FPV Wroclaw moj 1-szy film

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: Andziak »

Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: pawelsky »

Litosci, o ile pilotaz jeszcze ujdzie, to zrob cos z tym jello bo tego sie nie da ogladac...
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: Andziak »

no wlasnie po to wrzucam filmik :P bo nagrywam sony adr az 1 i mam w nim naprawde dobra stabilizacje a na dronie to tak jak by nie dzialalo i nie wiem o jest grane bo wyglada to strasznie tak jak piszesz... co robic ? kamera jest zamonotowana na 4 gumkach na ten plytce zmr 250 coma stabilizowa wiec stabilizacja podwojna w sumie SIC ! smigla dal prop 3 łopatowe może być wina braku wyważenia ?
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: skazi »

Może spróbować kamerkę na sztywno, bez tej płytki na gumkach, ja nawet na skatowanych już silnikach i śmigłach, przy mobiusie który nie ma żadnej stabilizacji nie mam takiego jello :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: pawelsky »

Andziak pisze:no wlasnie po to wrzucam filmik :P
Nie wiem po co wrzucasz filmik bo nie dodales nawet slowa komentarze - wozki poszly na Halloween...
Andziak pisze:bo nagrywam sony adr az 1 i mam w nim naprawde dobra stabilizacje
To zacznij od jej wylaczenia.
Andziak pisze:stabilizacja podwojna w sumie SIC ! smigla dal prop 3 łopatowe może być wina braku wyważenia ?
Wibracje plus zle dobrana amortyzacja i masz problem gotowy.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: Verid »

Jak kiedyś nie było kamer sportowych i ludzie pchali do latadeł wszelkiej maści kompakty to OIS było najgorszym złem jakie się mogło człowiekowi przytrafić. Małpiate stabilizacje są przewidziane do delirium ludzkiej ręki, w warunkach kopterowych wibracji dostają szału dodatkowo pogarszając obraz.
Ten wredny...
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: Tanner »

A spróbuj może jakiś filtr ND i powinno być lepiej. Na próbę przeleć się w jakimś ciemniejszym miejscu, bez pełnego słońca lub o zachodzie i sprawdź.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: Baqsthc »

Hmm wszyscy że jello.. A mi to jakoś wygląda na cholernie złe pidy :d
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: volender »

ja tam galaretki nie widzę... jak dla mnie albo rozpadające się łożysko/luzy na wale, albo może właśnie pidy?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: pawelsky »

volender pisze:ja tam galaretki nie widzę... jak dla mnie albo rozpadające się łożysko/luzy na wale, albo może właśnie pidy?
Troche sam sobie przeczysz. Jello = rolling shutter + wibracje. Rozpadajace sie lozysko/luzy na wale = wibracje. Sony HDR AZ 1 = rolling shutter.

Skoro wiec nie widzisz jello to znaczy ze nie ma wibracji, wiec na jakiej podstawie twierdzisz ze to rozpadajace sie lozysko/luzy na wale? :-/
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: volender »

Oj tam, kłócić się o to nie będę, ale jello to dla mnie obraz trzęsący się jak galaretka, coś jak tu: https://www.youtube.com/watch?v=10nolboNJq8 .
Tu imo oscylacje mają jakby mniejszą częstotliwość, nie harmonizującą z migawką kamery, po prostu cały kadr się trzęsie.

W każdym razie posprawdzałbym silniki, czy któryś nie ma nadmiernych luzów, no i popatrzyłbym na te pidy. Sam nie jestem ekspertem od pidowania, ale przynajmniej kilka presetów które pewnie ma (betaflight?) można sprawdzić.
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: Andziak »

piekne dzieki za pomoc posprawdzam i dam znac jak poszlo i'll promise !
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: majek »

Te 'bramki' porobione z drzewa i taśmy do ziemi, to stały element tego miejsca za Zoo? Czy sam je tam robisz? Często inni tam latają?
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: Andziak »

wlasnie tasma byla zapieta do jednego drzewa ale raczej na bramke to nie wygladalo wiec zrobilem tych bramek z tej tasmi wiecej taki mozna powiedziec spontan :P latam sam ale chetnie polatam z kims :)
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: FPV Wroclaw moj 1-szy film

Post autor: TorFPV »

Umiejętności super ;) Sprzęt trzeba by zerknąć na niego pod kątem wibracji i będzie rewelka ;)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