Fatshark Dominator

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

o0mysz0o
Posty: 23
Rejestracja: sobota 17 lis 2018, 10:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Fatshark Dominator

Post autor: o0mysz0o »

Witam.
Kupiłem sobie przed chwilą gogle fpv Fatshark Dominator.
I mam parę pytań do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek w tym hobby.
  • Co będę potrzebować żeby polatać sobie dronem Mobula7
  • Jaki moduł diversity polecacie za rozsądną cenę
  • Jaką firmę polecacie na wybór Anten do gogli i czy ma to jakieś większe znaczenie jaka firma
  • Następnego drona w kolejce do zakupów mam STX 225. Co myślicie o tym dronie?
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Fatshark Dominator

Post autor: Adrián »

Używałem realacc 5808 pro i bardzo sobie chwaliłem.
Teraz pewnie wyszła kolejna wersja.

Anteny, jeśli kupisz odbiornik diversity, to pagoda + helikal 3.5. Anteny od prodrone lub helikal od prodrone i pagody od actuna.
To tak przyszłościowo, do kolejnego koptera. Oczywiście w kopterze nr 2 też pagoda i w goglach pagoda plus helikal.

W pierwszym masz inną antenę, ale przy małych odległościach, nie będzie to miało tak dużego znaczenia. Lepiej kupić raz a dobrze i postawić na anteny do docelowego ( w tym też oczywiście będzie działało).

Ww firmy anten, to producenci z PL. Mierzone, bardzo dobre anteny.
o0mysz0o
Posty: 23
Rejestracja: sobota 17 lis 2018, 10:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fatshark Dominator

Post autor: o0mysz0o »

Adrián pisze:Używałem realacc 5808 pro i bardzo sobie chwaliłem.
Teraz pewnie wyszła kolejna wersja.
Znalazłem DVR z plusem na AliExpress tylko jaką wersję mam wybrać i dlaczego tą.
Adrián pisze:Anteny jeśli kupisz diversity, to pagoda + helikal 3.5.
Pagoda to TA antena?
Jeśli chodzi o Helical 3.5 to jest ta antena o której wspominasz? Pytam bo pierwszy raz widzę taką antenę, u żadnego YouTubera jeszcze wcześniej takiej nie widziałem.
Adrián pisze:Anteny od prodrone lub helikal od prodrone i pagody od actuna.
To tak przyszłościowo, do kolejnego koptera. Oczywiście w kopterze nr 2 też pagoda i w goglach pagoda plus helikal.
Rozumiem że Pagoda oraz Helical to rodzaj anteny, a Prodrone i actuna to firma. Jeśli się mylę to mnie popraw :)
Wspominam o tym ponieważ większość Youtuberów używa Anteny typu koniczynka oraz panel tak jak np. w TYM zestawie. Czemu akurat taki zestaw wybrałeś?
Adrián pisze:W pierwszym masz inną antenę, ale przy małych odległościach, nie będzie to miało tak dużego znaczenia. Lepiej kupić raz a dobrze i postawić na anteny do docelowego ( w tym też oczywiście będzie działało).
Noo dokładnie, jak najbardziej sie z Toba zgadzam :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Fatshark Dominator

Post autor: Adrián »

1. Tak, anteny które pokazałeś to pagoda i helikal.
2. Nie mam zielonego pojęcia, skąd się wzięła ta "moda" na anteny panelowe w połączeniu z koniczynami lub pagodami w diversity w odbiorniku i modelu. Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że jest małych rozmiarów w porównaniu do helikala.
Optymalne połączenie to bacik plus panelowa lub koniczyna / pagoda z helikalem.

Jeśli to dla Ciebie nowość, to poczytaj podstawy http://zrobsobiedrona.blogspot.com/2014 ... n.html?m=1

3. Actuna i prodrone to firmy anten.
4. Zobacz też ofertę na banggood odbiorników do FS.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Fatshark Dominator

Post autor: skazi »

Jeśli chodzi o moduł do FS, to polecam po taniości Eachine Pro58 z BG. Oczywiście soft trzeba zmienić na jakiś inny np. płatny Achilles FPV lub darmowy Pirx.
o0mysz0o
Posty: 23
Rejestracja: sobota 17 lis 2018, 10:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fatshark Dominator

Post autor: o0mysz0o »

Przeczytałem artykuł, dowiedziałem się trochę więcej na temat działania anten (Już wiem na czym polega Diversity :D ). Dziękuje :)
Po przeczytaniu paru artykułów i wypowiedzi w internecie zdecydowałem się na zakup Realacc RX5808 PRO PLUS z Achillesem na pokładzie.
skazi pisze:Jeśli chodzi o moduł do FS, to polecam po taniości Eachine Pro58 z BG. Oczywiście soft trzeba zmienić na jakiś inny np. płatny Achilles FPV lub darmowy Pirx.
O Eachine RX58 również czytałem ale stwierdziłem że za dużo zachodu z powodu 20 zł. Bo to trzeba kupić firmware achillesa za dodatkowe 11 dolarów plus do tego przełącza dzięki której można wgrać w/w oprogramowanie plus samo wgrywanie firmware, wolę dać te 20 zł i mieć święty spokój :)

Kolejna sprawa to wybór wejścia antenowego przy module.
Lepiej RP SMA czy SMA? I Dlaczego.

