DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pirzol »

Głuś pisze:Przekopałem cały wątek - łatwo nie było Obrazek
Pytanie ode mnie - czy ten bziuczek ma jakiś softwarowy kaganiec na wysokość lotu? - chodzi mi oczywiście o wysokość względną pomijając wszelkie aspekty techniczne typu zasięg itd.

Druga sprawa, jak to jest z tym CARE - da się to aktywować np. po roku? :-D Czytałem wątek, ale nic o tym nie znalazłem. Pytam dlatego że Adrian podsuną mi pomysł zakupu z Ali wersji EU i wszystko ładnie pięknie tylko że będzie rok gwarancji, więc teoretycznie jak by rok szczęśliwie przelatał i dało by się zapodać CARE to tak jak by dwa lata gwarancji razem mam, a jak po roku sprzedam to na CARE zaoszczędzę, no chyba że sam rozwalę wcześnie, ale to wiadomo że tego nikt nie wie :mrgreen:

Ostatnie pytanie: czy baterie też są w wersjach EU nonEU, czy tu nie ma znaczenia? Kupuje aktualizuje do wersji zgodnej z resztą i ma działać? Chodzi mi też o czysto hipotetyczną sytuacje że na baterii z innej dystrybucji niż reszta zaliczam kreta, żeby nagle się nie okazało że gwarancja znika Obrazek
W ustawieniach jest możliwe podanie max wysokości oraz max dystansu.
Gdy osiągniesz ustawiony limit dron się zatrzyma a aplikacja poinformuje że to maksimum.

Baterie są jednakowe, różnica może być w zasilaczu a dokładnie w złączu ładowarki wpisanym do gniazdka sieciowego.

Mam wersję z ALi przesłana z magazynu w DE. Wersja EU czyli ładowarka pracuje na 230V.
Ubezpieczenie care refresh - poczytaj warunki, czy to na pewno jest Ci potrzebne.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

pirzol pisze:W ustawieniach jest możliwe podanie max wysokości oraz max dystansu.
Z zaznaczeniem że firmowo nie wklepiesz w max wysokość więcej niż 500m. Ponoć są metody na obejście ale jak dotąd nie miałem potrzeby skorzystania z tego więc nie powiem ci dokładnie jak to się robi.
Ten wredny...
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Te Air z Ali wcale nie są EU, tzn na opakowaniu jest napisane że EU ale to tylko tyczy się rodzaju zastosowanej wtyczki.
Po zakupie pytałem w suporcie DJI, podając numer seryjny i dostałem jednoznaczna odpowiedz ze to wersja na rynek Hong Kong, i tam jest realizowana gwarancja.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Głuś pisze:Adrian podsuną mi pomysł zakupu z Ali wersji EU i wszystko ładnie pięknie tylko że będzie rok gwarancji,
Trzeba było brac wczoraj combo z ibood za 3400 z EU, fajna okazja była jak na nasz rynek. Mi tam nie było potrzebne, to tylko wrzuciłem info na forum.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

Głuś pisze:Druga sprawa, jak to jest z tym CARE - da się to aktywować np. po roku?
Widziałem gdzieś na stronie DJI care filmik z instruktażem jak kupić care refresh później niż 48 po aktywowaniu mavica - ogólnie rozchodziło się o zweryfikowanie stanu koptera, czyli nagranie filmiku pokazującego jak dany egzemplarz wygląda i lata - czy wszystko jest ok.

"Want to purchase DJI Care Refresh, but your product has been activated over 48 hours? Click https://repair.dji.com/en/djicare/customerupload to learn how."
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Tak, to prawda. Tylko nigdzie nie doczytałem jak późno można to zrobić. Trzeba by napisać do dji.
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

Jeśli dron spadnie czy przechyli się przy lądowaniu na nierównej powierzchni, to silniki automatycznie się wyłączą czy trzeba manualnie to zrobić? Jeśli to drugie, to jak?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic Air

Post autor: s050197 »

Jeśli dron wykryje że nie jest poziomo, to będzie chciał wyrównać i zwiększą się obroty silników. Tak więc trzeba je wyłączyć manualnie. A jak? Normalnie!
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

s050197 pisze:Jeśli dron wykryje że nie jest poziomo, to będzie chciał wyrównać i zwiększą się obroty silników. Tak więc trzeba je wyłączyć manualnie. A jak? Normalnie!
Nie do konca jest to prawda. Sa sytuacje w ktorych dron samoczynnie wylaczy silniki.
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

s050197 pisze:Jeśli dron wykryje że nie jest poziomo, to będzie chciał wyrównać i zwiększą się obroty silników. Tak więc trzeba je wyłączyć manualnie. A jak? Normalnie!
Nie zrozumiałeś pytania?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pirzol »

Za zestaw podstawowy z caschback wychodziło około 2500zl.
:)

Co do limitu odległości po ostatnim updated softu miałem pola limitu puste.
Nie sprawdzałem czy te 500m przekrocze.

Chciałbym sprawdzić soft litchi niestety nie komunikuje się z aparatura. Nawet soft DJI się nie łączył wtedy. Wywaliłem litchi i wszystko znowu działa.
Adrián pisze:
Głuś pisze:Adrian podsuną mi pomysł zakupu z Ali wersji EU i wszystko ładnie pięknie tylko że będzie rok gwarancji,
Trzeba było brac wczoraj combo z ibood za 3400 z EU, fajna okazja była jak na nasz rynek. Mi tam nie było potrzebne, to tylko wrzuciłem info na forum.
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

pirzol pisze:Za zestaw podstawowy z caschback wychodziło około 2500zl.
:)
No tak, za podstawowy, ale combo kosztuje 999$, co daje dużo więcej niż z ibood. Ale to już nie ważne, było minęło ;-)
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pirzol »

Adrián pisze:
pirzol pisze:Za zestaw podstawowy z caschback wychodziło około 2500zl.
:)
No tak, za podstawowy, ale combo kosztuje 999$, co daje dużo więcej niż z ibood. Ale to już nie ważne, było minęło ;-)
aaa nie ;)
szukaj "DJI AIR EU" co pewien czas pojawia się wysyłka z DE w niskich cenach, do tego caschback np. https://planetplus.com/witamy

pzdr
Piotr
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

W niskich cenach, tzn?

Zaoszczędzisz 100zł? (Taniej niż 969$ jeszcze nie widziałem, a obserwuje od dawna, do tego dochodzi CB 8%), z ibood masz 24m gwarancji. Z Ali tylko 12m pewnej, bo od dji, reszta to loteria.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic Air

Post autor: s050197 »

pawelsky pisze: Nie do konca jest to prawda. Sa sytuacje w ktorych dron samoczynnie wylaczy silniki.
Dron wyłączy (albo powinien) wyłączyć silniki jak odwróci się do góry nogami. No ale najpierw będzie walczył z tym odwróceniem właśnie przez dodanie gazu na poszczególnych silnikach. Taka sytuacja ma właśnie miejsce jak dron ma zamiar przewrócić się przy lądowaniu (np na silnym wietrze). Bardziej dotyczy to oczywiście phantomów, ale podejrzewam, że są też specjaliści co i mavica potrafią wywrócić.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
ODPOWIEDZ