Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
gabinet
Posty: 27
Rejestracja: środa 20 wrz 2017, 22:17

Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: gabinet »

Witam. Jestem posiadaczem drona Tello . Kilka tygodni obsługiwałem go za pomocą smartfona lub tableta. Obecnie zakupiłem kontroler specjalnie do Tello, Gamesir T1d. I teraz zaczęly sie schody. Nie mogę sparować kontrolera ze smartfonem a tym samym nie mogę sterować nim dronem. Jest to niby czynność prosta jak by nie było, parowanie odbywa się automatycznie po kliknięciu na wykrytą nazwę kontrolera w Bluetooth smartfona.. Jednak po kilku sekundach łączenia, nie może się sparować. Tak samo kontroler nie może się sparować poprzez aplikację Tello, bo po prostu tam nie wykrywa kontrolera. Pomyślałem ,że smartfon może nie jest kompatybilny z kontrolerem i nie współpracuje z nim. Mam chiński Sharp Z2 Bluetooth 4,1 , Android 6 więc parametry ma nie złe. Próbowałem również na Samsungu S4 z Androidem 4.4.2 i podobna sytuacja. Także z tabletami LG i Lenowo z Androidem 5.0.1. Moje pytanie jest , czy kontroler Gamesir T1d przystosowany fabrycznie dla Tello, funkcjonuje z wybranymi markami smartfonów, czy powinien ze wszystkimi z Androidami powyżej 4,4. ?
LischiToys L6056, LischiTois L6056 kamera 2MP.
Syma X5C-1 kamera 2MP. Dji Tello Rize.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: PiotrSz »

gabinet, zasadnicze pytanie czy sparowałeś kontroler z dronem ? Nigdzie nie piszesz o tym że zrobiłeś parowanie dron + kontroler a jedynie o tym że próbujesz sparować kontroler ze smartfonem...
Awatar użytkownika
gabinet
Posty: 27
Rejestracja: środa 20 wrz 2017, 22:17

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: gabinet »

Tak, nie pełny opis. Miałem Gamesir T1s i parowałem kontroler ze smartfonem. Przy Gamesir T1d najpierw oczywiście dron sparowałem z aplikacją Tello. Gdy miałem połączenie i obraz kamery w aplikacji, włączyłem kontrolera Gamesir T1d i chciałem sparować ze smartfonem. W aplikacji Tello nie pokazała się nazwa kontrolera, abym mógł dokonać parowania. Oczywiście przeczytałem wszystkie informacje na ten temat w zagranicznych linkach, bo po polsku nic nie ma. Oczywiście włączyłem Bluetooth, lokalizację szczegółową, tak jak wyczytałem.
Dochodzę do wniosku ,że może ten mój smartfon Sharp Z2 nie współpracuje z Gamesir T1d. Dlatego proszę, jeśli ktoś z Was, skutecznie już obsługuje drona Tello z kontrolerem Gamesir T1d, niech poda na jakim smartfonie działacie a ten funkcjonuje bez problemu.
LischiToys L6056, LischiTois L6056 kamera 2MP.
Syma X5C-1 kamera 2MP. Dji Tello Rize.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: Adrián »

Niech zgadnę, apple?
Jak masz znajomego z iphonem lub ipadem, to poproś by sparował się. Zakładam, że się uda.
Awatar użytkownika
gabinet
Posty: 27
Rejestracja: środa 20 wrz 2017, 22:17

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: gabinet »

Napisałeś " niech zgadnę, apple". Nie wiem, czy nie czytałeś moich poprzednich postów? Gamesir T1d obsługuje Androida powyżej 4,4. Ja mam smartfona Sharp Z2 z Androidem 6. Więc co tu ma wspólnego Apple? Pytam osoby obsługujące Tello z kontrolerem Gamesir T1d jakie mają marki telefonów sparowane z aplikacją Tello? Które telefony dobrze współpracują z dronem i kontrolerem. Bo ja mam problem, ot i wszystko. Proszę o wypowiedzi osoby operujące tym zestawem, które mają już jakieś doświadczenie w obsłudze Tello.
LischiToys L6056, LischiTois L6056 kamera 2MP.
Syma X5C-1 kamera 2MP. Dji Tello Rize.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: Adrián »

