Robbe xs-4 problem

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

konradwarka
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2018, 22:17
Lokalizacja: Warka

Robbe xs-4 problem

Post autor: konradwarka »

Witam, zostałem posiadaczem używanej aparatury, odbiornika i części helikoptera (ktoś miał wyrzucić to przygarnołem). Jestem zielonym z tym temacie i potrzebuje pomocy.

Po podłączeniu odbiornika pod baterie, silników i serw pod odbiornik to jeden silnik od razu startuje a drugi nie(zamieniając końcówkę silników jest na odwrót). Serwa ładnie działają z aparatury a silniki nie reagują.

Czy może ktoś wie jaka może być przyczyna i jak to naprawić?

Czy potrzeba do tego dodatkowo jakiegos regulatora obrotów?ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: Verid »

Przypuszczam że tu problemem jest nie sprzęt a użyszkodnik który nie dotarł do instrukcji obsługi. To co pokazałeś nie jest typowym odbiornikiem a modułem wszystko w jednym czyli odbiornik, regulatory silników szczotkowych i układ stabilizacji w jednej puszcze. Prawdopodobnie uruchomiłeś go jak leżał krzywo i system natychmiast usiłował się ustabilizować rozpędzając jeden z silników.
Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo że moduł jest uwalony i nawet jak go ułożysz zgodnie z instrukcją to będzie świrował (dlatego miał trafić na śmietnik) ale najpierw postaraj się znaleźć jakąś dokumentację do tego albo choć fotki poglądowe jak to w oryginale było upakowane w maszynie.
Ten wredny...
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: Z.W15 »

konradwarka pisze:Witam, zostałem posiadaczem używanej aparatury, odbiornika i części helikoptera (ktoś miał wyrzucić to przygarnołem). Jestem zielonym z tym temacie i potrzebuje pomocy.

Po podłączeniu odbiornika pod baterie, silników i serw pod odbiornik to jeden silnik od razu startuje a drugi nie(zamieniając końcówkę silników jest na odwrót). Serwa ładnie działają z aparatury a silniki nie reagują.

Czy może ktoś wie jaka może być przyczyna i jak to naprawić?
Te szczatki to pozostalosc po makiecie Dauphien 450 z odbiornikiem 3w 1,jedynie jak mozesz sprawdzic prace silnikow to po podlaczeniu zasilania- odbiornik plasko na stole i obracac lekko w lewo lub prawo
wymusi to na zyroskopie obroty jednego lub drugiego silnika lub obydwu jednoczesnie.
Jezeli to nawet bedzie dzialac to odbudowanie helika na tych podzespolach to praca utracona i wrecz zniechecenie do tego hobby.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: Verid »

Z.W15 pisze:ezeli to nawet bedzie dzialac to odbudowanie helika na tych podzespolach to praca utracona i wrecz zniechecenie do tego hobby.
Pamiętam że w Lamie V3 i V4 lubił paść ten moduł. Te coaxial'e są ciągle na rynku, może jakby dopadł takiego z uwaloną elektroniką mógłby z tego zrobić jakiegoś samowisa.
Ten wredny...
konradwarka
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2018, 22:17
Lokalizacja: Warka

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: konradwarka »

Dziękuję za sugestie, coś z tym postaram się zrobić.

A czy do tej aparatury można dobrać jakiś odbiornik 4 kanałowy? Coś w tym stylu jak na foto.

Tak żeby dało radę sparowac aparaturę z odbiornikiem i do odbiornika podłączyć serwa, regulator - silnik,ObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: pawelsky »

konradwarka pisze:A czy do tej aparatury można dobrać jakiś odbiornik 4 kanałowy?
W teorii tak, w praktyce marne szanse ze znajdziesz cos pasujacego. Dodatkowo to jest zestaw od heli wiec bardzo mozliwe ze juz aparatura robi miksowanie kanalow, wiec nawet gdybys odbiornik znalazl nie bedziesz w stanie uzyc go w samolocie.

