Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: majek »

To sprzedawca zaproponował takie rozwiązanie czy już bezpośrednio Ali po eskalacji? Bo to mi pachnie zwykłą ściemą sprzedawcy.
Mi Ali nigdy nie proponowało czesciowej opłaty, to była zawsze inicjatywa sprzedawcy, którą można odrzucić.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Tanner »

To były propozycje ze strony alliexpress, po założeniu sporu. Do wyboru przedstawili 2 rozwiązania - zwrot 1/4 kwoty lub zwrot całości ale odsyłka towaru. Na czacie napisałem, ze cała kwestia zwrotu odbywa się z winy sprzedawcy i nie widzę powodu dla którego miałbym płacić za jego pomyłki, Pani przyznała rację, napisała, że mogę akceptować zaproponowane rozwiązanie i będzie zwrot za wysyłkę. Ale dalej nigdzie to nie jest napisane :-)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: maxiiii »

To normalne, że ali daje tylko częściowy zwrot. Problemem jest to, że w przypadku odesłania towaru aby uzyskać zwrot sprzedawca musi potwierdzić otrzymanie przesyłki. Śledzenie urwie się na Pekinie i ......... ręka w nocniku:(
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: piwko »

Nie wiem czy to normalne. Ja otrzymałem 100% zwrotu i towar został u mnie... Ani Ali, ani sprzedawca nie chciał jego zwrotu. A towar (moim zdaniem) był podróbką , a nie oryginałem. Chodziło światło rowerowe. Zamiast 10 ledów COB było jedynie 6. Wysłałem tylko jednego meila do administracji. Wcześniej sprzedawca udawał, że nie wie o co mi chodzi. Miał film i fotki. Chciałem się dogadać. Administracja nawet mi nie odpowiadała na meila. Kasę na koncie miałem po 2 dniach...
To wszystko zależy co się reklamuje i jak. Jak ktoś próbuje "rzeźbić" ósemki na wodzie, to ma trudniej...

Jak ciekawostkę powiem, że sprzedawca pozmieniał po tym fakcie wszystkie fotki na swojej stronie na te moje z 6 ledami i dalej wciskał podróby jako niby oryginał...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Głuś »

Tanner, ja odsyłałem właśnie tym listem za 17zł, ale w innej sytuacji. Kompletnie źle zrobiłeś, trzeba się było kłócić do upadłego. W takich sytuacjach sprawę rozpoczynasz od tego, że w sporze zaznaczasz, iż nie otrzymałeś zamówionego towaru (bo taki jest stan faktyczny - w końcu dostałeś jakieś gówno), jak Chińczyk rzuci Ci trakingiem to dopiero dajesz zdjęcie z tym co otrzymałeś w paczce i mówisz mu wprost, że jak chce żebyś odesłał to ma Ci wpłacić na PayPala 5 USD, jak dalej kombinuje od razu klikasz eskalacje i czekasz. Jeśli obsługa Ali nie przyzna Ci zwrotu, dzwonisz do swojego banku/kantoru i prosisz o pomoc. Tak jak pisałem wyżej w dobrym banku załatwienie tematu to kilka minut przez serwis transakcyjny. Tym sposobem zdarzyło mi się ze 3 razy już odzyskać pieniądze bez odsyłania - w reklamacji w banku tak samo argumentowałem, że ja nie będę ponosił kosztów odesłania bo nie otrzymałem zamówionego towaru.

PS. Trzeba było kupić hobbywingi od Głusia hahaha
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Tanner »

Kurde, no to trochę faktycznie. Ja pomijam zawsze kontakt z chińczykiem, jak coś nie gra to od razu zakładam spór aby nie tracić czasu na głupie dyskusje. Zawsze aliexpres dawał mi fajne i adekwatne rozwiązania (nigdy nie kombinowałem żeby na coś naciągnąć) np. jeden przedmiot z zamówienia uszkodzony - zwrot kasy za ten przedmiot. Czegoś brakowało - zwrot kasy (mimo, że sprzedawca chciał dosyłać, dawał fejkowy tracking). Zamawiałem kiedyś kumplowi gryf do gitary - wymiary totalnie nie te, otwory inne i gdzie indziej - zrobiłem request o zwrot 3/4 kwoty, ali przyznało, kumpel gryf przerobił.

Tak więc ja zacząłem już od punktu
jak dalej kombinuje od razu klikasz eskalacje i czekasz. Jeśli obsługa Ali nie przyzna Ci zwrotu,
i właśnie przyznali, ale jeśli odeślę towar. To co, odsyłać, nie odsyłać? Mam w panelu opcje "cancel return" tylko nie wiem do jakiego etapu spór wtedy wróci. Płaciłem kartą revoluta więc teoretycznie mogę zgłosić chargeback.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: maxiiii »

Głuś pisze:jak dalej kombinuje od razu klikasz eskalacje i czekasz
Eskalacji nie ma już od jakiegoś roku.
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: majek »

Manualnej eskalacji nie ma :)
Jak się nie dogadasz ze sprzedawcą w ciągu kilku dni (on nie odpowie albo odrzucisz jego propozycję), to samo się eskaluje.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Tanner »

W moim przypadku - spór założyłem ok 21 a ali przedstawiło swoje dwie propozycje o 2 w nocy.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: mkrawcz1 »

Raczej nie Ali, tylko sprzedawca.
Ali wchodzi po 7 dniach jeżeli się nie dogadacie.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Tanner »

Przecie tyle to umiem czytać :mrgreen:
Załączniki
Zrzut ekranu 2018-11-07 o 18.47.46.png
Zrzut ekranu 2018-11-07 o 18.47.46.png (52.49 KiB) Przejrzano 3823 razy
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: mkrawcz1 »

A jakie oczekiwane rozwiązanie wpisałeś przy zakładaniu sporu?
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Tanner »

Refund only i wpisałem pełną wartość zamówienia.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: mkrawcz1 »

No to co najmniej dziwne...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: skazi »

Zamówiłem 12.11 quada 3" z tym super kuponem 50$/100$, metoda wysyłki Aliexpress Standard Shipping, paczka została wysłana 17.11, a dzisiaj została dostarczona do mnie :-)
Prawdopodobnie wysłana jakimś kurierem, bo paczkę dostarczył do mnie Pocztex. Brak dodatkowych opłat.
ODPOWIEDZ