DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Bart77
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2018, 09:40
Lokalizacja: W-wa

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Bart77 »

A ja się Air'a pozbyłem - jednak jakość obrazu przy większym ISO jest słaba i średnio da się to obrobić potem z RAW'a.

Info dla potomnych w kwestii uruchomienia histogramu - nie wiem czy ktoś to pisał wcześniej, ale sporo się naszukałem po anglojęzycznych forach więc sie dzielę z lokalną społecznością :). Otóż histogram się nie uaktywni jeśli będziemy przesuwać "suwak" w ustawieniach. Trzeba rzeczony "suwak" nacisnąć i wszystko jest OK !!! Dziwna sprawa ale tak działa! Może sie przyda :)
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

Dziękuję za odpowiedzi.
Co do lądowania na dłoni, to jednak trochę się wstrzymam. Tello mogę lądować, ale airem jakoś narazie tego nie czuję.
Ostatni lot (wszystkie 3 pakiety) minął bezawaryjnie. Kompas OK, transmisja tylko lekko zahaczyła a i gimbal się nie przegrzał. Ale wciąż latam trochę z duszą na ramieniu. Pewnie przez te komentarze, że zasięg kiepski. I tego się właśnie boję, że po prostu gdzieś urwie i coś nieporządanego się stanie. Tzn, że nie zadziała RTH albo któryś czujnik. Tak już mam, że czujnikom i systemom ufam bardzo ograniczenie.
Jutro wylatuje na urlop i czeka mnie pierwszy test. W dosc wietrznych warunkach. Jeśli mavic poradzi sobie i nie zrobi mi psikusa z zasięgiem (Nie mam zamiaru latać dalej niż kilometr) to zostanie u mnie już na długo. Jeśli nie, pomyślę o zmianie na Pro albo nawet Zooma, tym bardziej że Pro już tanieje wyraźnie. Choć aira bardzo lubię.



Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Według mnie zasięg FCC w air jest bardzo zbliżony do CE w pro.
Air w FCC w bardzo trudnych warunkach ( wysokie drzewa wokół mnie, i dużo wifi) leci spokojnie na 800-900 metrów. Gdy nie ma przeszkód ( nic nie stoi pomiedzy kontrolerem a dronem ) to spokojnie 2 km.
Pro zachowyał sie podobnie.
Duzy wiatr mu raczej nie straszny, tylko pamietaj o trybie sport, jak nie bedzie chciał wrócić tylko to go może uratować ;)
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

Właśnie wyskoczyło mi info o nowym iOS 12 na Ipad Mini 2...
Instalował może już ktoś, i sprawdzał czy DJI GO działa bez problemów? :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Nie zauważyłem problemów.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Marcin »

Verid pisze:
Klaxon pisze:5 razy wołał o kalibrację kompasu, z czego 4 razy chyba nie pasowało mu rzekome pole elektromagnetyczne. Linie wysokiego napięcia mam w odległości kilkuset metrów ale bliżej nich latają inne drony (Choć nie wiem jakie) więc też nie wiem czy to wina tychże linii czy metalowej blaszki na grzbiecie.
Mój nie lubi samochodów. Jak włączę w odległości mniejszej niż 2-3m od dowolnego auta to będzie pyszczył.
Na necie wyczytałem, że podobno odświeżenie oprogramowania pomagało. Odświeżyłem. Nadal mam podobnie - wołanie o kalibrację. W sumie nie jest to coś bardzo uciążliwego, a może nawet lepiej jak jest niż jakby zapomnieć.
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pirzol »

Miałem tylko raz komunikat o kompasie gdy położyłem drona na metalowej pokrywie studzienki.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

Pogodynka pokazuje mi wiatr 4m/s, a wydaję mi się, że wieje mocniej... ktoś pisał (nie wiem czy tutaj akurat), że do 10m/s da radę latać. Stacja pogodowa znajduje się 10km ode mnie (lotnsikowa) więc nie wiem na ile wiarygodne są te informacje.
I czy burze geomagnetyczne mają wpływ na połączenie?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pirzol »

Macie może jakiś sposób na zbyt duże nasycenie kolorów w zdjęciach i filmach z AIR ?


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

Jest nowa wersja firmware.

Overview
Date: 2018.09.30
Aircraft Firmware: v01.00.0500
Remote Controller Firmware: v01.00.0200
DJI GO 4 App iOS: v4.3.0
DJI GO 4 App Android : v4.3.0

What’s New?Aircraft:
Fixed the issue where the aircraft behaved abnormally when it misidentified a subject in ActiveTrack.
Fixed the issue during RTH where the aircraft continued to fly backward when it sensed obstacles both in front and behind.
Fixed the issue where the time displayed on photos was incorrect.
Fixed the issue where the aircraft flight distance was still restricted despite the Distance Limit being disabled in DJI GO 4.
Fixed the issue where the abnormal current warning appeared too frequently in some situations.
Fixed the issue where the aircraft could not land due to issues with the remote controller control sticks.

