Estakda w puszczy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Estakda w puszczy

Post autor: szoja »

Takie cuś wybudowali pomiędzy Białymstokiem a Supraślem (uzdrowiskiem). Droga do nikąd, pośrodku niczego jak mawiają niektórzy, bo dalej to już granica Unii Europejskiej z sowietem :) Jeśli zrobią latarnie , będzie ciekawie wyglądać o zmroku.

yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Estakda w puszczy

Post autor: yoseph »

Pewnie gdzieś trzeba było wpakować kasę, albo komuś dać zarobić :D
Ale pytanie mam z innej beczki: jaką platformą jest to kręcone ? Coś mi się wydaje że to samolot ale intryguje mnie gimbal i sposób montażu pozwalający na swobodne rozglądanie się w dół
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Estakda w puszczy

Post autor: krall »

szoja pisze:...Droga do nikąd, pośrodku niczego jak mawiają niektórzy, bo dalej to już granica Unii Europejskiej z sowietem :) ...
No właśnie dlatego brakuje na tym filmie takiego ujęcia żeby to pokazać - czyli trochę wyżej i objąć jak najwięcej tej drogi w kadrze :-)
Ale muzyka OK :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Estakda w puszczy

Post autor: piwko »

A co tu mają "sowieci" wspólnego? Dlaczego donikąd? Co to już nie może być drogi z Białegostoku do Supraśla??
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Estakda w puszczy

Post autor: Głuś »

Zgaduje, że to jakiegoś aparatu bo gimbal 2oś. a FC w ogóle YAW nie trzyma. NAZA + NEX?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Estakda w puszczy

Post autor: szoja »

Samolocik to skrzydełko 2 metrowe, a gimbal 2 osiowy Alexmos na razie, kamerka runcam2. Brakuje ujęcia z góry faktycznie w pionie np.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Estakda w puszczy

Post autor: IvanM »

Niemniej jednak - niewtajemniczonemu człowieku nasuwa się pytanie jaka jest logika w budowaniu sporej długości mostu czy tam estakady prowadzącej dokładnie (razem z zakrętem) nad "starą" drogą? Ani to przez rzekę, ani skrót przez teren górski, ani odciążenie dla gęsto zabudowanego miasta...
Niektóre inwestycje w Polsce są arcyciekawe. W Rzeszowie powstał ogromny nowy most długości 482 metrów podwieszony na pylonie wysokości 107 metrów. To most przez rzekę Wisłok - której szerokość wynosi więc mniej 20metrów. Powodem do budowy z 24krotnym zapasem długości była lokalizacja wybrana tak umiejętnie, by most musiał przechodzić także dokładnie nad zbiornikiem elektrociepłowni znajdującym się obok.
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 16 lis 2018, 00:02 przez IvanM, łącznie zmieniany 1 raz.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Estakda w puszczy

Post autor: Jagoda »

IvanM pisze: W Rzeszowie powstał ogromny nowy most długości 482 metrów podwieszony na pylonie wysokości 107 metrów. To most przez rzekę Wisłok -
Ładny obiekt..
A i fota piknie skadrowana.Twoja?Moje uznanie :-)
Pozdrawiam. :), :)
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Estakda w puszczy

Post autor: IvanM »

Jagoda pisze:Ładny obiekt..
Ładny. Chyba tylko po to, by się nim chwalić wydano 184 milionów zł. Most zamkowy (też ładny) wystarcza ze 120m a kolejne mają zaledwie 80m.
Jagoda pisze:Twoja?
Nie.
ODPOWIEDZ