Utrata sygnału.

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Utrata sygnału.

Post autor: Byczek »

Cos zrywa mi link rc, nadajnik fox wyrzuciłem na ogon, video Fajnie nagrywa ale poraz trzeci utrata sygnału w frisky, latałem koło nogi dość bliski zasieg wiec zasieg powinien byc OK. Sprawdziłem układ BEC OK, antenki frisky ponizej modelu wysuniente w układzie V. Model. To sc2400Co Antena video jak i antena frisky niecał metro od siebie co Może byc nie tak?
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Utrata sygnału.

Post autor: NeXuS »

Polataj bez włączonego video i zobacz czy jest różnica, bo może masz problem z samym frsky.
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Utrata sygnału.

Post autor: Byczek »

NeXuS pisze:Polataj bez włączonego video i zobacz czy jest różnica, bo może masz problem z samym frsky.

Polatałem Właśnie tak jak piszesz, be problemu żadnej utraty, model reaguje na wchylenie drążków, kompletnie niewiem przez Co utrata sygnału.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Utrata sygnału.

Post autor: Verid »

Byczek pisze:kompletnie niewiem przez Co utrata sygnału.
Bo 2,4GHz może być zakłócane przez siejący nadajnik 1,2GHz. Niby odsunięcie na ogon powinno pomóc ale może twój nadajnik wyjątkowo bluzga na boki harmonicznymi przyduszając odbiornik FrSky.
Ten wredny...
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Utrata sygnału.

Post autor: Byczek »

Verid pisze:
Byczek pisze:kompletnie niewiem przez Co utrata sygnału.
Bo 2,4GHz może być zakłócane przez siejący nadajnik 1,2GHz. Niby odsunięcie na ogon powinno pomóc ale może twój nadajnik wyjątkowo bluzga na boki harmonicznymi przyduszając odbiornik FrSky.
niby tak, ale do końca nie jestem przekonany, poprzednio latałem Betą na tym samym zestawie i dało rady, nawet na 1,2 km polecieć, kupiłem sc 2400 czyli znacznie większy model, więc nadajnik fox jest znacznie dalej niż w Becie 1400 nie powinno się gryść, może osd remzibi robi zakłócenia linku RC?, podejrzewam Regulator
https://abc-rc.pl/regulator-esc-mystery ... -opto-2-6s, wczesniej latałem na reglu redox 40a i nie było takiej utraty.
W przyszłości myślę zmienić pasmo RC na 430mhz, wie ktoś jak z 1,2 GHz gryzie się bardzo?
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Utrata sygnału.

Post autor: Baqsthc »

To mam dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Do latania ~1.2km kup sobie jakiś 5.8G Tx a 1.2G zostaw jak już będziesz miał LRSa. Nie, rekordy bije się właśnie na 1.2G i 433M RC, nie gryzą się.
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Utrata sygnału.

Post autor: Byczek »

Baqsthc pisze:To mam dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Do latania ~1.2km kup sobie jakiś 5.8G Tx a 1.2G zostaw jak już będziesz miał LRSa. Nie, rekordy bije się właśnie na 1.2G i 433M RC, nie gryzą się.

Nie chce zmieniać na 5,8 Ghz bo mam aż trzy zestawy 1,2 GHz , wiem że chłopaki z forum latają podobnie jak ja, planuje zakup FY31AP kompatybilnego z Remzibim, no chyba że są inne autopiloty kompatybilne z tym OSD?
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Utrata sygnału.

Post autor: Verid »

Byczek pisze:W przyszłości myślę zmienić pasmo RC na 430mhz, wie ktoś jak z 1,2 GHz gryzie się bardzo?
Wszyscy latający daleko posługują się taką kombinacją.
Byczek pisze:no chyba że są inne autopiloty kompatybilne z tym OSD?
Tak, np. eLeReS AP
Ten wredny...
Jurek
Posty: 94
Rejestracja: piątek 14 paź 2011, 22:29
Lokalizacja: Żarki Letnisko

Re: Utrata sygnału.