Remote Controller:
Added the ability to adjust the camera parameters. Press and hold the customizable button and toggle the gimbal dial to adjust (requires aircraft firmware v01.00.0500 or later).

Notes
Make sure you update the DJI GO 4 app to the latest 4.3.0 version or higher before updating the firmware.
Restart the aircraft and remote controller after the update is complete.
Please note that the firmware update may reset various Main Controller Settings, such as the RTH Altitude and Maximum Flight Distance, to factory defaults. Before the update, take note of your preferred DJI GO 4 settings, and readjust them after the update to suit your preference.
This firmware update resets the camera settings.
If the firmware upgrade fails, restart aircraft, remote controller and DJI GO 4 or DJI Assistant 2, and retry.
foras1
Posty: 1
Rejestracja: piątek 28 wrz 2018, 07:50
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: foras1 »

Witam serdecznie :)
Pytanie do kolegów którzy już zrobili update Air'a:
Czy po wgraniu nowego softu (aktualizacji) możliwe jest nadal wejście w tryb FCC ?
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

Witam, a ja mam pytanko o dodatki, czy ktoś używał i ma jakąś opinie, czy jest to przydatne do tableta, albo do nagrywania ręcznego?
1. Widziałem dwie wersje tego, mocowane od strony anten i ze stopką jak telefon. Pytanie czy jedno nie bedzie przeszkadzalo w ustawieniu anten, a drugie w sterowaniu?
https://pl.aliexpress.com/item/Mavic-DJ ... 43840.html
https://pl.aliexpress.com/item/360-Uchw ... 68370.html
2. A do tego to śmigła trzeba demontować?:/ moze ktos ma inna wersje do nagrywania ręcznego?
https://pl.aliexpress.com/item/Zmodyfik ... 70392.html
No i takie pytanko, macie jakieś plakietki z własnymi danymi na dronie? Coś jest wymagane przepisowo?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

jacom pisze:Coś jest wymagane przepisowo?
Co jest przepisowo a co nie masz tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=39540
Od siebie tylko dodam że plakietka z numerem telefonu jest zawsze dobrym pomysłem na wypadek ucieczki koptera.
Ten wredny...
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

foras1 pisze:Witam serdecznie :)
Pytanie do kolegów którzy już zrobili update Air'a:
Czy po wgraniu nowego softu (aktualizacji) możliwe jest nadal wejście w tryb FCC ?
Na YT piszą, że tak.
Ja po paru lotach (jeszcze bez nowego softu) nadal miewam problem z przeładowanym gimbalem. Długi restart pomaga ale taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Dzisiaj również po włączeniu sprzętu, podgląd był tak poszarpany, że nic nie było widać. Po restarcie OK. No i na 5 prób zrobienia asteroidy, udana była tylko jedna. Narazie jeszcze eksploatuje maszynkę, ale jeśli po updacie nadal będzie odstawiać takie numery, to będę reklamować.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Głuś »

Przekopałem cały wątek - łatwo nie było :lol:
Pytanie ode mnie - czy ten bziuczek ma jakiś softwarowy kaganiec na wysokość lotu? - chodzi mi oczywiście o wysokość względną pomijając wszelkie aspekty techniczne typu zasięg itd.

Druga sprawa, jak to jest z tym CARE - da się to aktywować np. po roku? :-D Czytałem wątek, ale nic o tym nie znalazłem. Pytam dlatego że Adrian podsuną mi pomysł zakupu z Ali wersji EU i wszystko ładnie pięknie tylko że będzie rok gwarancji, więc teoretycznie jak by rok szczęśliwie przelatał i dało by się zapodać CARE to tak jak by dwa lata gwarancji razem mam, a jak po roku sprzedam to na CARE zaoszczędzę, no chyba że sam rozwalę wcześnie, ale to wiadomo że tego nikt nie wie :mrgreen:

Ostatnie pytanie: czy baterie też są w wersjach EU nonEU, czy tu nie ma znaczenia? Kupuje aktualizuje do wersji zgodnej z resztą i ma działać? Chodzi mi też o czysto hipotetyczną sytuacje że na baterii z innej dystrybucji niż reszta zaliczam kreta, żeby nagle się nie okazało że gwarancja znika :lol:
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