Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: ookon »

Dla mnie jest. Do miesiąca zawsze wszystko miałem.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: pawelsky »

ookon pisze:Dla mnie jest. Do miesiąca zawsze wszystko miałem.
No to jesli chcesz uniknac frustracji w przyszlosci nastaw sie ze czasem trzeba bedzie poczekac dluzej - od 2 tygodni nawet do 2 miesiecy.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: TorFPV »

Zwłaszcza jak jest ichniejszy nowy rok :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Głuś »

E tam, przez ostatnie dwa lata nie zauwazylem jakiejś spechalnej obsuwy w ten ich Nowy Rok. 3/4 lata temu to pamiętam, że niektórym paczki szły do maja:-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: wladek77 »

Teraz mieli 7 dni wolnego, kontakt z nimi jest ale nie pracują. Od 8 już wraca wszystko do normy.
corristo25
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2018, 22:50
Lokalizacja: BB

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: corristo25 »

Aktualnie najszybciej dostarczane są przesyłki z Banggood średnio 2-3 tyg. Z aliexpress do miesiąca.
Najgorzej jest przed świętami. Promocje na 11.11, black friday itp. W zeszłym sezonie niektóre roku zamówienia z 11.11 przyszły pod koniec stycznia. ;/
Aczkolwiek wg trackingu najdłużej trwał transport na odcinku PL-PL...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Głuś »

Pojawiła się moja zguba w niedziele w WAW i co najlepsze, szła miesiąc jako "List polecony ekonomiczny", a jak pojawiła się w WAW to od razu zmieniło się na "List polecony priorytetowy" i jeszcze:
Usługi komplementarne/dodatkowe: Ekspres
Ale cały poniedziałek nie ruszyła się nawet, taki priorytetowy ekspres :lol: :lol:
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: labo »

Znajoma kupiła sobie coś tam jeszcze babskiego z numerem śledzenia, wg trackingu 17track czy chińskiego wysłano i po półtora miesiąca niby jest w Polsce od 5 dni (Processing in Poland). Poczta Polska w swojej wyszukiwarce nie ma takiej paczki. Za 12 dni minie 60 dni od wysłania (chyba wysłania). Czy po 60 dniach od niedostarczenia Ali samo kasuje zamówienie jak niedostarczone, czy jak to jest?
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: majek »

Napisz do chińczyka, żeby wydłużył ten okres 60 dni.
Jak nic nie zrobisz, to Ali uzna, że paczka jest dostarczona i nie masz żadnych zastrzeżeń.
Ewentualnie tuż przed upływem tych 60 dni jak nie przedłuży, to otwórz sprawę, bo później będzie już za późno.
Co do śledzenia, to pewnie wysłane jest to jakimś Yanwen czy innym ekonomicznym, więc śledzenia w PL nie będzie. No chyba że wysłali to normalnym poleconym, to śledzenie na stronie naszej poczty powinno być prawie od początku.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Głuś »

majek pisze:bo później będzie już za późno.
To zależy czym płacił bo jak kartą to spokojnie odzyska całą kasę i to bez łaski Ali...
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: majek »

To ja już wolę napisać jedno zdanie do chińczyka niż biegać po bankach i czekać niewiadomo ile aż łaskawie rozpatrzą chargebacka.

Testowałeś już chargebacka z Ali?
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Głuś »

majek pisze:To ja już wolę napisać jedno zdanie do chińczyka niż biegać po bankach i czekać niewiadomo ile aż łaskawie rozpatrzą chargebacka.
To zależy jaki masz bank. U mnie wystarczy napisać wiadomość przez serwis transakcyjny dodać jako załącznik screen z transakcji, czy co tam dana sytuacja wymaga i tyle. Rozpatrzenie trwa 30 dni.
majek pisze:Testowałeś już chargebacka z Ali?
Tak i nie tylko z Ali. Nawet jak PayPal na mnie wypiął 4 litery to bank oddał bez marudzenia :-) Na Allegro tez mi się zdarzyło że raz musiałem z tego skorzystać bo sprzedawca przyjął zwrot trefnego towaru i mnie olał totalnie, wystarczyło zdjęcie potwierdzenia że towar odesłałem i bez żadnych zbędnych pytań po 30 dniach miałem piniądz z powrotem.

Czasem szybciej tym sposobem załatwisz jak się z chińczykiem dogadasz...
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Tanner »

Robił ktoś zwrot towaru do chińczyka? Zamówiłem 4 piękne ESC hobbywing które wiem, że są trudno dostępne bo już 3 zamówienia miałem anulowane z powodu niewysłania przesyłki. Jeden sprzedawca wysłał, doszło - rozpakowuje a tam totalne noname nic nie warte ESC. Założyłem spór, wgrałem fotkę, aliexpress zaproponowało 2 rozwiązania - zwrot 1/4 kwoty i towar zostaje lub zwrot całości i towar odsyłam. Sprawdziłem na szybko i wysyłka polecona priorytet do azji, 100-350g kosztuje 18,30zł. Zanim zaakceptuję to rozwiązanie, czy ktoś się orientuje, czy Ali chętnie doliczy do kwoty zwrotu również koszt wysyłki? Wartość sporu to $66 wiec nawet jak stracę te <$5 to trudno, ale raczej nie powinno tak być, bo jaka w tym moja wina? :-)
Ostatnio zmieniony środa 07 lis 2018, 18:49 przez Tanner, łącznie zmieniany 1 raz.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: rika2017 »

Nie doliczy kosztów wysyłki.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Tanner »

W międzyczasie napisałem na czacie aliexpress, agent sprawdził mój spór i potwierdził ze "seller will return for shipping" wiec niby super, no ale fakt, nigdzie to nie jest napisane. Zobaczymy, dam znać. Zaakceptowałem to rozwiązanie, mam do 10 dni udostępnić tracking. No nic, czas stracony, kasa zamrożona, takie hobby... :-)
ODPOWIEDZ