MQ-9 Reaper

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

smootny

Post autor: smootny »

mikun pisze:Na początek? Dawno zapomniana już Kefirowa Zuzia :-)
Lub ten model - idealnie nadaje się do nauki latania :]

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14465
Marek_FPV
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 10:56
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Marek_FPV »

"Kefirowa Zuzia czyli prawidłowo Solution by Mike "Power" Evans z RCGroups.
Rewelacyjny transporter wszelkiego rodzaju aparatów. Łatwy do zrobienia, jeszcze łatwiejszy w pilotażu i wychodzi kilka razy taniej niż jakikolwiek wielowirnikowiec o tym samym udźwigu. Niestety nie potrafi zawisnąć jak one choć lata bardzo powoli i nie lubi wiatru.

TU masz jak to działa i jak wygląda. Plany są za darmo na RCG.

TU masz wątek z moją Zuźką i filmikiem z niej.

Skrzydło czyli Zagi, Swift albo inny bezogonowiec."

Verid - dzieki za informacje.
Jest maly problem - ja chce robic fotki, a nie sklejac styropiany...
Czy taka Zyzie mozna kupic gotowa ?

Twoje filmiki sa fajne, ale takie mozna zrobic juz dobrym brelokiem od kluczy...
Mnie chodzi o fotki. Czy ta Zuzia uniesie lustrzanke i nadajnik AV ?
Moze daloby sie zdobyc wieksza ?

PS - dalej nie wiem, co to Zagi, Swift ...
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

Marek, nie kupisz tego modelu "gotowego", ale mogę Ci wykonać taką Zuzię - jeśli jesteś zainteresowany pisz na pw (często bywam we Wrocławiu, więc możemy się bez problemu dogadać) Zuzia spokojnie dźwignie Ci 1kg ładunku

tzagi, swift to modele latających skrzydeł, z racji że chcesz robić głównie zdjęcia są u Ciebie bez sensu ;)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Jest maly problem - ja chce robic fotki, a nie sklejac styropiany...
Ja też chciałem robić fotki dlatego skleiłem sobie styropiana. Inna możliwość to dać komuś (mounter) do zrobienia jak samemu ma się wstręt do sklejania. Wiem że Kefir też wycinał Zuzie na zamówienie ale i tak musiałbyś ją sobie posklejać bo nie widzę wysyłania dwumetrowego skrzydła pocztą. Wstawiłem filmik bo chciałem ci pokazać jak to wygląda. Pamiętaj że toto trzeba także dotransportować tam gdzie chce się robić zdjęcia.

Co do udźwigu to Mike "Power" zaprojektował Solutiona właśnie pod lustra.

TU masz jego wątek. Warto przerobić.

Latające skrzydła nadają się do robienia amatorskich fotek aparatami typu małpa. Więcej nie podniosą.

Swoją drogą poraża mnie twoje lenistwo - nie wiesz co to jest Zagi ale nie wpiszesz w Googla żeby zobaczyć...
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Kurcze to były czasy ahh co tydzień lataliśmy
Marek_FPV
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 10:56
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Marek_FPV »

Nie oceniaj tak ostro...
Wpisywalem, ale nie wyskoczylo. Moze dlatego, ze mam nowego laptopa ( umowa z T-Mobile na 36 m-cy) z nowym oprogramowaniem i nie wszystkie nuanse sa mi znane.

Teraz juz wiem - dzieki .

Sam nie jestem w stanie posklejac takiego modelu - brakuje mi wiedzy i doswiadczenia.

Marek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Kefir, montuj Zuzię - ja swoją mam na chodzie tylko muszę podwozie poprawić - zrobimy wyścigi ślimaków :mrgreen:

Jedna Zuzia w powietrzu wygląda majestatycznie. Dwie to będzie dopiero szok :shock: :mrgreen:

Marek_FPV - Zuzia to pierwszy ( i w sumie jedyny :oops: ) samolot który od początku do końca sam zrobiłem - zajęło mi to niecałe 5 dni. Wcześniej nie miałem ŻADNEGO doświadczenia w budowaniu latadeł. Wierz mi - wystarczy ściągnąć plany i przeczytać instrukcję na RCG. Poza tym jak już byś rozpoczął budowę i się gdzieś zaklinował to zawsze możesz liczyć na pomoc na forum.
Marek_FPV
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 10:56
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Marek_FPV »

Verid - dziekuje za slowa otuchy.
Mounter juz sie zdeklarowal do pomocy i zaczynamy dzialac.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