Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Baqsthc »

Akurat ja jeździłem autkiem z fpv dość szybko i twoje obawy są jak najbardziej słuszne. Tak nisko nad glebą zamocowania kamera utrudnia rozróżnienie przeszkód. Nie poszalejesz za szybko, chyba że, idealnie znasz teren w którym jeździsz i znasz każda jedną przeszkodę. Drift w fpv też raczej ciężko nie mogąc się dowolnie rozglądać.
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

Dzięki za opinie, ale ogólnie jest z tego FUN ?... Wiem, wiem jeżeli nie spróbuje to się nie przekonam :) Nie mogę namierzyć tych Quanum V2 Pro :( w HK jednak niedostępne :(
Może coś z firmy Eachine i jednym ekranem co by miało możliwość podpięcia zewnętrznego źródła obrazu ? Już olać że ma 5,8g odbiornik. Używać nie muszę. Ale czy z tej firmy jest coś porównywalnego do jakości tych quanum V2 pro ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Verid »

Takpoprostu pisze:Może coś z firmy Eachine i jednym ekranem co by miało możliwość podpięcia zewnętrznego źródła obrazu ?
Patrz w opisy. Ma mieć AV-in.
Takpoprostu pisze:Ale czy z tej firmy jest coś porównywalnego do jakości tych quanum V2 pro ?
Praktycznie wszystkie kubły są oparte na jednym i tym samym patencie (monitorek plus soczewa). Jak rozdzielczość się zgadza i soczewa jest akrylowa nie fresnel to możesz przyjąć że to będzie to samo. Różnice są w dodatkach - odbiornik, nagrywarka, solidniejsza obudowa, własne zasilanie itp Warto też przejrzeć opinie czy mają Blue/Black Screen'a i na ile agresywnego. W samochodzie to nie jest aż tak istotne bo zawsze możesz puścić gaz i autko się zatrzyma ale jakby cię wzięło na latanie w tym to jest to krytyczny parametr.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Baqsthc »

Fun jest wielki. Ale nie z zapierdzielania. Fun jest z zaczepiania I radości dzieciaków na chodnikach :)
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

Stwierdzam że dokupię nadajnik do testu na 5.8G - nie są drogie... A jak będzie mi za mało wtedy przejdę na 1.2g no i gogle już zostaną.




Skoro nie kupię 1.2 tylko tańsze nadajnik 5.8 to zainwestuje może w full hd:
https://www.banggood.com/Eachine-Goggle ... rehouse=CN
lub
https://www.banggood.com/Eachine-EV900- ... rehouse=CN

Czy to dobry wybór cena / jakość ? Wyczytałem też że te gogle ev900 mają opóźnienie 100ms ze względu że zmieniają sygnał na cyfrowy i to niby bardzo dużo ? Przez co są beznadziejne ?

Chyba że nie warto FHD to są polecane podobno te
https://pl.aliexpress.com/item/Eachine- ... 44622.html

Co byście wybrali ?
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Baqsthc »

Nadajniki analogowe nie przenoszą full HD. Koniec kropka. Szukasz podglądu full HD? Light bridge. Jak już zobaczysz cenę to zejdziesz na ziemię.
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

Baqsthc pisze:Nadajniki analogowe nie przenoszą full HD. Koniec kropka. Szukasz podglądu full HD? Light bridge. Jak już zobaczysz cenę to zejdziesz na ziemię.
Nie no ok - mam świadomość.

Ale czy gogle EV900 (które mogę podłączyć do PC ;-) ) w połączeniu z kamerą np. Caddx Turtle V2 1080p - dadzą mi jakość taką samą co kamerki runcama za 30zł z goglami 800x480 ? Chyba obraz będzie klarowniejszy hm ?
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Baqsthc »

Analog nie przenosi nawet 800 pikseli. Obraz może być lepszy, ale mówię tu o kolorach, reakcji na zmiany oświetlenia. Nie o rozdzielczości. A caddix jeśli chodzi o sam podgląd nie ma super opinii.
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

Baqsthc pisze:Analog nie przenosi nawet 800 pikseli. Obraz może być lepszy, ale mówię tu o kolorach, reakcji na zmiany oświetlenia. Nie o rozdzielczości. A caddix jeśli chodzi o sam podgląd nie ma super opinii.
Analog to analog - nie spodziewam się 4K w tych goglach. Ale są analogi lepsze lub gorsze pod względem optyki. Po prostu liczyłem na ostrzejszy i klarowniejszy obraz. A full HD to chyba bardziej bym wykorzystał przy PC.

W Takim razie w podobnej cenie miałbyś do polecenia jakąś kamerę ?
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Baqsthc »

Jeśli chcesz jedną kamerę, jednocześnie nagrywającą HD i dająca sygnał do podglądu to sensowny wybór masz ograniczony. Runcam split 1 albo 2 bądź ten Caddix. Jeśli chcesz sensowną kamerę do podglądu a nagrywanie ogarniesz jakąś inną to runcam eagle 2. Albo jak chcesz śmigać w nocy to runcam owl, a nawet maja jeszcze jakaś lepsza do operowania w nocy ale nie pamiętam nazwy, tyle że ona tylko B&W.
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

A nagrywanie nie jest istotne - tylko podgląd. Nagrywaniem zajmie się gopro. Dzięki Ci za ten post zaraz się im przyjrzę. A jeszcze tylko utwierdź w decyzji EV900 za 99 dolca - dobry wybór ?
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Baqsthc »

W goglach nie pomogę. Nie wierzę w jakość niczego poza fatsharkami I Skyzone. A kubełków nie znam.
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Takpoprostu »

Zakupie ev900 zobaczymy...
Spike
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 20:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: Spike »

Co do FPV na 5.8GHz to będziesz miał zasięg ok. 200-300 metrów w miarę otwartym terenie. Wjedź za górkę, budynek czy drzewa i obraz zniknie.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Czy da się złożyć FPV który uzyska ponad 1 km zasięgu ?

Post autor: yoseph »

jak dla mnie to w grę wchodzi link 1.2 z odbiornikiem gdzieś wysoko w domu, w oknie czy gdziekolwek. Do tego koniczynki na nim i retransmisja 5.8 do gogli w miejscu w którym będziesz stał. Ja na takim zestawie osiągałem w samolocie 2km na wysokości około 2 metrów, za jedną albo dwiema warstwami krzaków, odbiornik stał na 1m nad ziemią. Ale teren był łatwiejszy, dlatego polecam odbiornik 1.2 umieścić jak najwyżej możesz.
ODPOWIEDZ