Post autor: Jurek »

Byczek - Kup sprawdzony ap Feiyu Tech FY 41AP Lite Entry Level FPV Autopilot
US$121.99 w banggood -posiada OSD czujnik prądu i najważniejsze rurkę pitota -jest autopilotem przewidywalnym.
Jurek
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Utrata sygnału.

Post autor: lotpawel »

za te cene tylko w złotówkach to masz eleresa z którego zrobisz AP i też nigdy nie zawodzi.
ps. zawodzi w 90% pilot ;)
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Utrata sygnału.

Post autor: lgojniczek »

Jurek pisze:Byczek - Kup sprawdzony ap Feiyu Tech FY 41AP Lite Entry Level FPV Autopilot
US$121.99 w banggood -posiada OSD czujnik prądu i najważniejsze rurkę pitota -jest autopilotem przewidywalnym.
Jurek
Tak tak jest przewidywalny jak cholera, wczoraj kolega właśnie tej przewidywalności doświadczył na tym AP z wysokości 1300m zaliczył korkociąg z którego nie udało się wyjść skrzydłem bo ten przewidywalny AP na powrocie do bazy (RTL) postanowił że poleci bez silnika i zdjął gaz do 0.
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Utrata sygnału.

Post autor: Byczek »

Jurek pisze:Byczek - Kup sprawdzony ap Feiyu Tech FY 41AP Lite Entry Level FPV Autopilot
US$121.99 w banggood -posiada OSD czujnik prądu i najważniejsze rurkę pitota -jest autopilotem przewidywalnym.
Jurek
lotpawel pisze:za te cene tylko w złotówkach to masz eleresa z którego zrobisz AP i też nigdy nie zawodzi.
ps. zawodzi w 90% pilot ;)

Myśle o FY31AP jest komptybilny z osd remzibi, nie widze potrzeby by kupować kolejne osd ponieważ posiadam aż trzy Te płytki. Ale dzieki za info, pytałem w sklepie o moduł 430 Mhz, komplet kosztuje OK. tysiąc złotych pasuje do futaby, a więc do apki hiteca sport też. Tylko chyba brak AP.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Utrata sygnału.

Post autor: pawelsky »

Byczek pisze:Myśle o FY31AP jest komptybilny z osd remzibi, nie widze potrzeby by kupować kolejne osd ponieważ posiadam aż trzy Te płytki.
OSD kosztuja teraz grosze (chocby taki micro MinimOSD za mniej niz $5) wiec nie ograniczalbym sie tylko i wylacznie do AP z ktorymi RemzibiOSD jest kompatybilny. Pomijam juz ze przy pomocy kosztujacego $1 Arduino mozesz wiekszosc AP i OSD ze soba pogodzic (oczywiscie potrzeba troche ogarniac Arduino, albo poszperac na forum za gotowym projektem ktory zrobi konwersje)
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Utrata sygnału.

Post autor: Byczek »

pawelsky pisze:
Byczek pisze:Myśle o FY31AP jest komptybilny z osd remzibi, nie widze potrzeby by kupować kolejne osd ponieważ posiadam aż trzy Te płytki.
OSD kosztuja teraz grosze (chocby taki micro MinimOSD za mniej niz $5) wiec nie ograniczalbym sie tylko i wylacznie do AP z ktorymi RemzibiOSD jest kompatybilny. Pomijam juz ze przy pomocy kosztujacego $1 Arduino mozesz wiekszosc AP i OSD ze soba pogodzic (oczywiscie potrzeba troche ogarniac Arduino, albo poszperac na forum za gotowym projektem ktory zrobi konwersje)

Dzieki za pomoc, obstawiam że kłopoty z utratą RC były przez regiel z układem UBEC (pierścień ferrytowy na kablu) jedzie do mnie nowy regulator Redox60 A, zrobie test I napisze jak i co.
Edit: obstawiam jeszcze małe antenki Frisky w tym modelu, przez co kadłub przy nawrotce może przysłaniac antenke.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Utrata sygnału.

Post autor: Byczek »

Prawdopodobnie znalazł się winowajca, jest nim regulator ESC Mystery Cloud 60A, po wymianie na Redox 60A poprawa jakości sygnału nie gubi tak jak wcześniej, wniosek z tego taki że nie wszytko co tanie znaczy dobre.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
ODPOWIEDZ