[MOD - kolejna próba przemycenia reflinku czy innego lojalnościowego chłamu zostanie sowicie nagrodzona]
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Fatshark Dominator

Post autor: Adrián »

Z bolcem czy bez, to bez różnicy. Ma pasować do nadajnika i odbiornika i o tym trzeba pamiętać.
Z tego co pamiętam, to oryginalne odbiorniki od fs zawsze były bez tzw bolca.

Taki też miałem u siebie.
o0mysz0o
Posty: 23
Rejestracja: sobota 17 lis 2018, 10:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fatshark Dominator

Post autor: o0mysz0o »

Wybacz panie Modzie, nie wiedziałem o żadnym reflinku, nigdy tego nie używałem nawet. Swoją drogą który to był link? Chciałbym wiedzieć żeby na przyszłość już nie wrzucać na forum tego typu linków.

Jeśli TX na dronie ma wejście antenowe MMCX jak w STX 225 to trzeba dobrać RX z RP SMA czy SMA czy to nie ma znaczenia? :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Fatshark Dominator

Post autor: Verid »

o0mysz0o pisze: Chciałbym wiedzieć żeby na przyszłość już nie wrzucać na forum tego typu linków
Dotychczas zamieszczone linki zostały wyczyszczone. Generalnie (szczególnie w przypadku AliExpress i Gearbest) wycinasz wszystko po ".html" czyli w przypadku linku do STX 225 wycinasz wszystko od pytajnika z pytajnikiem włącznie (całe ?wid=1433363&lkid=11030196)
Ten wredny...
o0mysz0o
Posty: 23
Rejestracja: sobota 17 lis 2018, 10:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fatshark Dominator

Post autor: o0mysz0o »

Verid pisze:
o0mysz0o pisze: Chciałbym wiedzieć żeby na przyszłość już nie wrzucać na forum tego typu linków
Dotychczas zamieszczone linki zostały wyczyszczone. Generalnie (szczególnie w przypadku AliExpress i Gearbest) wycinasz wszystko po ".html" czyli w przypadku linku do STX 225 wycinasz wszystko od pytajnika z pytajnikiem włącznie (całe ?wid=1433363&lkid=11030196)
Ok, będę zwracać na to uwagę w przyszłości :)

Edit: Przyszły mi właśnie google :D nie mam jeszcze drona więc mam pytanie. Jest jakiś sposób aby podłączyć Fatshark Dominator v1 do Laptopa bądź do telewizora?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Fatshark Dominator

Post autor: Adrián »

Jeśli nie maja hdmi, to zostają chinch. Moje v3 miały hdmi, to nie było problemu.
o0mysz0o
Posty: 23
Rejestracja: sobota 17 lis 2018, 10:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fatshark Dominator

Post autor: o0mysz0o »

Nom nie mają hdmi, jedynie co znalazłem to przejściówkę z hdmi na "czincze".
Podłączałem je przez do telewizora przez "czincze" ale to wyglądało tak jak by telewizor ich wgl nie wykrywał.

A propo anten na sam początek wybrałem TBS Triumph ze względu na ich wytrzymałość bo jak to wiadomo na początku nie jednego kreta się zaliczyć :) oczywiście mam nadzieje na jak najmniejszą ich ilość :D
Co myślicie o połączeniu antent:
Model ->TBS Triumph
Gogle z Diversity
  1. TBS Triumph
  2. LHCP Realacc 5.8G (Panelowa) (Lepiej RHCP czy LHCP?)
Rolnick
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 08:07
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Fatshark Dominator

Post autor: Rolnick »

o0mysz0o pisze:Podłączałem je przez do telewizora przez "czincze" ale to wyglądało tak jak by telewizor ich wgl nie wykrywał.
Zapewne podłączyłeś pod wejście video w TV więc nic dziwnego że nie działa.
Podłącz pod coś co ma cinch oznaczony video out - tuner TV sat/kabel, DVD, vhs (jeśli masz takie prehistoryczne sprzęty :-))
ODPOWIEDZ