DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Banan1970 pisze:Jak to było w przypadku innych modeli DJI?
Podobnie - jak mają nową zabawkę to o starej bardzo szybko zapominają. Z reszta nie oni jedyni. Z GoPro podobny cyrk był a nawet gorzej. Ostatni upek dla GP2 był dość nieznośny bo usiłował wymusić sposób zapisu taki jak w GP3 (plik główny i plik w niskiej rozdzielczości) i z tego co czytałem nie wszystkie egzemplarze sobie z tym radziły a downgrade był zablokowany.
W MA ostatni upek ponoć nabruździł coś w komunikatach o przeciążeniu silników i powodował dryf koptera i gimbala - mnie osobiście to nie spotkało ale na forum DJI było kilka wyraźnych głosów niezadowolenia zaistniałą sytuacją szczególnie że tu też rollback do poprzedniej wersji miał być niemożliwy.
Ten wredny...
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Z drugiej strony jak wszystko działa to po co aktualizować, jeszcze coś popsują, np cofna możliwość FCC.
jacom
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 10:56

Re: DJI Mavic Air

Post autor: jacom »

A ja też mam pytanko:D Chyba raczej tego w instrukcji nie było:P
Jak odpaliłem pierwszy raz MA to zdjęcia zapisywały mi się na dronie i na telefonie, teraz jak latam to nagrania filmowe zapisują się na dronie i na telefonie, a zdjęcia nie.
Wie ktoś jak to zmieniać? Żeby to i to się nagrywało, albo zmieniać raz to raz to? Bo fotki bardziej mi się przydają bo wychodzą całkiem dobre.

A i jakieś tam info co do zasięgu, znalazłem pole większe i przy 700m zaczeło się zacinać, doleciałem do 850m i niestety okazało się że droga gdzie byłem nie była aż tak mało uczęszczana i musiałem zwijać się przed ciężarówką:D Oczywiście nic nie zmieniałem z zasięgiem.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Na 16 stronie wątku padło pytanie czy ładowarka samochodowa z BG ładuje dwa pakiety naraz czy jeden po drugim. Śpieszę poinformować że są ładowane "naraz".
20180901_191438.jpg
20180901_191438.jpg (2.56 MiB) Przejrzano 2708 razy
Ładowarka nie wykazuje chęci do odparowania przy tej operacji i nie trwa to mocno dłużej niż pojedyncze ładowanie oryginalną sieciową ładowarką.
Ten wredny...
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

Air w trybie nie-sport jest ospały jak karpie wigilijne w tesco w dniu wigilii. Niby dobrze, tym bardziej dla początkującego ale czy przy mocniejszym wietrze on nadal nie wykrzesa z siebie więcej mocy, żeby polecieć pod wiatr?
Na wysokości nie większej niż 30m i odległości ok też 30m, stracił połączenie z aparaurą (czerwona dioda pulsacyjnie) i (albo z tego tytułu też) w ogóle zasięg. W logach jest tylko podane, że nastąpiła procedura RTH. Możliwe, że przez metalową (chyba aluminiową) plakietkę naklejoną na grzbiecie?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Klaxon pisze:Niby dobrze, tym bardziej dla początkującego
"Ospałość" nie jest wyrazem dbałości o początkującego tylko o jakość ujęcia. Bardziej miękkie ruchy koptera zmniejszają szanse na poszarpane filmiki.
Klaxon pisze:czy przy mocniejszym wietrze on nadal nie wykrzesa z siebie więcej mocy, żeby polecieć pod wiatr?
Będzie walczył do pewnego momentu a potem będzie konieczne przejście w tryb Sport.
Klaxon pisze:Możliwe, że przez metalową (chyba aluminiową) plakietkę naklejoną na grzbiecie?
Nie powinno bo MA anteny ma w nogach. FCC zrobiłeś? Nie celowałeś przypadkiem antenami (czubkami) aparatury w kopter?
Jednakowoż uważałbym z pchaniem metalu na grzbiet bo w tylnej części grzbietu masz dżipsa któremu niekoniecznie takie sąsiedztwo będzie się podobać a wtedy w razie RTH może być słabo...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DJI Mavic Air

Post autor: TorFPV »

jacom pisze:A ja też mam pytanko:D Chyba raczej tego w instrukcji nie było:P
Jak odpaliłem pierwszy raz MA to zdjęcia zapisywały mi się na dronie i na telefonie, teraz jak latam to nagrania filmowe zapisują się na dronie i na telefonie, a zdjęcia nie.
Wie ktoś jak to zmieniać? Żeby to i to się nagrywało, albo zmieniać raz to raz to? Bo fotki bardziej mi się przydają bo wychodzą całkiem dobre.

Też mnie ciekawi czy i gdzie to można zmienić/wyłączyć bo np mnie denerwuje zapychanie galerii telefonu filmikami/zdjęciami z MA.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

toretto1995 pisze:Też mnie ciekawi czy i gdzie to można zmienić/wyłączyć
Wylaczajac Video cache i Auto Synch HD photos?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Video cache widziałem w ustawieniach ogólnych ale Auto Synch HD photos? gdzie to siedzi?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DJI Mavic Air

Post autor: TorFPV »

Dzięki za podpowiedzi, zaraz przetestuję.

Verid:

Obrazek
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

No u mnie jest tak:
IMG_0004.PNG
IMG_0004.PNG (440.06 KiB) Przejrzano 2687 razy
Niezależnie czy przełączę na kamerę czy na aparat i czy cache'owanie jest włączone w ustawieniach ogólnych czy nie.
Czyżby japcokowa apka była orżnięta z kilku opcji względem andkowej...?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Czyżby japcokowa apka była orżnięta z kilku opcji względem andkowej...?
W Mavicu Pro jest i tu i tu, moze masz stara wersje?
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

@Verid - FCC nie aktywowałem. Zrobi to samoistnie za parę dni na urlopie. Teraz po prostu chcę nauczyć się zachowań drona w bliskiej odległości.
Anteny faktycznie mogły być skierowane prostopadle do drona. Ale wiem, że zaraz po utracie sygnału zacząłem ruszać aparaturą, żeby znaleźć zasięg. I to mnie trochę dziwi, że tego nie zrobił.
Co do metalowej plakietki to nie bardzo jest gdzie ją nakleić. Jedynie tylne odnóża mają prawie wystarczająco płaskiej powierzchni, żeby plakietka się trzymała, jednak w tym miejscu wydaje mi się, że powodowałaby większe zakłócenia niż będąc na środku na górze.


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Brak FCC i anteny skierowane w model to wystarczająco dobry powód do zerwania zasięgu a jego odzyskanie w przypadku linków cyfrowych chwilę trwa (zamrożony ekran/pogubione klatki) więc jak się miotałeś w rozpaczliwych próbach odzyskania zasięgu to mogłeś po prostu przeoczyć "właściwe" ułożenie. To nie analog gdzie zmiana położenia anten daje natychmiastowy efekt na ekranie.
Ten wredny...
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic Air

Post autor: mohinder »

Moim skromnym zdaniem w takiej odleglosci nie ma prawa stracic lacznosci. Nie wazne czy CE czy FCC ale jesli to sie dzieje przy takiej odleglosci to cos jest nie tak.
ODPOWIEDZ