Czas na HeXe - The End

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

ale tu mam fv i sa we wtorek u mnie :)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Czas na HeXe

Post autor: Głuś »

Wania pisze:a te regle moga byc? Hobbywing XRotor 35 A Micro 3 6S BLHeli
Bardzo dobre sprawdzone regle i co ważne z Pixhawkiem się lubią, w jednym modelu na ramie 500 już ponad rok służą bezawaryjnie. Mam trochę na zapasie, być może będę wystawiał na giełdzie :-D :-P
Obrazek
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Wania, jasna sprawa :) a mają ich więcej? bo też patrzyłem na ten sklep kiedyś i było, że dostępna 1 szt. Potem zacząłem szukać tych 40A no i zamówiłem z ali, ale nie spieszyło mi się, wręcz przeciwnie :-D
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Na ich stronie i na aledrogo mieli stan 14szt, minus moje 6 to na octo jeszcze starczy ;)
W pixie bede podlaczac zasilanie awaryjne przez MAIN OUT i zastanawiam sie czy jest sens dac jeszcze trzecie przez AUX OUT, czy to juz przerost formy na trescia dwa dodatkowe zasilania awaryjne?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Z tego co mi się wydaje, to cała szyna 5v na wyjściach serw (main + aux) jest zmostkowana, sprawdź miernikiem. Jakie będzie drugie zasilanie? tzn główne z power module a drugie z jakiegoś dodatkowego BECa?
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Jest zmostkowana. Przetwornica LM2596S
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Czas na HeXe

Post autor: Głuś »

Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

ok czyli jak chce dac dwa zrodla na szyne to przez diode MBR1545CT a pozniej i tak jeszcze zenera?
a typowe trzecie zasilanie wpiac normalnie 5v w port usb i to bedzie idealnie zabezpieczony pix przed ew brakiem zasilania :)


EDIT:
dotarla rama ze skladanym podwoziem i smiglami 15 zeby moc przymierzyc po przedluzeniu, jutro kolejna czesc gratow powinna dojsc :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Czas na HeXe

Post autor: Głuś »

Wania pisze:ok czyli jak chce dac dwa zrodla na szyne to przez diode MBR1545CT a pozniej i tak jeszcze zenera?
Tak, zener to bardziej jak masz jakieś serwa czy cokolwiek innego zasilone z tej szyny (obwodu) bo on ścina szpilki napięciowe, w kopterze gdzie nie ma serw to nie ma co ścinać, ale dać możesz, na pewno w niczym nie zaszkodzi, a jak w przyszłości jakieś serwo podłączysz czy coś to będzie gotowe i nie zapomnisz.
Zamiast MBR1545CT możesz dać dwie zwykłe diody szybkiego na odpowiedni prąd, ale MBR1545CT jest wygodny więc nie ma co kombinować :-)
Wania pisze:a typowe trzecie zasilanie wpiac normalnie 5v w port usb i to bedzie idealnie zabezpieczony pix przed ew brakiem zasilania :)
Nie w USB tylko do portu POWER - tam gdzie podpinasz power module.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Regulatory przyszly to zrobilem pajaczka i dorzucilem do nich radiatory zeby lepiej odprowadzaly cieplo.
Rama powoli sie sklada, nie wiem czy nie przesadzilem z przedluzeniem bo 17 smigla wejda bez problemu :lol: i nie wiem czy zostawic takiego bydlaka czy zmniejszy :roll: wymsylilem juz patent na zmocnienie center platu, jak sie uda to wieczorem to zrobie i wkleje foty. Waga samej ramy ze skladanym automatycznie podwoziem, chyba nie jest tak zle...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


EDIT
tak jak mowilem, wrzucam foty wzmocnionego centralplatu, po wymianie podwozia na automatyczne, zostalo mi to manualne, wiec wykorzystalem je jako wzmocnienie, wystarczylo lekko wyfrezowac w zaznaczonych miejscach i przykrecic

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Miło widzieć postępy :)
Wzmocnić nigdy nie zaszkodzi, oba CP są z 2mm płyt?
Jaki jest rozstaw silników? bo skoro 17" wchodzą bez problemu to raczej nie 680mm :)
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

tak 2mm maja, dodatkowo chce wrzucic miedzy nie tuleje aluminiowe w wolne otowry do wzmocnienia.
no troche mnie ponioslo i jest metr z haczykiem :lol:
dostalem info, ze silniki dotarly do wawy, wiec pewnie do piatku beda u mnie :-D jedyny problem z pakietami bo majnfrend mial jakies opoznienie i pakiety wysle dopiero 25.10 :-/ zamowilem 2x te KLIK BG
w komentarzach jest, ze przychodza z wtyczka XT90 a jak nawet nie, to sie przelutuje.

czy czujnik napiecie MLVSS dac jeden na dwa pakiety czy ma jakis sens dac na kazdy pakiet osobno?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

O widzisz, zamówiłem dokładnie te same, zaraz jak pojawił się preorder, po tej niższej cenie... więc czekamy razem, pomijam, że pierwsza data dostawy była ustawiona na 06.10.
Na ali są proporcjonalnej cenie też 10Ah, zamówiłem dwa. Czytałem różne opinie o ZOP, narzekają ludzie na wydajność prądową, że to wcale nie jest 30C czy 40C o których piszą w opisie. Waga też na to nie wskazuje, pewnie to 15C, ale i tak spoko, na 4S latałem na 10C, więc tutaj będzie tylko lepiej.
Wow nieźle, przy metrze to i 18"-19" spokojnie wejdą.

A czujnik... skoro pakiety są połączone równolegle to nie da się dać go osobno. Po prostu jeden i już ;)
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Podrzucisz na pw link do tych z ali bo mi nic konkretnego nie znajduje.
Robic jakas czapeczke na pixa? Czy moze byc odsloniety?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Dostałeś e-maila z BG? Przyszło mi przed chwilą, że wysłali pakiety :-D
A z ali mówiłem o tych - https://www.aliexpress.com/item/22-2V-6 ... 02053.html
ODPOWIEDZ