DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: Głuś »

Adrián pisze:Miałem już zamawiać air z Ali, po sprzedaży sparka, ale się waham.. Bliżej wiosny będzie taniej i może jakieś promo na święta będzie z mavic 2
Dokładnie, znając nasz polski klimat z ostatnich lat to nawet zimy nie będzie tylko cały czas chlapa, szaro buro i ponuro, dzień krótki, okazji do polatania jak na lekarstwo więc teraz to najlepiej uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać dobrej okazji :-)
Moim skromnym zdaniem kupowanie w tej chwili dwójki to największa głupota, no chyba że ktoś ma na takie coś zlecenia. Niech inni do wiosny przetestują na sobie czy tam żadne baterie nie wylatają i inne tego typu historie się nie dzieją :-D a w między czasie coś stanieje.
Teraz na zimę to trzeba Tello kupić :-D
Adrián pisze:Do tego pewniejszy link.
AIR ma (z tego co pamiętam) 2.4 i 5GHZ, a te starsze, większe mają tylko 2.4GHz, więc czemu AIr ma nie pewny?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: DJI Spark

Post autor: woyd »

proszek91 pisze:Mam nadzieję że to dobry dział :)
Chodzi o FCC robiłem floaterem, fakegps, potem instalowalem wersję aplikacji V4.1.10
Zainstaluj z tego linku wersję 4.1.15v42 - zmodowana pod FCC, ma też przeniesionych kilka trybów lotu z Mavica. Latałem na niej, zbiera świetne opinie.

https://megawrzuta.pl/download/038ca91e ... 4fef0.html

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Spark

Post autor: Verid »

Głuś pisze:AIR ma (z tego co pamiętam) 2.4 i 5GHZ, a te starsze, większe mają tylko 2.4GHz, więc czemu AIr ma nie pewny?
Bo Air ma tylko Enchanced WiFi (czy jak to tam nazwali) na tych dwóch częstotliwościach a "te większe" mają OcuSync czyli następcę Lightbridge.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Dokładnie tak.
Nie powiem, nawet w smarku, spokojnie mi wystarczał zasięg, oczywiście z fcc, bo bez, bałem się tym latać nawet koło nogi nad wodą, bo ciągle gubił sygnał. Po fcc super, wystarczało mi.
Ale jak mnie kiedyś poniesie i nie będzie mi się chciało, lub nie będę mógł tam podejść gdzie chce coś nakręcić, jak do tej pory robiłem, to pewny link będzie kolejną zaletą.

Od samego linku i tak bardziej do mnie przemawia obraz z platinum / pro 2 niż air. To są takie drobne szczegóły, smaczki, ale ja to widzę i chyba bym znowu chciał lepiej i szybciej bym sprzedał air.
Nie powiem, w porównaniu do sparka, to air dla mnie bezapelacyjnie wygrywa, dlatego taki był początkowy plan, by po sprzedaży s, kupić air.
Ma on dla mnie zaletę w niskiej wadze. Mniej do noszenia, co jest dużą zaletą i często decydującą, czy coś biorę ze sobą na wyprawę czy nie.
Co z tego jak lustro robi lepsze zdjęcia, to jestem zmuszony wziąć telefon i wychodząc z założenia, że najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie i niestety często to się sprawdza.
Do poważnych rzeczy, trzeba z założenia targać więcej klamotów.
grzegorz26807
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 04 lis 2018, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Spark

Post autor: grzegorz26807 »

Witam
jestem użytkownikiem sparka od kilku dni i jeszcze nie znam jego funkcji wszystkich.

Na forum nie znalazłem rozwiązania mojego problemu mało tego dzwoniłem do kilku sklepów DJI i też nie potrafili mi odpowiedzieć na pytanie co się dzieje z baterią.

Otóż dron razem z baterią zamiast ładować się prawidłowo nie robi tego tylko miga dioda po prawej stronie.

Problem był bardzo denerwujący ponieważ nie mogłem naładować sparka żeby dalej latać.

Rozwiązanie takie proste :

Sparka nie można ładować zaraz po zakończeniu lotu ponieważ bateria musi się schłodzić...
Proste prawda a ja podłączałem migała dioda i bateria się nie schłodziła :)

Mam nadzieję że ten post pomoże kolejnym użytkownikom.

PS instrukcja użytkowania strona 29 . Ale kto tam czyta dokładnie instrukcje :):)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

Zamiast szukać na forum i dzwonić po sklepach, wystarczyło przeczytać instrukcję. To nic nowego.

