPOWIEDZ