Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Gotowe modele firmy Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
vickier
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 10:02
Lokalizacja: wuwua

Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: vickier »

Obecnie posiadam Syme X8, stwierdziłem, że pora na zmianę. Potrzebuję coś kompaktowego, co można że sobą zabrać na wakacje. Znalazłem yuneec w dobrej cenie. Ktoś posiada? Coś może napisać, doradzić, odradzić?
Edit
No cóż, nikt nic nie sądził, więc kupiłem, przekonam się na własnej skórze. Po kilku lotach stwierdzam:
-jeżeli kupować to tylko zestaw z kontrolerem, sterowanie za pomocą telefonu to jakieś nieporozumienie
- dosyć skutecznie opiera się podmuchom wiatru
- niestety ale bardzo często gubi sygnał, skutkiem czego dron potrafi wisieć czasem 2 minuty w miejscu
silver76
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 23 paź 2018, 17:01
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: silver76 »

Cześć, witajcie,
przy okazji się przywitałem, bo jestem tu nowy. :-D
Niedawno kupiłem sobie Yuneec Breeze 4k i muszę się zgodzić z przedmówcą w kwestii, że dron nawet dobrze radzi sobie z wiatrem oraz z tym, że gubi zasięg - co uważam za największą bolączkę. Praktycznie podczas każdego lotu zrywa połączenie i mam wrażenie, że to jest niezależne od odległości, bo ostatnio latałem w domu, stałem ok 2m od drona i także stracił połączenie. Podobno to też zależy od smartfona, jakiego się używa. Jestem natomiast zachwycony jakością filmów.
Ja na razie do sterowania używam smartfona (nie mam kontrolera), ale przymierzam się do zakupu - po długich poszukiwaniach stwierdziłem, że jest problem, w sklepach praktycznie nie ma już kontrolerów do Yunnec Breeze :-/
------------
pozdrawiam
silver76
jajosz12
Posty: 8
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 07:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: jajosz12 »

hej, tez zastanawiam sie nad kupnem tego cuda. Dwa lata temu kupilem syme x5sw, dokupilem do niej kilka bateri i czesci zamiennych i od roku lezy nie uzywana. Zawsze chcialem miec quadrocopter z gpsem a tutaj w nieduzych pieniadzach +500zl uzywka mozna juz miec taki bajer. Tylko caly czas sie waham bo nie wiem czy tez sie nie znudzi jak syma. Oprocz zrywajacych polaczen z telefonem sa jakies wady tego urzadzenia? Jezeli poleci za dakeko zatrzymuje sie i sam wraca? Tak cos zrozumialwm na zagranicznych recenzjach
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: Verid »

jajosz12 - musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czego oczekujesz od koptera. Breeze to selfie dron który służy (jak sama nazwa wskazuje) żeby cyknąć sobie fotkę z odległości nieco większej niżbyś mógł zrobić to kijkiem i TYLKO do tego. Jeżeli ci to wystarcza to możesz brać. Jeżeli natomiast się spodziewasz że będziesz leciał do celu znajdującego się kilometr dalej żeby go obfotografować lub nagrać coś stabilnie i w nieco lepszej jakości to zapomnij. Nie tym sprzętem.
Ten wredny...
jajosz12
Posty: 8
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 07:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: jajosz12 »

I chyba to by mi wystarczylo, bliska odleglosc ale jednak dpbra jakosc nagran aby widoczki pokrecic. Jeszcze myslalem nad hubsanem h501s. Lepsza dostepnosc czesci akcesori bateri itp. ape uzywki po 800-900zl kosztuja. A tutaj znalazlem za 500z hakiem breeza ale bez aparatury tylko sterowanie telefonem
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: Verid »

jajosz12 pisze:dpbra jakosc nagran aby widoczki pokrecic
Tylko musisz mieć świadomość że brak gimbala będzie wymagał od ciebie umiejętnego prowadzenia koptera tak żeby ta jakość nagrań była rzeczywiście dobra.
Ten wredny...
jajosz12
Posty: 8
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 07:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: jajosz12 »