gabinet pisze:Gamesir T1d obsługuje Androida powyżej 4,4. Ja mam smartfona Sharp Z2 z Androidem 6. Więc co tu ma wspólnego Apple?
To, że ten kontroler/pad obsługuje również ios. Podpowiem Ci, na iphonach działa, na androidach, to loteria, bo za dużo jest firm, modeli, które je posiadają i stąd częsty problem, nie tylko z tello.
Problemem jest Twój telefon, nie android i jego wersja (pod warunkiem, że jest powyżej 4.0, bo są telefony z andkiem, na których działa. A jakie? Uzyj YT).

Ale nie mam tello, więc nie "powinienem" się wypowiadać :mrgreen:
Awatar użytkownika
gabinet
Posty: 27
Rejestracja: środa 20 wrz 2017, 22:17

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: gabinet »

Ok. To akurat wszystko wiem. Ale dzięki za aktywność. Właśnie czekam na wypowiedzi
właścicieli dronów Tello a tych nie widać. Jednak to fakt, że najczęściej na forum logują się osoby szukające odpowiedzi na swoje problemy.
LischiToys L6056, LischiTois L6056 kamera 2MP.
Syma X5C-1 kamera 2MP. Dji Tello Rize.
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: Henryk_s »

Mam TELLO i GAMESIR T1d.
1_ pierwsze połączenie GAMESIR z tabletem IPAD _ po jednej próbie.
2_ pierwsze połączenie GAMESIR z telefonem GALAXY S6 po paru próbach.

Łączenia następne w 1 i 2 przypadku już bezproblemowe.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: Adrián »

Bo za wielu ich nie ma.
To specyficzny produkt.
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: Henryk_s »

Adrián pisze:Bo za wielu ich nie ma.
To specyficzny produkt.
:-)
Kupiłem dla wnuków, ale coś trudno mi się z nim rozstać...

Edit: literki
Awatar użytkownika
gabinet
Posty: 27
Rejestracja: środa 20 wrz 2017, 22:17

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: gabinet »

Dzięki za pierwsze konkretne odpowiedzi . Nareszcie coś wiem. A więc samsung galaxy s6 łączy bez większych problemów. Ok. No jak już wyżej się dowiedziałem z apple nie ma problemu, ale tablet trudno zmieścić w uchwycie kontrolera . Nie mam na razie w pobliżu znajomego z galaxy s6, więc muszę czekać na inne sprawdzone smartfony. Może jeszcze ktoś ma taki zestaw ? Może, według Adriana to i specyficzny produkt, ale nie ma lepszego za te pieniądze, może się plasuje trochę niżej od Sparka za 1500 zł, lecz Tello jest cztery razy tańszy a oprócz zasięgu i GPS-u ma wszystko co potrzeba.
LischiToys L6056, LischiTois L6056 kamera 2MP.
Syma X5C-1 kamera 2MP. Dji Tello Rize.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: Adrián »

Trochę niżej od sparka? :lol:
Nie przesadzaj. To przepaść.

Nie łatwiej i szybciej obejrzeć filmy na yt i zobaczyć na jakich urządzeniach ludzie latają? Będziesz wiedział, że na tym działa.
Awatar użytkownika
gabinet
Posty: 27
Rejestracja: środa 20 wrz 2017, 22:17

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: gabinet »

Na filmach można się domyśleć jaki telefon, ale jaki model to trudno zgadnąć. Np: odmian samsungów jest dziesiątki, a nie każdy współpracuje z Tello.
LischiToys L6056, LischiTois L6056 kamera 2MP.
Syma X5C-1 kamera 2MP. Dji Tello Rize.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: Adrián »

To wystarczy zapytać.
Ale można też czekać i mieć nadzieję, że ktoś jeszcze ma tello i odpowie. Jak wolisz.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Tello Rize - kontroler gamesir T1d

Post autor: Z.W15 »

gabinet pisze:może się plasuje trochę niżej od Sparka


syma 5c rowniez plasuje sie TROCHE nizej od sparka a jest 10 razy tansza
ODPOWIEDZ