Editt
Np ja. Już to zrobiłem, zanim jeszcze nie dotarł ze sklepu. Polecam na przyszłość - warto. Jak widać zresztą w Twoim poście.
Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: sp5l- »

Cześć, myślałem że już tu nikt nie zagląda.
Kolega grzegorz26807 piszę że trzeba schłodzić baterię po locie, pewnie w tym coś jest choć nie doczytałem się w instrukcji, ja po locie od razu wkładam do przenośnej ładowarki (pawerbank - dron + 2 baterie) i nigdy mi się nic nie działo z powodu ciepłej baterii.

Adrian pozbyłeś się już Sparka ?
Ja jestem ze swojego zadowolony, może kiedyś się też pozbędę, zobaczymy co wymyślą w DJI
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Spark

Post autor: Verid »

Wszystkie znane mi dedykowane baterie DJI, od czasów Ph2 włącznie, mają czujniki temperatury i jeżeli po locie pakiet jest za ciepły to ładowanie zostanie zablokowane do momentu schłodzenia pakietu. Nie oznacza to oczywiście że po każdym locie pakiet będzie za ciepły na ładowanie ale dobrze wiedzieć że coś takiego występuje.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
sp5l-
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 27 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Spark

Post autor: sp5l- »

Verid pisze:Wszystkie znane mi dedykowane baterie DJI, od czasów Ph2 włącznie, mają czujniki temperatury i jeżeli po locie pakiet jest za ciepły to ładowanie zostanie zablokowane do momentu schłodzenia pakietu. Nie oznacza to oczywiście że po każdym locie pakiet będzie za ciepły na ładowanie ale dobrze wiedzieć że coś takiego występuje.
Jestem tego samego zdania i dobrze się czegoś dowiedzieć co może i u mnie wystąpić.
Pozdrawiam Edek

DJI Spark - AEE Toruk AP10 - QZ-S8.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Spark

Post autor: Adrián »

sp5l- pisze:Adrian pozbyłeś się już Sparka ?
Tak, już dawno.

W zasadzie też byłem, ale chciałbym czegoś lepszego (lepsza jakość obrazka i 3 osiową stabilizację).
Nie licząc długości lotu, jakości obrazka i braku 3 osi, reszta była ok.

Po "wpadce" z jakością obrazu w mavicu 2 pro, teraz na celowniku jest raczej wersja z zoomem (której początkowo nie brałem pod uwagę).
Ale na zakup jest jeszcze dla mnie za wcześnie. Nie lubię kupować nowości, wolę poczekać, aż naprawią pierwsze bolączki i zobaczę, czy nie wyjdą nowe. Przy okazji cena trochę zleci do wiosny.

Ostatnio nie mam nawet czasu na latanie, stąd mi się nie spieszy.
jax24
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 14:28
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Spark

Post autor: jax24 »

Witam Panowie nie zauwazyliscie moze w sparku ze on jak jest wysoko w górze (znaczy tak mi sie przynajmniej wydaje) okolo 100m to kreci sie lekko wogół siebie ?? Nie jest to raczej mechaniczne uszkodzenie bo raz kreci sie w lewo a raz w prawo nie jest to jakies szybkie ale kreci sie.Kolega ma tez sparka mam jego filmiki i zauwazyłem ze u niego to samo kreci sie lekko,nie zawsze ale wiekszosc ujęc raczej sie kręci samoczynnie. Co moze byc przyczyną ? Czy smarki juz tak mają moze ?
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: DJI Spark

Post autor: dragonfly24 »

Moim zdaniem nie jest to normalne, skalibruj kompas i IMU.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
jax24
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 14:28
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Spark

Post autor: jax24 »

IMU kalibrowałem juz 2 razy więc raczej to nie to kompas ani razu czy to moze byc ta przyczyna ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Spark

Post autor: Verid »

Skalibruj, zobaczysz. Procedura zajmuje kilka sekund. Co prawda system z reguły krzyczy jak z kalibracją czy to IMU czy kompasu jest coś nie tak ale nic nie szkodzi zrobić "dla pewności".
Ten wredny...
jax24
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 14:28
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Spark

Post autor: jax24 »

Skalibrowane tak kompas jak i IMU w idealnym poziomie i nic nie pomogło dalej sie obraca :/ Zaczynam myslec ze to bolączka sparków,choc moge się mylic.
ODPOWIEDZ