Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Z.W15 »

Tanner pisze:Chłopaki, co to może być? Pierwszy raz mam taki "alert":
pewnie byla bomba gratis i zostala unieszkodliwiona :-D
a poza tym dobra i zla wiadomosc, dobra paczka w drodze,zla wyslana koleja wiec ze 3 m-ce :-/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: pawelsky »

Z.W15 pisze:wyslana koleja wiec ze 3 m-ce :-/
Nie opowiadaj glupot czlowiekowi, widzisz przeciez ze sie martwi o przesylke

@Tanner kliknij na ikone alertu, otrzymasz wyjasnienie czym moze byc spowodowany, ale przede wszystkim poczekaj cierpliwie az pojawi sie tracking z NL
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: PiotrSz »

Tanner, daj zrzut ekranu w języku angielskim bo w tym tłumaczeniu piszą o hydraulice ;)
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Tanner »

Właśnie oryginalne są po chińsku... :) No nic, czasu narazie minęło mało, może dojdzie normalnie.
Zamawiałem stąd https://www.mauch-electronic.com/info i skasowali 7,65e za samą wysyłkę więc mam nadzieję, że nie będzie to moja najdłużej idąca paczka :-D Na stronie każą sprawdzać tym trackingiem, ciekawe, że idzie to do NL.
http://track-chinapost.com/result_china ... 82463147CN
Załączniki
Zrzut ekranu 2018-08-06 o 22.40.40.png
Zrzut ekranu 2018-08-06 o 22.40.40.png (129.04 KiB) Przejrzano 3114 razy
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: PiotrSz »

Tanner, no po chińsku to ja czytać nie nauczyłem się jeszcze ;)

Alert w 17track.net mówi:
Produkt może podlegać nietypowym warunkom wysyłki, może to być spowodowane kilkoma przyczynami, najprawdopodobniej przedmiot został zwrócony do nadawcy, sprawa celna, zagubiona, uszkodzona itd.

Ogólne wyjaśnienie: przesyłka jest zwracana do nadawcy z jednego z następujących powodów: przedmiot odrzucony przez adresat; niepoprawny / nieczytelny / niepełny adres; upłynął okres przechowywania; adresata nieobecności; itp. Twoja paczka może zostać zatrzymany przez urząd celny z jednego z następujących powodów: zawiera zabronione towary; import towarów jest ograniczony; zatrzymane przez służby celne z tytułu należnego podatku lub z jakichkolwiek innych nieokreślonych przyczyn.

Twoja paczka mogła ulec uszkodzeniu lub została zgubiona podczas transportu. Jeśli upewnisz się, że Twój pakiet został pomyślnie dostarczony, zignoruj ​​to powiadomienie. Jeśli jednak nie otrzymałeś paczki i znajduje się ona pod statusem "Alert", zwróć uwagę: musisz uważnie przeczytać i przeanalizować szczegółowe informacje o śledzeniu.

Ze względu na złożony opis światowych dostawców usług spedycyjnych nie możemy automatycznie wykryć i określić statusu w 100% dokładnie, mam nadzieję, że rozumiesz. Zalecamy skontaktowanie się z nadawcą pakietu lub dostawcą dostawy w celu uzyskania wyjaśnień.

Polecam Ci tłumaczyć komunikaty przez google translator jeśli nie radzisz sobie sam z angielskim ;-) ja też się wspomagam często translatorem ;-)
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Tanner »

A tak tak, te opisy na 17track czytałem :-) tylko miałem nadzieję, że ktoś napisze - "taak, czasem wyskakuje taki alert, ale to nic nie znaczy, 17track lubi postraszyć, paczka przyjdzie normalnie" :mrgreen:
Zamówiłem power module + kabelek więc żadna to problematyczna paczka... no nic, czekamy w takim razie :)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: PiotrSz »

Tanner pisze:Zamówiłem power module + kabelek więc żadna to problematyczna paczka...
A może paczka jest uszkodzona i stąd taki alert... ? Przyjdzie to zobaczysz ;-) pewnie będzie ok :-D
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Tanner »

dzięki :) w razie W - było zapłacone paypalem :-D
Dragon9119
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2017, 17:02
Lokalizacja: Polska

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Dragon9119 »

Zamówiłem w sumie 8 paczek, z czego wszystkie przyszły planowo. Polecam wykupić dodatkowe ubezpieczenie (szczególnie składając zamówienie na stronie banggood), ponieważ może się przydać. Mój znajomy miał problem, mianowicie jego paczka zaginęła. Na szczęście wykupił ubezpieczenie i zwrot kosztów dostał w przeciągu tygodnia. W każdym razie można zamawiać z Chin, lecz warto uważać.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Głuś »

Dragon9119 pisze: Polecam wykupić dodatkowe ubezpieczenie (szczególnie składając zamówienie na stronie banggood)
BZDURA, kupując na BG płacisz przez PayPal i masz transakcje ubezpieczoną na 180 dni. Płacąc bezpośrednio kartą (co mało kto robi) też masz ubezpieczoną transakcje u wydawcy karty - no chyba że masz jakąś egzotyczną kartę. To ubezpieczanie z BG to jest tylko taki chwyt marketingowy żeby dodatkowo parę centów zarobić :) Nie raz już mi BG zwróciło kasę, wysłało jeszcze raz, a raz to mi wysłali drugi telefon jak pierwszy zepsuł się po roku i nigdy tego ubezpieczenia ichniego nie wykupowałem.

Wracając do tematu - jak tam u Was sytuacja na froncie? U mnie paczka rejestrowana China Post od ponad miesiąca zero śladów życia i chęci przybycia :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: ookon »

U mnie to samo, paczki grubo ponad miesiąc idą. Co do ubezpieczenia to tak jak Gluś pisze, bez zadnego ubezpieczenia, nigdy problemów ze zwrotem nie było a miałem kilka.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Głuś »

ookon pisze:U mnie to samo, paczki grubo ponad miesiąc idą
Jak konkretnie grubo?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: ookon »

6 tyg.
Pisze grubo bo nigdy tak długo nie szły, wakacje tam mają czy co.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: df2 »

A może to przez te nowe przepisy?
To co straszą o doliczaniu dodatkowo VAT itp?
Już może się tym zajęli? ;-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: pawelsky »

ookon pisze:6 tyg.
6 tygodni to nie jest grubo. Grubo to jest powyzej 2 miesiecy.
ODPOWIEDZ