Odpusc sobie kombinacje i kup sobie cos jakiegos turnigy, irange, flysky czy jumpera za 50-60 USD
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: Adrián »

Popieram sugestię o zakupie nowej, nawet najtańszej flysky lub turnigy. Będzie znacznie lepsza, niż to co masz. Szkoda nerwów i czasu na szukanie odpowiedniego odbiornika, co i tak może się skończyć fiaskiem i niepotrzebnie wydanymi pieniędzmi.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:Dodatkowo to jest zestaw od heli wiec bardzo mozliwe ze juz aparatura robi miksowanie kanalow
Te aparatury do coaxiali z którymi miałem styczność to były zwykłe 4-kanałowe radyjka bez żadnych udziwnień. Całą robotę z miksowaniem i poziomowaniem odwalał ten modulik w heliku. Jeżeli kolega ma zacięcie elektroniczno-modelarskie to może się pokusić o wydłubanie sygnału PPM (powinno się dać bo XS-4 występuje też w wersji 35MHz) i podanie go na eLeReS'a, FrSky czy co tam ma ochotę ale podobnie jak koledzy jestem zdania że lepiej wyjdzie na zakupie konkretnego sprzętu niż na dręczeniu tego starocia - poza wartościami poznawczymi oczywiście.
Ten wredny...
konradwarka
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2018, 22:17
Lokalizacja: Warka

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: konradwarka »

Dziękuję za opinie i sugestie. Czyli pozostaje zakup nowej aparatury:)

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: Verid »

Co? Nie chcesz go przedłubać? Zobaczyć co ma w bebeszkach? Ja bym to rozgmerał z czystej ciekawości :mrgreen:
Ten wredny...
konradwarka
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2018, 22:17
Lokalizacja: Warka

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: konradwarka »

Jak pisałem w pierwszym poście to jestem zielony w tym temacie. Czyli rozgrzebywanie i tak mi nic nie da.

Myślałem tylko że może taką aparaturę da się sparowac z odbiornikiem w celu użycia jej w aucie rc. A do helikoptera się zamówi nowa.

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: Verid »

konradwarka pisze: Czyli rozgrzebywanie i tak mi nic nie da
Wiedzę. Ale to twoje zabawki.
konradwarka pisze:Myślałem tylko że może taką aparaturę da się sparowac z odbiornikiem w celu użycia jej w aucie rc.
Możesz mieć problem ze znalezieniem takiego odbiornika. Robbe zbankrutowało w 2015. Co prawda prawa do marki zostały wykupione ale cholera wie co oni teraz tłuką pod kątem wstecznej kompatybilności. Od czasów świetności tej aparatury technika nadawania na 2,4GHz poszła dość daleko więc znalezienie czegoś co będzie kompatybilne standardem będzie wymagało sporo szukania.
Daj fotę pleców tego nadajnika, może będzie jakieś info po jakiemu to gada.
Ten wredny...
konradwarka
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2018, 22:17
Lokalizacja: Warka

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: konradwarka »

No to są plecy.

To może spytam się tak. Jaka byście polecili aparaturę i odbiornik dla początkującego? Tylko chciał bym żeby działała z modelem helikoptera i samochodu, nie za miliony monet.
Obrazek

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: Verid »

Ten moduł da się wyciągnąć? Możesz cyknąć fotę co ma tam napisane? Bo w tym momencie światło tam się odbija i nic nie widać...
Co do polecanej aparatury - co dla ciebie oznacza "nie za miliony monet"? Sprecyzuj budżet to będziemy kombinować.
Ten wredny...
konradwarka
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2018, 22:17
Lokalizacja: Warka

Re: Robbe xs-4 problem

Post autor: konradwarka »

Ten 'moduł' tj. puste pudełeczko. Coś powinno być w środku?

Budżet to 200 - 300zł jak na początek zobaczę czy do końca się zaraże RC.

Obrazek

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