Kurcze, zawsze chcialem miec cos latajacego aby jak podlece i puszcze kontroler to mi nie odleci w sina dal sprzet. I tutaj za akceptowalna sume bede to mial. A jak sie spodoba to kiedys moze Dji bede planowal kupic. Syma bawilem sie swietnie kontroler przerobilem aby dalej latal ale ten brak gpsu i ciagla kontrola lotu mnie wnerwiala, nie moglem ani na chwile z oczu jej spuscic bo uciekala a tutaj zasieg 100m slaby ale nigdzie nie ucieknie a chwilowo potrzeby lecenie na 500m czy 1km nie mam. Balbym sie ze sprzet strace na takiej odleglosci a pozatym taki ju, kosztuje sporo wiecej
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: hornet2 »

jajosz12 pisze:Kurcze, zawsze chcialem miec cos latajacego aby jak podlece i puszcze kontroler to mi nie odleci w sina dal sprzet. I tutaj za akceptowalna sume bede to mial. A jak sie spodoba to kiedys moze Dji bede planowal kupic. Syma bawilem sie swietnie kontroler przerobilem aby dalej latal ale ten brak gpsu i ciagla kontrola lotu mnie wnerwiala, nie moglem ani na chwile z oczu jej spuscic bo uciekala a tutaj zasieg 100m slaby ale nigdzie nie ucieknie a chwilowo potrzeby lecenie na 500m czy 1km nie mam. Balbym sie ze sprzet strace na takiej odleglosci a pozatym taki ju, kosztuje sporo wiecej
Z tym nie ucieknie nie był bym taki pewny .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
jajosz12
Posty: 8
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 07:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: jajosz12 »

Dzięki za odpowiedzi, zastanowię sie jeszcze co kupić, może nazbieram na phantoma 2 albo hubsana.
silver76
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 23 paź 2018, 17:01
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: silver76 »

Hej.
Ja ostatnio dokupiłem sobie kontroler do breeze, jakość i dokładność sterowania jest dużo lepsza niż przez smartfon.
Jeśli nie potrzebujesz latać na kilometrowe dystanse, to breeze jest git. Soft nie pozwoli Ci polecieć dalej niż 80m w górę i 100m w poziomie.
Jakość nagrań - dla mnie wypas.
Jedyny mankament, to zrywanie połączenia, ale wtedy dron wisi w miejscu, a po chwili wróci do punktu startu. Raz miałem taką sytuację - dron wrócił do mnie sam.
Zrywanie połączenia to chyba raczej wina softu, tylko nie wiem którego. Niedawno rozmawiałem z innym właścicielem breeza, to mi powiedział, że po upgrade androida do Oreo ten problem zniknął.
Jeśli chcesz, to zobacz tu mój film nakręcony breezem.
https://youtu.be/i_xQ2a0i_hA
------------
pozdrawiam
silver76
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: Verid »

jajosz12 pisze:Dzięki za odpowiedzi, zastanowię sie jeszcze co kupić, może nazbieram na phantoma 2 albo hubsana.
Z Ph2 to ma sens tylko jak masz już GoPro3 lub 4 albo coś podobnego co da się wpasować w Zenmuse. W przeciwnym razie Spark będzie się kalkulował znacznie lepiej - nowsza technologia, mniejszy i obraz bez rybiego oka.
Ten wredny...
jajosz12
Posty: 8
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 07:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: jajosz12 »

Jednak zakupilem dzisisj uzywanego Breeza bez aparatury z dwoma bateriami. Pytanie do tych co maja : ten powrot do domu mozna jak nisko latam niski ustawic? Bo tylko dwa razy sie przelecialem z powodu zmroku a jak naciskalem powrot to sie wznosil. Jest to moj pkerwszy dron z gpsem i innymi bajerami to wole zapytac
silver76
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 23 paź 2018, 17:01
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: silver76 »

Wysokość, na jakiej dron ma wrócić ustawiasz sobie w ustawieniach, może być od 3m do 30m. Jeśli ustawisz sobie powrót na np. 15m, a dron będzie niżej, to po wciśnięciu "powrót do domu" dron wzniesie się na te ustalone 15m i na tej wysokości wróci nad punkt startu i rozpocznie zniżanie i lądowanie.
------------
pozdrawiam
silver76
jajosz12
Posty: 8
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 07:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: jajosz12 »

Dzieki, jutro jak nie bedzie padac bede sie bawic. Niby te 80-100m zasiegu ale jak patrze jaki on maly az sie boje dalej go skierowac
silver76
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 23 paź 2018, 17:01
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Yuneec breeze 4k-co sądzicie?

Post autor: silver76 »

Verid pisze:jajosz12 - musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czego oczekujesz od koptera. Breeze to selfie dron który służy (jak sama nazwa wskazuje) żeby cyknąć sobie fotkę z odległości nieco większej niżbyś mógł zrobić to kijkiem i TYLKO do tego. Jeżeli ci to wystarcza to możesz brać. Jeżeli natomiast się spodziewasz że będziesz leciał do celu znajdującego się kilometr dalej żeby go obfotografować lub nagrać coś stabilnie i w nieco lepszej jakości to zapomnij. Nie tym sprzętem.
Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla breeza? Coś z dłuższą smyczą, z dobrą kamerą (bez gimbala) i w podobnych pieniądzach?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
------------
pozdrawiam
silver76
ODPOWIEDZ